آموزش آنلاین کنکور

 دروس عمومی کنکور ریاضی

 دروس عمومی کنکور ریاضی

یکی از راه های پذیرش متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه، کنکور سراسری است که هر ساله توسط سازمان سنجش و آموزش انجام می شود. این آزمون مهم در پنج گروه ریاضی، تجربی، انسانی و هنر و زبان  برگزار می شود. به دلیل اهمیت این آزمون هر ساله بودجه بندی توسط سازمان سنجش و آموزش تنظیم می شود که متقاضیان باید تمرکز خود را بر روی مباحث عنوان شده بگذارند.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

این بودجه بندی مباحث مهم را از مباحثی که احتمال طرح سوال از آن ها در کنکور بسیار پایین است، متمایز می سازد و می توان با تمرکز روی آن مباحث، احتمال قبولی را افزایش داد. این مباحث در دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند و تا قبل از سال 1402، به صورت دو دفترچه عمومی و اختصاصی در اختیار متقاضیان در زمان برگزاری کنکور که یک مرحله ای بود، ارائه می شد.

سوالات دفترچه عمومی کنکور به چهار مبحث ادبیات و زبان فارسی، عربی، معارف اسلامی و دینی و زبان تقسیم می شد و سوالات برای تمامی رشته ها یکسان بود. از سال 1402 با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی دروس عمومی از کنکور حذف شده و تنها دفترچه دروس اختصاصی در اختیار داوطلبان در آزمون قرار داده می شود. تاثیر دروس عمومی نیز با توجه به سوابق تحصیلی متقاضیان در نظر گرفته می شود.

یک آموزش با کیفیت نتیجه یک کلاس خوب است. کلاس کنکور همانطور که از اسمش مشخص است به شما کمک می‌کند تا تمامی مطالب مربوط به کنکور را یاد بگیرید. توصیه میشود وارد صفحه ی کلاس کنکور شوید تا بتوانید از یک کلاس باکیفیت استفاده کنید.

ضرایب دروس عمومی کنکور ریاضی

طبق دفترچه ارائه شده در سال های قبل، در صورتی که دروس عمومی در آزمون کنکور ریاضی 1403 همراه با سوالات دروس تخصصی مورد ارزیابی قرار گیرد، زبان و ادبیات فارسی بیشترین ضریب را در میان دروس عمومی داشته و سوالات آن با ضریب 4 تاثیر دارند. درس فرهنگ و معارف اسلامی نیز با ضریب درسی 3 در آزمون طرح می شوند. درس زبان عربی با ضریب 2 و درس زبان خارجی که معمولا زبان انگلیسی است نیز با ضریب 2 مورد ارزیابی قرار می گیرد.

در آزمون 1402 که دروس عمومی از دفترچه کنکور حذف شدند، دروس عمومی با سوابق تحصیلی مورد ارزیابی قرار گرفت. در نتیجه کنکور ریاضی، نمره درس زبان فارسی 3  با ضریب 21.63 محاسبه شد. درس عربی ( زبان قرآن ) با تاثیر 9.05 در نظر گرفته شد. نمره درس تعلیمات دینی 3 با ضریب 16.52، نمره درس زبان خارجی 3 با ضریب 11.8، نمره درس سلامت بهداشت با ضریب 3.44 و  نمره درس علوم اجتماعی با ضریب 2.56 تاثیر خود را بر نتایج کنکور ریاضی در کنار دروس اختصاصی گذاشتند.

برای افرادی که قبل از سال 1397 مدرک تحصیلی خود را اعم از دیپلم یا پیش دانشگاهی دریافت کرده اند، ضرایب دروس عمومی متفاوت است زیرا بعضی از دروس بعد این سال به دروس عمومی اضافه شد. این افراد اگر دارای مدرک دیپلم باشند، سوابق تحصیلی آن ها متفاوت با دارندگان مدرک پیش دانشگاهی است. برای افرادی با مدرک دیپلم، نمره درس زبان فارسی 3 با ضریب 8.93، نمره درس ادبیات فارسی 3 با ضریب 8.93،نمره  درس عربی 3  با ضریب 9.86، نمره درس تعلیمات دینی و قرآن 3 با ضریب 13.62 و نمره درس زبان خارجی 3 با ضریب 12.62 در کنکور ریاضی محاسبه می شود. اگر داوطلبان مدرک پیش دانشگاهی داشته باشند، نمره درس زبان فارسی با ضریب 6.16 و درس معارف اسلامی با ضریب 4.88 محاسبه می شود.

برای تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود باید برای کنکور متفاوت درس بخوانید تا بتوانید از رقبای خود جلو بزنید. کلاس کنکور آنلاین با آموزش توسط اساتید برتر یکی از راهکارهای عالی برای این کار است. توصیه میشود برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه ی کلاس آنلاین کنکور شوید.

دروس تخصصی کنکور ریاضی

دروس تخصصی کنکور ریاضی

درس های اختصاصی در کنکور ریاضی 1402 در دو دفترچه مجزا ارائه شد که سوالات درس ریاضی را از سوالات دروس شیمی و فیزیک مجزا می کرد. در صورت برقراری تصمیم شورای عالی فرهنگی مبنی بر برگزاری کنکور 1403 مطابق با کنکور 1402، 105 سوال در کنکور 1403 طراحی می شود و 145 دقیقه وقت برای پاسخگویی به این سوالات در نظر گرفته می شود. درس ریاضی در کنکور ریاضی با 40 سوال مورد ارزیابی قرار می گیرد و مدت زمان پاسخگویی به دفترچه سوالات ریاضی،  نیز 70 دقیقه در نظر گرفته می شود.

  مهم ترین مباحث در ریاضی و گسسته و هندسه که در کنار سوالات ریاضی طرح می شوند  عبارتند از حد و پیوستگی، مشتق ، کاربرد مشتق، تابع، معادله و نامعادله ، مثلثات و قضیه تالس و تشابه، چند ضلعی ها، تجسم فضایی، دایره و….. برای ارزیابی درس فیزیک 35 تست در کنار 30 تست درس شیمی طرح می شود و داوطلب 75 دقیقه وقت دارد تا به مجموع سوالات در این دفترچه جواب دهد. برای درس فیزیک ریاضی از مباحث کار توان انرژی، ویژگی فیزیکی مواد، دما و گرما و قانون گازها، الکتریسیته ساکن، جریان الکتریکی، مغناطیس،دینامیک و حرکت دایره ای و…. سوال طرح خواهد شد.

بودجه بندی شیمی کنکور ریاضی شامل مباحث مهمی شامل آرایش الکترونی و جدول تناوبی، شیمی آلی، سیستیک، نام گذاری و فرمول نویسی و ساختار لوویس، ترمو شیمی، تعادل، جامدهای بلوری، استوکیومتری و….. می شود. برای اطلاع پیدا کردن از مباحث طرح شده در کنکور ریاضی می توانید بودجه بندی دروس تخصصی کنکور ریاضی را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *