آموزش آنلاین کنکور

 موفقیت در کنکور ریاضی

 موفقیت در کنکور ریاضی

کنکور سراسری برای تمامی متقاضیان شرکت در آن، آزمون سرنوشت ساز و مهمی است و مهم ترین راه برای ورود به برترین دانشگاه های کشور و بهترین رشته های تحصیلی است. همه متقاضیان شرکت کننده در آزمون سراسری تمایل دارند به واسطه قبولی در بهترین رشته و دانشگاه، شرایط آینده شغلی مورد علاقه خود را به بهترین نحو فراهم کنند .

تماس با موسسه خواجه نصیر.

بنابراین موفقیت در کنکور برای دانش آموزان  بسیار مهم است و داوطلبان شرکت کننده در آن بسیار زیاد اند . به همین علت رقابت بسیار نزدیک و سختی بین آن ها برقرار است تا بر اساس رتبه کسب شده توسط متقاضی، درجه بندی آن ها از نظر دانشگاها و رشته هایی که مجاز به ورود به آن ها هستند، مشخص شود.

برای متقاضیان موفقیت در این آزمون بسیار مهم است و این موفقیت به عوامل گوناگونی بستگی دارد که در ادامه مطلب آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اگر شما متقاضی کنکور ریاضی هستید، با ما همراه باشید تا راه های موفقیت آمیز قبولی و کسب رتبه دلخواه خود را برای شما شرح دهیم.

اهمیت بودجه بندی کنکور ریاضی

اولین و مهم ترین نکته برای شرکت در هر آزمونی، شناخت مباحثی است که قرار است از آن ها در آزمون سوال طرح شود. برای متقاضیانی که قصد شرکت در کنکور ریاضی را دارند هر ساله بودجه بندی توسط سازمان سنجش در دفترچه های ثبت نام آزمون اعلام می شود که با توجه به آن متقاضی می تواند مباحث مهم و سوال خیز درسی را به خوبی شناسایی کند و به جای وقت گذاشتن روی تمامی قسمت های یک درس که حجم بسیاری نیز دارند، آن ها را از مباحث غیر مهمی که هیچ سوالی از آن ها در آزمون مطرح نمی شود شناسایی کنند.

این موضوع میزان وقتی که برای موضوعات بیهوده گذاشته می شود را حذف کرده و آن را به یادگیری بیشتر مباحث مهم اختصاص می دهد. اهمیت بودجه بندی کنکور ریاضی در این است که متقاضی کنکور ریاضی می تواند تسلط کافی بر قسمت های مهم هر درس اختصاصی پیدا کند و مسیر موفقیت آمیز کنکور را طی کند.

منابع مناسب برای کنکور ریاضی

منابع مناسب برای کنکور ریاضی

پس از اطلاع پیدا کردن از بودجه بندی کنکور ریاضی، انتخاب منابع بسیار مهم است. انتخاب و مطالعه بهترین منبع هر درسی می تواند درصد موفقیت و قبولی شما در کنکور را بسیار افزایش دهد. اولین و مهم ترین منبع برای کنکور ریاضی، کتاب های درسی است. ابتدا متقاضی کنکور ریاضی باید روی مباحث مهم کتاب طبق بودجه بندی تسلط داشته باشد.

بعد از تسلط کامل روی کتاب درسی، می توان از کتاب های کمک آموزشی که از نظر تست زدن متقاضی را تقویت می کند استفاده نمود.
طی سال های اخیر موسسات فراوانی منابع مختلفی را برای کنکور ریاضی تحت عنوان های مختلف به بازار عرضه کرده اند. دانش آموز متقاضی کنکور باید طبق مشورت با مشاورین متخصص در زمینه تحصیلی و همچنین استفاده از تجربیات رتبه های برتر کنکور سال های اخیر، بهترین منابع را شناسایی نموده و آن ها را مورد مطالعه قرار دهد. استفاده از منابع متعدد هیچگاه توصیه نشده و بهتر است بهترین منابع را انتخاب نموده و تنها آن ها را مورد مطالعه قرار داد.

کلاس کنکور ریاضی

به دلیل اهمیت فراوان آزمون سراسری، موسساتی نیز اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی برای ارتقای دانش آموزان متقاضی کنکور می نمایند. برخی از این موسسات تنها به جنبه مادی توجه نموده و سطح علمی کلاس های برگزار شده نیز بسیار پایین است. برای انتخاب بهترین موسسات برگزار کننده کلاس کنکور ریاضی نیز استفاده از تجارب رتبات برتر کنکور ریاضی و همچنین مشورت با یک مشاور تحصیلی مجرب، ضروری است.

ساعات مطالعه برای کنکور ریاضی

میزان ساعاتی که باید برای مطالعه برای کنکور ریاضی در نظر گرفته شود، به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. این فاکتورها عبارتند از هدف متقاضی و رتبه مورد نیاز وی برای قبولی و ورود به رشته و دانشگاه مدنظر خود، میزان توانایی، اتمام دوران مدرسه یا دانش آموز بودن، شاغل بودن، و… معمولا بیان می شود که میزان 8 الی 10 ساعت مطالعه در روز برای آمادگی کنکور، مناسب است که با بهره گیری از نظرات یک مشاور کنکور می توان با بررسی تمامی جوانب بهترین برنامه ریزی را برای مطالعه دروس مهم انجام داد و طبق آن مسیر موفقیت آمیزی را تا کنکور ریاضی طی نمود. میزان انگیزه و انرژی نیز در ساعات مطالعه برای کنکور ریاضی مهم است و باید در کنار برنامه ریزی موفق، به این موارد نیز توجه نمود.

برنامه ریزی برای کنکور ریاضی

برنامه ریزی برای کنکور ریاضی

برنامه ریزی دقیق  و متناسب با توانایی ذهنی فرد و هدف و انگیزه متقاضی، تاثیر بسیار چشمگیری در موفقیت وی در آزمون خواهد داشت و نباید از آن غافل شد. برای برنامه ریزی ابتدا باید هدف خود را مشخص نمود که چه رتبه ای و چه رشته ای در چه دانشگاهی مدنظر است. در مرحله بعد باید میزان مدت زمانی که تا کنکور ریاضی باقی مانده است در نظر گرفته شود و طبق آن برنامه ریزی صورت گیرد. این برنامه ریزی باید در فواصل زمانی منظم و به صورت از جزء به کل یعنی روزانه، هفتگی و ماهانه تنظیم شود و بعد از هر فاصله زمانی، ارزیابی برای میزان موفقیت آمیز بودن برنامه صورت گیرد.

مشاوره برای کنکور ریاضی

حضور یک مشاور متخصص در مراحلی که برای رسیدن به کنکور باید طی کنید، می تواند میزان موفقیت شما را بیشتر کند. مشاوره برای کنکور ریاضی با یک مشاور خوب می تواند در کنار تنظیم برنامه برای مطالعه، مهارت ها و نحوه مطالعه صحیح را به شما آموزش دهد.

مشاور مرتبا وضعیت دانش آموز خود را در نظر داشته و با وی در ارتباط است و روند پیشرفت او را تسریع می کند. در صورت افت تحصیلی حضور مشاور می تواند بسیار کمک دهنده باشد و مشکلاتی از قبیل استرس و اضطراب که قبل از کنکور برای بسیاری از متقاضیانی که هدف ارزشمندی دارند بوجود می آید، با کمک مشاور قابل رفع است.

تا اینجا امدی نمیخوای یه امتیاز بدی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *