آموزش آنلاین کنکور

آموزش خازن کنکور

آموزش خازن کنکور

درس فیزیک یکی از دروس محاسباتی و مفهومی است که در قسمت دفترچه اختصاصی از آن سوال می آید.

پایه دهم

یکی از مباحث مفهومی و محاسباتی فیزیک در کنکور خازن است که اگر به درستی و مفهومی این مبحث رو یاد بگیرید می توانید در یک زمان کم به سوالات آنان پاسخ صحیح دهید.

 خازن چیست؟

برای آموزش کنکوری خازن در ابتدا باید با خازن و نحوه کارکرد آن در مدار الکترویکی آشنا شوید خازن یکی از مهمترین و ضروری ترین اجزای مدار الکتریکی می باشد به طوری که در طراحی و ساخت تمام وسایل الکترونیکی از آن استفاده می شود.

یکی از موضوعاتی که در خصوص استفاده خازن وجود دارد ظرفیت خازن است. ظرفیت خازن به عوامل زیادی وابسته است که از مه مترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 مساحت مربوط به صفحه خازن

 فاصله صفحات خازن از یکدیگر

 جنس مربوط به صفحه های خازن

و…

ظرفیت خازن

ظرفیت خازن طبق فرمول زیر محاسبه می‌شود و واحد آن فاراد است.

C=kε0  A/d

فاراد برای خازن واحد بزرگی است. خازن‌های موجود در مدارهای الکترونیکی، در رنج پیکوفاراد، نانوفاراد و میکروفاراد عرضه می‌شوند. در فرمول زیر نرخ تبدیل این واحدها را ملاحضه می‌کنید.

میلی فاراد :3-10 F    میکرو فاراد: 6-10 F
نانو فاراد: 9-10 F   پیکو فاراد: 12-10 F

 آموزش مفهومی خازن

برای آموزش خازن کنکور و یادگیری مفهومی آن ابتدا نیاز است کامل با مدار و خازن آشنا شوید. و بدونید خازن موازی و خازن سری چگونه در مدار نشان داده می‌شود و سپس با انجام محاسبات و یا با استفاده از نکات کنکوری به سوالات آن پاسخ دهید.

آموزش کنکور در هر رشته باعث می شود تا شما تا حد زیادی  بتوانید به سوالات کنکور پاسخ دهید. توصیه میشود وارد صفحه ی آموزش کنکور شوید تا بتوانید بهتر از زمان خود برای آموزش کنکور استفاده کنید.

 نحوه تست زنی خازن

برای پاسخگویی به سوالات تستی خازن شما با استفاده از آموزش خازن کنکور و آموزش نکات کنکوری خازن به راحتی می توانید به سوالات آن پاسخ دهید اما بهتر است در ابتدا از تست های ساده تر و مفهومی تر شروع کنید تا کاملاً با سوالات تستی خازن و نحوه استفاده از نکات کنکوری خازن آشنایی پیدا کنید.

همچنین شما با آموزش کنکوری خازن به شما در آموزش کنکوری مقاومت و یادگیری آن کمک می کند.

مقاومت و یادگیری

 جمع بندی

بسیاری از داوطلبان سوالات فیزیک را سخت می دانند و فکر می‌کنند نمی‌شود به آن ها پاسخ داد اما باید بدانید مباحثی مثل، خازن کنکور را می توانید به راحتی با یادگیری مفهومی و آموزش کنکوری در کوتاه ترین زمان پاسخ دهید.

شما میتوانید سوالات خود را از طریق کامنت ها و با تماس تلفنی با موسسه خواجه نصیر بپرسید و اطلاعات مورد نظر خودتان را به دست بیاورید

همچنین شما می توانید از دو جلسه مشاوره تلفنی رایگان و یک جلسه مشاوره حضوری رایگان در موسسه خواجه نصیر استفاده کنید. برای استفاده از این خدمات فقط کافیست به صفحه ارتباط با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *