معرفی کلاس های کنکور

مقایسه کلاس‌های کنکور حضوری و آنلاین در تهران

با اینکه امروزه تفاوت کلاس‌های آنلاین با حضوری تقریباً کم شده اما همچنان نکاتی است که خیلی از دانش‌آموزان به آن توجه دارند و بین کلاس‌های آنلاین و حضوری تفاوت‌هایی قائل هستند. به طور مثال شما در کلاس‌های آنلاین هر جایی که دوست دارید می‌توانید باشید؛ در جای خنک یا گرم یا در محیطی که کمترین صدا را داشته باشد.

همچنین خیلی آزادانه و با شرایط بهتری می‌توانید به درس گوش دهید چرا که فضا برای شما محیا تر است. به طور مثال پوششتان کامل طبق میل خودتان است یا کل میز تحریرتان متعلق به شماست و دسترسی به همه کتاب‌ های آموزشی‌ خودتان در زمان تدریس دارید. اما در کلاس‌ های حضوری اگر محیط پر سر و صدا هم باشد یا شلوغی اذیتتان کند باید بپذیرید و سعی کنید که به درس توجه کنید. عواملی که حواستان را از درس پرت کند زیاد است مثل حرف زدن دانش ‌آموزان دیگر یا صداهای محیط که البته بهتر است قدرت تمرکز خود را افزایش دهید چرا که در روز کنکور هر صدایی ممکن است ایجاد شود و باعث حواس پرتی شما شود.

فعالیت در کلاس های حضوری کنکور

افرادی که شرایط‌ های خاصی دارند و امکان شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند یا وقت کافی برای شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند می‌توانند به صورت آنلاین در کلاس‌ها شرکت کنند. کلاس‌های آنلاین با انعطاف پذیری در تایم، کمک بزرگی برای افراد با شرایط خاص است. در کلاس‌های حضوری اگر یک جلسه غیبت کنید مطالب آن جلسه را از دست خواهید داد.

در کلاس‌های آنلاین هم این امکان وجود دارد که حواستان پرت شود و هنگام تدریس استادتان مشغول کار دیگری شوید این کار باعث می‌شود مطالب را کامل دریافت نکنید.

همانطور که می‌دانید هزینه کلاس‌های کنکور یکی از بزرگترین دغدغه‌های داوطلبان و خانواده‌هایشان است. کلاس‌های آنلاین مقرون به صرفه‌ تر از کلاس‌های حضوری هستند. شما در کلاس ‌های کنکور حضوری در تهران باید علاوه بر هزینه کلاس‌ها هزینه رفت و آمد و خورد و خوراکتان را هم در نظر داشته باشید.

شما اگر در شهری باشید که از بابت استادان شهر خود راضی نباشید و بخواهید با اساتید معروف در تهران کلاس داشته باشید قطعاً رفت و آمد برایتان دشوار و هزینه بر خواهد بود در این مواقع بهترین گزینه شرکت در کلاس‌های آنلاین هست.

داوطلبانی که نگران وقت خود هستند بابت ترافیک و رفت و آمد برای کلاس‌های حضوری کلافه می‌شوند می‌توانند در کلاس‌های آنلاین ثبت نام کنند. چرا که کلاس های آنلاین تایم های تلف شده مثل رفت و آمد و دردسرهای در ترافیک ماندن یا نرسیدن به کلاس را ندارد.

خیلی از افراد فکر می‌کنند در کلاس‌های آنلاین چیزی نمی‌فهمند یا خوب تدریس نمی‌شود. اما کیفیت درس در کلاس حضوری و آنلاین تقریباً به یک اندازه است. مخصوصاً با پیشرفت تکنولوژی حتی دسترسی به کلاس‌های آنلاین خیلی راحت صورت می‌گیرد تا کلاس‌های حضوری. بنابراین نگرانی بایت کیفیت آنوزشی آنلاین نداشته باشید.

کسانی که از ارتباط با افراد دیگر انرژیشان بیشتر میشود یا فعال‌ تر می‌شوند و انگیزه بیشتری می‌گیرند و یادگیری در آنها بهتر رخ میدهد؛ قطعاً کلاس‌های حضوری برای این افراد بهتر است. چرا که کلاس های کنکور آنلاین میتواند برایشان کسل کننده و خسته کننده پیش برود.

شما در کلاس‌های آنلاین از قبل برنامه درسیتان مشخص شده و برای دیدن فیلم‌های آموزشی کافیست وارد سیستم خود شوید و به همه برنامه‌ های هفته خود دسترسی داشته باشید. در کل با همه این تفاسیر شاید متوجه فرق کلاس‌های آنلاین حضوری شده باشید.قطعاً در هر مورد هم خوبی و هم بدی‌ وجود دارد. اما در نهایت چیزی که باعث انتخاب شما بین کلاس حضوری آنلاین می‌شود شرایط و انتخاب شماست. در این موارد نباید خودتان را با کسی مقایسه کنید چرا که هر کسی شرایط متفاوتی دارد. اگر برنامه های زیادی در طول هفته دارید و تایم برای کلاس های حضوری ندارید میتوانید از کلاس های آنلاین استفاده کنید. در واقع اولویت شما مشخص کننده این موضوع است؛ همچنین توان مالی خود را باید در این دو شرایط در نظر داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *