معرفی کلاس های کنکور

چگونه کلاس کنکور باعث افزایش نمره کنکور می‌شود؟

شاید خیلی از افراد در ذهنشان کلاس کنکور را بیهوده تلقی کنند و آن را هزینه اضافی در سال کنکور بدانند در صورتی که کلاس‌های کنکور می‌توانند آنقدر مفید باشند که بر روی رتبه شما در سال کنکور تاثیر مثبتی بگذارند. خیلی از افراد هم فکر می‌کنند کلاس‌های کنکور معجزه می‌کند و قرار است رتبه ‌های تک رقمی بهشان بدهد؛ اما کلاس کنکور به تنهایی باعث موفقیت شما در کنکور نمی‌شود. قطعاً عوامل زیادی هست که باعث گرفتن رتبه خوب در کنکورتان می‌شود، که یکی از آنها می‌تواند کلاس کنکور باشد.

حالا شاید بپرسید کلاس کنکور چگونه می‌تواند بر رتبه کنکورمان تاثیر بگذارد؟

قطعاً هدف هر کس در کنکور متفاوت است. کلاس‌ های کنکور برای رسیدن به هدفتان کمکتان خواهند کرد. اساتید با تجربه و خبره در این کلاس‌ها باعث چند برابر یادگیری بهتر در شما نسبت به کلاس‌های مدرسه می‌شوند چرا که با تکرار مطالب و برنامه ‌ریزی درست شما به صورت پیوسته در جهت مسیرتان حرکت می‌کنید.

قطعاً دانش آموزانی که به صورت اساسی مشکل دارند یا نقطه ضعف‌هایشان را نمی‌توانند برطرف کنند یک استاد خبره می‌تواند شما را به درستی راهنمایی کند و باعث شود شما پیشرفت زیادی داشته باشید و هم سطح رقیب‌های خود در کنکور شوید. کلاس‌های کنکور به شما اعتماد به نفس و انگیزه می‌دهند برای اینکه این انگیزه و اعتماد به نفس ادامه ‌دار باشد قطعاً نیاز دارید که تلاش زیادی علاوه بر شرکت در کلاس‌های کنکور داشته باشید و پا به پای مدرس پیش بروید و طبق برنامه ‌تان عمل کنید. سهل انگاری در این موارد حتی باعث می‌شود که کلاس‌های کنکور هم برایتان کارساز نباشد.

داشتن نظم و برنامه در کلاس‌های کنکور از نظر روانی آسایش بیشتری برایتان به ارمغان می‌آورد تا شما با خیال راحت به خواندن درس‌هایتان بپردازید. شما در کنار کلاس‌های کنکورتان باید وقت کافی برای تست زنی و خواندن دروس دیگر هم داشته باشید قطعاً یک برنامه‌ ریزی درست و مشاور خوب می‌تواند تعادل بین همه این‌ها را برایتان ایجاد کند. در سال کنکور هر چقدر میانه رو باشید موفق‌تر خواهید بود. افراطی درس خواندن باعث نمی‌شود شما رتبه بهتری بگیرید. زدن تست، مرور، جمع‌بندی، شرکت در آزمون‌ها یا برطرف کردن نقاط ضعف توسط کلاس‌های کنکور یا اساتید مجرب موفقیت شما را بیشتر تضمین می‌کند.
در نتیجه برای شرکت در کلاس‌های کنکور شکیبا باشه و با اطلاعات کافی ثبت نام کنید؛ هدف خود را از شرکت در کلاس‌ها بدانید. سعی کنید توسط یک مشاور خوب  کلاس‌هایتان را انتخاب کنید. هزینه‌ها را در نظر بگیرید. حتماً در سطح درسی خود کلاس  بردارید. در سطح های خیلی بالا ممکن است اعتماد به نفستان را از دست دهید و کلاً امید و انگیزه تان صفر شود. هدف از شرکت در کلاس کنکور باید پیشرفت شما باشد نه مقایسه خودتان با دیگران. در آموزشگاه‌های معتبر ثبت نام کنید و از معتبر بودن اساتید مطمئن شوید. با رعایت این نکات قطعاً کلاس کنکور برایتان مفید خواهد بود.

تجربیات موفق دانش آموزان از کلاس کنکور:

قطعاً شنیدن تجربه‌ های  دیگران و کسب موفقیت آنها به شما بیشتر کمک می‌کند تا راجب  آن کار تصمیم بگیرید یا اشتباهات دیگران باعث می‌شود که ما هشیارتر عمل کنیم. بسیاری از دانش آموزان از شرکت خود در کلاس‌ های کنکور راضی بودند و نتیجه خوبی کسب کردند اما خیلی‌ها هم ناراضی بودند و گفتند تاثیری نداشته. پس چطور کلاس کنکور برای کسی باعث می‌شود رتبه خوبی کسب کند اما کسی هم بگوید تاثیری نداشته؟

تجربیات دانش آموزان از شرکت در کلاس کنکور:

  1. مثلاً افرادی که تجربه خوبی از شرکت در کلاس‌ها را داشته‌ اند توصیه کردند که اساتید مجرب و خبره خیلی تاثیرگذار بودند و باعث شده آنها در یادگیری مشکلی نداشته باشند.
  2. همچنین علاوه بر آن کلاسی انتخاب کردند که با سطح آنها یکی باشد و این باعث شد بهتر بتوانند روی نقاط ضعفشان کار بکنند.
  3. تلاش دانش آموزان در کنار کلاس بسیار مهم است یعنی تمرین و تست‌های زیاد باعث می‌شود شما در آن درس تسلط بیشتری پیدا کنید.
  4. جنبه مرور و جمع ‌بندی کلاس‌ها خیلی از دانش آموزان را نجات داده.
  5. اغلب دانش آموزان با شرکت در کلاس‌های کنکور اعتماد به نفس و انگیزه می‌گیرند و وقتی پیشرفتشان را می‌بینند؛ روحیه‌ شان برای ادامه دادن بیشتر می‌شود.
  6. دانش آموزان معتقدند شرکت در کلاس‌ های کنکور باعث شده با سوالات کنکور بیشتر آشنا شوند و تکنیک ‌های تست زنی در جلسه کنکور باعث مدیریت زمانشان شده.

بسیاری از عوامل مثبت دیگر در کلاس‌های کنکور وجود دارد که باعث موفقیت شما می‌شود. اما حتماً برای شرکت در کلاس‌ها در آموزشگاه معتبر ثبت نام کنید تا بابت استاد و تدریس و …خیالتان راحت باشد. مشورت با یک مشاور خوب شما را بیشتر در این زمینه راهنمایی می‌کند.

تا اینجا امدی نمیخوای یه امتیاز بدی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *