معرفی کلاس های کنکور

تاثیر کلاس کنکور بر نتایج دانش آموزان

تاثیر کلاس کنکور بر نتایج دانش آموزان

اکثر دانش آموزان این سوال را دارند که آیا کلاس‌های کنکور بر بهتر شدن رتبه ‌شان تاثیرگذار است یا خیر در جواب باید گفت که کلاس‌های کنکور صد در صد موفقیت شما را تضمین نمی‌کند. شما برای موفقیت در کنکور در کلاس‌هایی که شرکت می‌کنید هم باید به اندازه کافی تلاش داشته باشید نه اینکه فقط شرکت کنید و هزینه‌های زیادی بپردازید. برای آن دسته از دانش آموزان که در درس‌های تخصصی ضعف دارند پیشنهاد می‌شود که حتماً در کلاس‌های کنکور شرکت کنند تا ضعف‌ هایشان را زودتر رفع کنند.

برخی دانش آموزان فکر می‌کنند باید برای همه درس‌ها کلاس بروند اما آن درسی که ضریب بالایی در کنکور دارد و شما به تنهایی قادر به خواندن و مرور مطالب آن درس نیستید و تایم کم می‌آورید می‌توانید از کلاس کنکور استفاده کنید. برای تاثیر بیشتر کلاس کنکور باید برنامه ریزی داشته باشید و همگام با کلاس پیش بروید و به حل تست‌های کلاس اکتفا نکنید و بعد از کلاس حتماً خودتان را محک بزنید در این صورت تاثیر فوق العاده‌ای روی نتیجه شما خواهد داشت. البته لازم به ذکر است که موسسه خوب و استاد ماهر در کلاس خیلی موثر است و باید به این نکات هم توجه داشته باشید.

آیا کلاس کنکور به بهبود رتبه کمک می‌کند:

 برای اینکه به پاسخ این سوال برسید می‌توانید از رتبه برترها یا کسانی که در کلاس‌های کنکور نتیجه گرفتند پرس و جو کنید. در کلاس کنکور چون شما بارها مطالب را مرور می‌کنید و با نکات مهم و کلیدی کنکورهای سال قبل آشنا می‌شوید و مباحث را کنکوری یاد می‌گیرید قطعاً چندین پله جلو می‌افتید و اعتماد به نفس می‌گیرید. همچنین موقع روبرو شدن با سوالات کنکور استرس کمتری را نیز تجربه می‌کنید. کلاس‌های کنکور هم برای دانش‌آموزان ضعیف کار ساز است تا درصد خود را بالا ببرند هم برای دانش آموزان قوی که بتوانند با سرعت بیشتری تست‌ها را حل کنند و درصدهای بالایی در کنکور کسب کنند.

نتایج واقعی از حضور در کلاس‌های کنکور:

 تاثیر کلاس‌های کنکور در نتیجه شما بسیار زیاد است؛ اما برای رتبه خوب آوردن در کنکور شما باید تلاش و پشتکار و انگیزه کافی داشته باشید. خیلی‌ها با اینکه کلاس کنکور می‌روند نتایج خوبی کسب نمی‌کنند. علت ‌های آن می‌تواند عدم برنامه‌ ریزی درست یا تمرین نکردن و برطرف نکردن ضعف‌ها باشد که اغلب دانش آموزان سعی می‌کنند فقط به نقطه قوت خود تکیه کنند اما در کلاس کنکور شما باید علاوه بر آن به نقاط ضعف خود بپردازید و آن را تبدیل به نقاط قوت خود کنید تا نتیجه بهتر به ارمغان بیاورید. در واقع در کلاس های کنکور معجزه رخ نمیدهد، تلاش و انگیزه شما برای ادامه دادن هست که باعث میشود در کلاس ها عملکرد خوبی دریافت کنید.

تاثیر مثبت کلاس‌های کنکور بر نمرات کنکور:

در کلاس کنکور روند تدریس از قبل تعیین شده است و مدرس طبق یک برنامه‌ریزی مناسب پیش می‌رود برای همین دانش آموزان از این بابت خیالشان راحت است که از درس عقب نمی‌مانند و می‌توانند درصد و نمره خوبی در کنکور و امتحانات نهایی کسب کنند. خیلی از افراد فکر می‌کنند که ملاس کنکور فقط پول هدر دادن است درصورتی که خیلی از رتبه برتران از کلاس های کنکور استفاده میکنند تا ضعف‌هایشان را در درس‌ها برطرف کنند؛ و همین باعث می‌شود از رقیب‌هایشان پیشی بگیرند. قطعاً عواملی هست که تاثیر کلاس کنکور را بیشتر می‌کند از جمله: استاد خوب، تایم کلاس‌ها و برنامه ریزی، روند تدریس و فعال بودن دانش آموز.

مقایسه نتایج دانش آموزان با کلاس و بدون کلاس کنکور:

خیلی از دانش آموزان وقتی در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کنند متوجه ضعفشان در درس‌ها می‌شوند و تصمیم می‌گیرند در کلاس کنکور شرکت کنند تا در آن درس درصد خوبی کسب کنند و خیلی از دانش آموزان هم تا روز کنکور در آن درس ضعیف می‌مانند و در آخر هم بی‌خیال نمره گرفتن از آن درس می‌شوند در نتیجه رتبه بدی کسب می‌کنند. پس فرق عمده بین دانش‌آموزانی که ضعف‌هایشان را پیگیری می‌کنند و کسانی که بی‌خیال آن درس مهم می‌شوند این است که آنها در رشته مورد علاقه خود قبول میشوند ولی دانش آموزانی که ضعف‌هایشان را جبران نکردند مجبور می‌شوند یا پشت کنکور بمانند یا رشته‌ای که به آن علاقه ندارند بروند.

تجربیات موفق دانش آموزان از کلاس‌های کنکور:

 داوطلبان رتبه برتر در تجربیات موفق خودشان از اساتید و کلاس‌های کنکور خود نام می‌برند و عامل موفقیت خودشان می‌دانند. آنها بیان می‌کنند که کلاس‌های کنکور باعث شد در جلسه کنکور اعتماد به نفس داشته باشند و به خاطر مرور و مطالب زیاد درس‌ها، در یادآوری فرمول‌ها و نکات مشکلی نداشته باشند. همینطور چون در کلاس‌های کنکور آزمون‌های شبیه ساز کنکور را کار کرده اند تسلط بیشتری بر روی سوالات دارند و در مدیریت زمان مهارت خوبی کسب کردند و از نتایجشان در کنکور راضی بودند.

بررسی عملی تاثیر کلاس‌های کنکور بر نتایج:

چرا کلاس‌های کنکور باعث نتایج بهتر در کنکور می‌شود؟

 1. ایجاد هدف و استراتژی
 2.  نظم مدیریت زمان
 3. برنامه‌ریزی
 4. انتخاب منابع درست
 5. آزمون‌های شبیه ساز کنکور
 6.  ساعت مطالعه با کیفیت
 7. افزایش اعتماد به نفس
 8. مدرس خوب و مجرب
 9. روش‌های بروز شده در حل تست‌ها
 10. مرور و جمع‌بندی
 11. مشاوره‌های خوب برای داوطلبان
 12.  همه موارد به طور علمی باعث روند افزایشی شما در درس‌هایتان می‌شود و نظم و برنامه‌ریزی از استرس و اضطراب شما می‌کاهد.

تاثیر کلاس‌های کنکور بر موفقیت در آزمون‌های ورودی:

 از آنجایی که در کلاس‌های کنکور شما بارها خودتان را محک می‌زنید و آزمون‌های شبیه ‌ساز کنکور می‌دهید و به حل تست‌های مهم کنکور میپردازید، مهارت تست زنی خود را بالا می‌برید و همچنین به مرور،مدیریت زمان را هم یاد می‌گیرید و اعتماد به نفستان به مرور زیاد می‌شود؛ و قادر خواهید بود که استرستان را کنترل کنید. شیوه و روش‌های تدریس در کلاس‌های کنکور کاملاً بر اساس کنکور هست. همچنین آمادگی برای آزمون‌های آموزشی نیز در کلاس کنکور قابل توجه است.

افزایش شانس قبولی با حضور در کلاس‌های کنکور:

 اگر فکر می‌کنید هیچ شانسی در قبولی کنکور ندارید یا از رقیب‌هایتان عقب هستید کلاس‌های کنکور با برنامه ریزی درست به مسیر شما جهت می‌دهد و باعث می‌شود شما انگیزه بیشتری برای خواندن درس‌هایتان داشته باشید. خیلی از داوطلبان وقتی در کلاس کنکور شرکت می‌کنند متوجه پیشرفت زیاد خود در آزمون‌های آزمایشی می‌شوند که نشان می‌دهد شرکت در کلاس‌ها بسیار تاثیر گذار بوده.

چگونه کلاس‌های کنکور باعث بهبود عملکرد در آزمون می‌شوند؟

 شما در کلاس کنکور یاد می‌گیرید که کتاب درسی را با چه روشی بخوانید. تندخوانی و مفهومی خواندن درس ها یکی از مهارت‌هایی است که همه داوطلبان آرزو دارند به آن دست پیدا کنند. قطعاً تمرین و تلاش و برنامه ‌ریزی دقیق و ساعت مطالعه با کیفیت باعث بهبود عملکردتان می‌شود خیلی از داوطلبان مطالب درسی را حفظ می‌کنند اما در تست زنی شما باید مطالب را فهمیده باشید تا بتوانید از پس تست‌های چالشی بر بیاید. اصولاً در کلاس‌های مدرسه فقط به خواندن درس‌ها اکتفا می‌کنند و روش‌های درست برای کنکوری خواندن را به بچه‌ها آموزش نمی‌دهند. کلاس‌های کنکور باعث می‌شود شما به این مهارت‌های مهم دست پیدا کنید.

نقش معلمان و اساتید در موفقیت کلاس‌های کنکور:

در کلاس‌های مدرسه عمدتاً معلمان سعی می‌کنند فقط مطالب را تمام کنند خیلی از داوطلبان به خاطر نداشتن مدرس خوب اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند یا از آن درس متنفر می‌شوند. اما اگر استادی با روش‌های درست و اصولی فهم مطالب را به بچه‌ها برساند اعتماد به نفس آنها را بالا می‌برد و باعث هدایت انگیزه در داوطلبان می‌شود. اساتید مجرب در کلاس‌های کنکور سعی می‌کنند شما تمام مطالب را با فهم عمیق درک کنید و پس از یادگیری درست و اصولی سراغ تست‌ها بروید قطعاً اساتیدی که روش‌های بروز کنکور را تدریس می‌کنند و مشکلات دانش‌آموزان را می‌شناسند باعث پیشرفت زیادی در نتیجه نهایی شما خواهند شد.

بهترین راهکارها برای استفاده بهینه از کلاس‌های کنکور:

 زمانی که وارد دبیرستان می‌شوید بهترین زمان است که از کلاس‌های کنکور استفاده کنید و روش خواندن هر درس را یاد بگیرید و از همان اول با تست زنی آشنا شوید. و در سال آخر به مرور و جمع‌بندی دروس بپردازید. زمانی که در کلاس‌های کنکور شرکت می‌کنید باید خوب گوش کنید تا از مطالب جا نمانید اشکالاتتان را رفع کنید و با استادان در تعامل باشید. برای کلاس‌هایتان برنامه‌ریزی داشته باشید و بعد از کلاس حتماً مطالب را مرور کنید.

آیا کلاس‌های کنکور به تنهایی کافی هستند؟

 جواب خیر است. چرا که تلاش و پشتکار شما حرف اول را می‌زند. فقط شرکت کردن در کلاس‌ها باعث بهتر شدن رتبه شما نمی‌شود باید از کلاس‌ها نهایت استفاده را ببرید و همزمان با آن در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنید تا روند پیشرفت خود را مشاهده کنید. داشتن اعتماد به نفس و مقایسه نکردن خود با دیگران هم یکی از عوامل موفقیت شما در کنکورتان خواهد بود.

تاثیر برنامه ‌ریزی درسی کلاس‌های کنکور بر نتایج:

 در کلاس‌های کنکور سعی می‌شود بر اساس مطالب کنکور برایتان برنامه‌ ریزی صورت بگیرد. مشاوران با شناخت شما برایتان برنامه‌ ای در نظر می‌گیرند که شما از کلاس‌ها نهایت استفاده را ببرید. برنامه‌ریزی در کلاس‌های کنکور شما را پله به پله به هدفتان می‌رساند و باعث می‌شود از نظر ذهنی نظم و ترتیب در خواندن درس‌هایتان داشته باشید و نگران عقب ماندن از مطالب درسی نباشید. شما به ندرت میبینید در کلاس های مدرسه وقت کافی برای حل تست ها داشته باشید اما در‌کلاس های کنکور برنامه ها مختص به حل کردن تست ها و تحلیل آنها و همچنین به مرور و جمع بندی ختم میشود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *