آموزش آنلاین کنکور

آموزش قرابت معنایی کنکور

آموزش قرابت معنایی کنکور

یکی از مشکلاتی که خیلی از داوطلبان در درس ادبیات دارند پاسخگویی به سوالات قرابت معنایی کنکور است که سهم زیادی را هم در درس ادبیات دارد و شما به راحتی می توانید با کمک آموزش کنکوری قرابت معنایی و یک سری از تکنیک های تست زنی به سوالات قرابت معنایی کنکور پاسخ دهید.

تماس با موسسه خواجه نصیر

یکی از مواردی که پاسخگویی به سوالات قرابت معنایی را سخت کرده این است که شما برای تسلط کافی و پاسخگویی به تمامی سوالات قرابت معنای کنکور باید در مباحث معنای واژه ، املای واژه ، آرایه های ادبی و ساختار دستوری کاملا آموزش دیده باشید و تسلط داشته باشید.

با توجه به اینکه بسیاری از دانش آموزان که سوال دارند، چگونه تست های قرابت معنایی را بزنیم؟ در این مطلب با آموزش قرابت معنایی کنکور و تکنیک های مربوط به قرابت معنایی سعی کردیم به شما در پاسخگویی به سوالات قرابت معنایی کنکور کمک کنیم.

آموزش قرابت معنایی کنکور

 بودجه بندی قرابت معنایی کنکور

در ابتدا بهتر است بدانیم که چه مقدار از سوالات ادبیات کنکور را قرابت معنایی تشکیل داده است و سپس به سراغ آموزش کنکوری قرابت معنایی برویم ادبیات کنکور ۲۵ سال از دفترچه عمومی کنکور را به خود اختصاص داده است که معمولا 9 سوال آن را قرابت معنایی تشکیل می دهد (نگو که نمیدونستی ۳۶ درصد ادبیات را قرابت معنایی تشکیل میده)

ادبیات فارسی بیشترین ضریب را در بین دروس عمومی دارد و باید به آموزش کنکوری ادبیات فارسی توجه کرد. توصیه میشود وارد صفحه ی اموزش کنکوری ادبیات فارسی شوید تا بتوانید از زمان خود برای یادگیری ادبیات استفاده کنید.

 دسته بندی قرابت معنایی کنکور

برای آموزش قرابت معنایی کنکور میتونیم این مبحث را به شش بخش کلی تقسیم کنیم:

1_ مفاهیم مرتبط با عشق

2_ مفاهیم مرتبط با اخلاق

3_مفاهیم مرتبط با عرفان

4_مفاهیم مرتبط با خداوند

5_مفاهیم مرتبط با سخن گفتن و ارتباط با مردم

6_مفاهیم کلی

  آموزش کنکوری قرابت معنایی

باید دقت کنید که قرابت معنایی کنکور یک مبحث حفظی نیست و باید مفهوم آن  و آرایه های ادبی و کل شعر و ادبیات را درک کنید

برای یادگیری این مفاهیم و درک کلی آن می‌توانید به کمک آموزش کنکوری قرابت معنایی و درک پیام و معنای شعر ها در کتاب استفاده کنید و به راحتی به این سوالات پاسخ دهید.

نکات مهم قرابت معنایی

 نکاتی که باید در پاسخگویی به سوالات قرابت معنایی توجه کرد

 1_توجه به تمامی جوانب

یعنی باید علاوه بر تاریخ ادبیات ، شاعر و نوع شعر را بشناسید و طرز فکر شاعر یا نویسنده را بدانید که بیشتر به مفهوم درس نزدیک است.

 2_خودآزمایی

شعر و ادبیات که در انتهای درس مفهوم آن از دانش آموز سوال پرسید شده مورد توجه طراحان سوال قرار می گیرد پس مطالعه آن به شما در کنکور کمک خواهد کرد.

 3_کتاب زبان فارسی ۳

مفاهیم شعر ها و عبارات ادبی مطرح در ادبیات کتاب زبان فارسی ۳ هم از منابع بسیار مهم در این مورد است.

جمع بندی

قرابت معنایی کنکور سهم زیادی در سوالات ادبیات کنکور به خود اختصاص داده است که شما می توانید با آموزش کنکوری قرابت معنایی و استفاده از منابع درست به راحتی به این سوالات پاسخ دهید.

شما میتوانید سوالات خود را از طریق کامنت ها و با تماس تلفنی با موسسه خواجه نصیر بپرسید و اطلاعات مورد نظر خودتان را به دست بیاورید

همچنین شما می توانید از دو جلسه مشاوره تلفنی رایگان و یک جلسه مشاوره حضوری رایگان در موسسه کلاس کنکور خواجه نصیر استفاده کنید. برای استفاده از این خدمات فقط کافیست به صفحه ارتباط با ما مراجعه کنید.

تا اینجا امدی نمیخوای یه امتیاز بدی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *