آخرین اخبار کنکور

چگونه کارت ورود به جلسه کنکور را بگیریم؟

چگونه کارت ورود به جلسه کنکور را بگیریم؟

برای این که بتوانید در آزمون کنکور سراسری شرکت کنید نخستین چیزی که نیاز دارید کارت ورود به جلسه آزمون است. بدون کارت ورود به جلسه شما تحت هیچ شرایطی امکان شرکت در کنکور را نخواهید داشت و همه زحمت هایتان به هدر می رود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور بیشتر آشنا شوید.

راهنمای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور

بعد از این که سازمان سنجش زمان دریافت کارت های وررود به جلسه کنکور را اعلام کرد داوطلبان می بایست در مهلت ارائه شده وارد سایت شوند. تنها راه دریافت کارت ورورد به جلسه همین سایت سازمان سنجش بوده و هیچ مرجع معتبر دیگری در این زمینه قابل اعتماد نیست. در زیر 5 گامی که برای دریافت کارت ورود به آزمون کنکور سراسری لازم است انجام شود را می بینید:

  1. در قسمت آدرس بار مرورگرتا آدرس سایت سازمان سنجش یعنی sanjesh.org را تایپ کیند و وارد سایت شوید.
  2. از میان آزمون های موجود کنکور سراسری را انتخاب کنید. حال روی لینک مربوط به دریافت کارت ورود به جلسه کلینک کنید تا به صفحه مورد نظر هدایت شوید.
  3. کلمه عبوری که هنگام ثبت نام تعریف کرده اید به همراه کد ملی تان را در فیلدهای به نمایش درآمده وارد کنید.
  4. اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه را به دقت چک کنید و در صورت نیاز به ویرایش اقدامات لازم را انجام دهید. در صورتی که اطلاعات وارده مشکلی نداشتند هم انها را تایید کنید.
  5. حال کارت شما آماده دانلود و پرینت گرفتن است.

 پس از ثبت نام نخستین گام این است که در نزدیکی های زمان کنکور سایت سنجش و اطلاعیه های آن را به منظور دریافت به موقع کارت ورود به جلسه کنکور به صورت مداوم چک کنید تا از آن عقب نمانید. پس از این که تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مشخص شد شما می توانید وارد سایت سنجش به نشانی sanjesh.org شده و برای دریافت و پرینت کارت خود اقدام کنید. معمولا تاریخی که برای دریافت کارت اعلام می شود دو سه روز پیش از تاریخ برگزاری کنکور است.

ییشتر بخوانید: مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور

کارت ورورد به جلسه آزمون سراسری

وقتی که روز آزمون در محل برگزاری آن حاضر می شود برای این که اجازه ورود به حوزه امتحانی را پیدا کنید به دو مدرک مهم نیاز دارید: نخست کارت ورود به جلسه کنکور و دیگری کارت شناسایی که هویت شما را مطابق با اطلاعات مندرج در کارت ثابت می کند. همه ساله تنها چند روز مانده به برگزاری کنکور سازمان سنجش طی اطلاعیه ای در سایت خود اعلام می کند که زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون در این سایت آپلود شده و قابل دسترس است.

داوطلبان می توانند با اطلاعاتی که هنگام ثبت نام در اختیارشان قرار گرفته است اعم از شماره پیگیری، شماره داوطلبی و … وارد سامانه شده و نسبت به دریافت و سپس پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدامات لازم را انجام دهند. روی کارت وررود به جلسه اطلاعات بسیار مهمی شامل: اطلاعات هویتی و فردی، عکس، رشته، زمان برگزاری آزمون، حوزه مربوطه و مکان برگزاری آن، شماره داوطلبی، سهمیه های مربوط به داوطلب، زبان خارجی، دین و مذهب و همینطور در صورن وجود معلولیت نوع آن درج خواهد شد.

بیشتر بخوانید: رمز عبور کارت ورود به جلسه کنکور

جمع بندی

کارت ورود به جلسه کنکور برای حضور در حوزه امتحانی یکی از ضروریات محسوب می شود. هر سال چند روز پیش از شروع ماراتن کنکور کارت های ورود به جلسه در سایت سنجش بارگذاری شده و داوطلبان می توانند به راحتی با لینک دریافت کارت ورود به جلسه و وبا وارد کردن رمز عبور و کد ملی نسبت به پرینت کارت خود اقدام نمایند.

تا اینجا امدی نمیخوای یه امتیاز بدی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *