آموزش آنلاین کنکور

قبولی تضمینی دندانپزشکی 1403

قبولی تضمینی دندانپزشکی

قبولی در کنکور در یکی از رشته های پزشکی هدف نهایی برای هر دانش آموز رشته تجربی است. در میان رشته های پزشکی سخت ترین و در عین حال پردرآمدترین رشته را می توان دندانپزشکی به شمار آورد. از قضا این رشته یکی از محبوب ترین رشته ها برای کنکور محسوب می شود و عمده داولبان گروه آزمایشی تجربی به دنبال قبولی تضمینی دندانپزشکی علی الخصوص در دانشگاه های سراسری هستند. با توجه به ظرفیت کمی که سالانه برای رشته دندانپزشکی در نظر گرفته شده است قبولی در آن بسیار دشوار بوده و نیازمند برنامه ریزی درست، مطالعه اصولی، جدیت و پشتکار بالا و درک مطلب عالی است.

اما چطور می توانیم در این رشته پرطرفدار و محبوب قبول شویم؟ چند ساعت مطالعه برای قبولی در کنکور برای رشته دندانپزشکی لازم است؟ چه عواملی در قبولی ما در این رشته موثر هستند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر اطلاعات به دست اورید.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

ساعت مطالعه برای قبولی تضمینی دندانپزشکی

یکی از موثرترین عواملی که برای قبولی تضمینی دندانپزشکی وجود دارد مطالعه شماست. در همین ابتدای امر لازم این نکته را متذکر شویم که افراد توانایی ها و استعدادهای مختلف دارند و هیچ دو نفری حتی دوقلوها کاملا شبیه به یکدیگر نیستند. ممکن است داوطلبی با تنها 5 ساعت مطالعه مفید و با کیفیت بتواند به هدف خود که قبولی در رشته دندانپزشکی است برسد و داوطلب دیگری با روزی 12 ساعت مطالعه بتواند این قبولی را به دست آورد. پس اولین گام شناخت درست خودتان و توانایی هایی است که دارید. ببنیید که در روز چند ساعت می توانید مفید و باکیفیت مطالعه کنید. در درس خواندن برای کنکور چیزی که اهمیت دارد کیفیت است نه کمیت! به این موضوع دقت کافی داشته باشید.

در واقع افرادی می توانند به قبولی تضمینی دندانپزشکی فکر کنند که با روش های مطالعه با کیفیت و صحیح آشنایی کامل داشته باشد. تصور کنید داوطلبی 20 ساعت از شبانه روز به مطالعه بپردازد اما نداند که چطور باید مطالعه کند یا چه مواردی را باید مطالعه کند. قطعا این فرد موفق نخواهد بود و هیچ تضمینی برای قبولی وی در دانشگاه و علی الخصوص رشته فوق العاده ای مثل دندازشکی وجود نخواهد داشت.

پیشنهاد کاربران: قبولی تضمینی پزشکی 1403

پس چیزی که در مورد ساعت مطالعه مهم است آموزش دیدن در رابطه با خود مطالعه و سپس داشتن یک برنامه مطالعاتی خوب و در عین حال قابل اجراست. اگر با یک مشاور حرفه ای و خبره در ارتباط باشید وی قادر است در ابتدا توانایی های شما را شناسایی کرده، شخصیت تان را ارزیابی کند و سپس کاملا متناسب با ان به شما برنامه ای ارائه دهد که ساعت های مطالعه تان به صورت روزانه در آن تعریف شده باشد.

کلاس کنکور برای قبولی تضمینی دندانپزشکی

یکی از سوالاتی که اغلب به وسیله داوطلبان مطرح می شود این است که آیا کلاس های کنکور در قبولی کنکور موثر هستند؟ باید بگوییم صد درصد! اگر شما موسسه ای را انتخاب کنید که در کار خود حرفه ای باشد و بتواند شما را در مسیری که هستید راهنمایی کند تا آن را به بهترین شکل ممکن طی کنید قطعا موفق خواهید شد. در حال حاضر برخی موسسات هستند که به شما قول قبولی تضمینی دندانپزشکی را می دهند. برای اطلاعات بیشتر روی لینک کلاس کنکور تضمینی پزشکی در تهران کلیک کنید.

حتی برخی از انها قرارداد محضری داشته و کتبا و رسما به شما تعهد می دهند که قبولی تان در رشته دنداپزشکی تضمین شده است. البته این قرارداد مفاد مختلفی دارد و بر طبق ان داوطلب متعهد می شود به صورت صددرصدی مطابق با برنامه ای که از سوی موسسه مورد نظر ارائه شده است پیش برود و هیچ اهمال کاری نداشته باشد. اگر طبق قرارداد عمل شده باشد و فرد نتواند در کنکور رشته دندانپزشکی قبول شود آنگاه کل شهریه پرداخت شده به وی بازگردانده می شود. این کلاس های کنکور و موسسات برای افرادی که به دنبال قبولی در رشته های تاپ به هر قیمتی هستند فرصت مناسبی بوده و به آنها کمک می کند قدم در مسیر گذاشته و پیش به سوی موفقیت حرکت کنند. (بهترین کلاس کنکور برای پزشکی)

درصد و رتبه مورد نیاز برای قبولی تضمینی دندانپزشکی

یکی از مواردی که برای قبولی تضمینی دندانپزشکی مهم است اطلاع داشتن از درصدها و رتبه ای است که قوبل شدگان سال قبل به دست اورده اند. به کمک این اطلاعات شما می دانید که برای هر درس دست کم باید چه درصدهایی را به ثبت برسانید و برای این که به این درصدها برسید به چند ساعت مطالعه مفید و چقدر تست زدن و … نیاز دارید. پس این کار می تواند به شما هدفی برای ادامه مسیرتان بدهد و کمک کند که با برنامه به این هدف برسید. در زیر کارنامه قبول شدگان منطقه 1 در رشته دندانپزشکی را به تفکیک درصدها و رتبه مشاهده می کنید:

رتبه دانشگاه درصدهای دروس
1363 دانشگاه علوم پزشکی ارتش

تهران

زمین شناسی: 0

زیست شناسی: 54

شیمی: 55.29

ریاضی: 36.7

فیزیک: 63.4

881 دانشگاه علوم پزشکی اراک زمین شناسی: 33.4

زیست شناسی: 66

شیمی: 67.69

ریاضی: 58.9

فیزیک: 58.9

1138 دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان زمین شناسی: 0

زیست شناسی: 57.4

شیمی: 60

ریاضی: 71.19

فیزیک: 66.69

1372 دانشگاه علوم پزشکی زاهدان زمین شناسی: 0

زیست شناسی: 64.69

شیمی: 73.4

ریاضی: 60

فیزیک: 51.2

999 دانشگاه علوم پزشکی بیرجند زمین شناسی: 0

زیست شناسی: 64.69

شیمی: 46.7

ریاضی: 54.5

فیزیک: 50

1160 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر زمین شناسی: 0

زیست شناسی: 57.4

شیمی: 62

ریاضی: 70

فیزیک: 56.7

921 دانشگاه علوم پزشکی زنجان زمین شناسی: 0

زیست شناسی: 64.69

شیمی: 57.2

ریاضی: 73.4

فیزیک: 60

1299 دانشگاه جندی شاپور اهواز زمین شناسی: 0

زیست شناسی: 65.4

شیمی: 55.29

ریاضی: 31.2

فیزیک: 64.5

 

عوامل تاثیرگذار در قبولی دندانپزشکی

و در اخرین بخش از این مقاله قصد داریم با بررسی عواملی که بر روی قبولی تضمینی دندانپزشکی موثر هستند به شما کمک کنیم و بگوییم که تمرکز خود را بر روی چه عواملی معطوف کنید. اولین عامل که مطمئنا بر روی قبولی شما تاثیرگذار است تلاش و پشتکاری است که از خود نشان می دهید. سعی کنید هدف تان را بشناسید و با شناخت کامل برای آن برنامه ریزی کنید. مورد بعدی که به شما کمک می کنید قبولی تان را تضمین کنید برنامه ریزی مناسب و اصولی است.

برنامه ریزی مانند یک نقشه راه است که به شما کمک می کند به سلامت از پیچ و خم های مسیر گذر کرده و به مقصد برسید. به علاوه داشتن برنامه ریزی کمک می کند سازماندهی شده و با نظم بیشتری درس بخوانید و قطعا به موفقیت نزدیک و نزدیک تر شوید. عامل بعدی استفاده از منابع اموزشی کارامد و مفید است. اگر از منابع آموزشی خوب برای مطالعه تان استفاده نکنید قطعا برنامه ریزی و پشتکارتان هم به کارتان نخواهد امد. بهتر است روی مدیریت زمان و تکنیک های تست زنی هم کار کنید تا سرعت تان در تست زدن بالاتر رفته و بدانید که سر جلسه آزمون چطور عمل کنید.

در انتهای زمان که نزدیک به کنکور هستید از جمع بندی و مرور غافل نشوید. داشتن یک مشاور خوب که همیشه همراه شما باشد، آزمون هایتان را تحلیل کند، در پیشبرد برنامه ریزی و هدف هایتان کمکتان کند و … هم بسیار مفید و موثر خواهد بود.

جمع بندی

آرزوی بسیاری از داوطلبان رشته تجربی قبولی تضمینی دندانپزشکی است. در این مطلب سعی کرده ایم در مورد چگونگی قبولی در این رشته، ساعات لازم برای مطالعه، عوالم موثر بر قبولی، درصدها و رتبه های نفرات برتر و … صحبت کنیم تا کمکی هرچند کوچک به شما در مسیر رسیدن به هدفت تان کرده باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *