آموزش آنلاین کنکور, تحصیلات

 بودجه بندی کنکور 1403 تجربی

 بودجه بندی کنکور 1403 تجربی

کنکور تجربی هر سال برای داوطلبانی که قصد ورود به دانشگاه و دریافت مدرک کاردانی و کارشناسی را دارند، برگزار می شود. بهترین رشته ها مانند پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و سایر رشته ها که از آینده شغلی بسیار خوبی برخوردارند، از طریق کسب رتبه برتر در کنکور تجربی میسر می شود. تعداد داوطلبان این رشته نیز نسبت به سایر رشته ها بسیار بالا بوده و رقابت تنگاتنگی بین آن ها برقرار است.

به همین علت مسیر سختی رو به روی داوطلبان کنکور تجربی است اما با تسلط کافی روی مباحث مهم آزمون می توان درصد قبولی را به میزان قابل توجهی افزایش داد. از مهم ترین کارها برای آمادگی آزمون سراسری تجربی، آگاهی یافتن از بودجه بندی کنکور 1403 تجربی است.

بودجه بندی تعداد سوالات طرح شده در کنکور تجربی و میزان اهمیت مباحث مهم را نشان می دهد. شما می توانید با تمرکز بر روی مباحث مهم عنوان شده در بودجه بندی کنکور 1403 تجربی، رتبه دلخواه خود را کسب نموده و وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاهی معتبر شوید.

بودجه بندی دروس کنکور تجربی

در کنکور تجربی از پنج درس زیست، شیمی، زمین، ریاضی و فیزیک سوالات طرح می شوند. این پنج درس در سه دفترچه در اختیار داوطلبان قرار داده می شود. در دفترچه اول که مدت زمان پاسخگویی به آن 45 دقیقه است، 45 سوال از درس زیست شناسی مطرح شده است و برای پاسخگویی به هر سوال یک دقیقه زمان اختصاص داده شده است. دفترچه دوم شامل سوالات دروس فیزیک و شیمی است.

تعداد 30 سوال از درس فیزیک و 35 سوال از درس شیمی در اسن دفترچه وجود دارد که 75 دقیقه فرصت برای پاسخ دادن به سوالات این دو درس اختصاص داده شده است. در دفترچه شماره 3 کنکور تجربی شامل دروس ریاضی و زمین شناسی است. 45 سوال از مجموع این دو درس در دفترچه سوم است.

بودجه بندی شیمی کنکور تجربی

بودجه بندی سوالات کنکور تجربی

درس شیمی که یکی از مهم ترین درس های رشته تجربی است، در کنکور تجربی 1403 ضریب 9 دارد در حالی که ضریب آن در کنکور ریاضی 7 است. حدود 35 سوال از این درس در دفترچه شماره دو کنکور تجربی طرح خواهد شد. ارزش هر سوال 2.85 درصد بوده و مدت زمان پاسخگویی به سوالات درس شیمی 35 دقیقه است و برای هر تست، 60 ثانیه زمان در نظر گرفته شده است.

بودجه بندی سوالات کنکور تجربی

در کنکور تجربی 45 سوال از درس زیست مطرح می شود و 45 دقیقه زمان پاسخگویی به سوالات این درس است و مباحث مهم این درس عبارتند از : گوارش و جذب مواد، تبادلات گازی، گردش مواد در بدن، تنظیم اسمزی و دفع مواد زاید، از یاخته تا گیاه، تنظیم عصبی، حواس، دستگاه حرکتی، ایمنی، تولید مثل و…..

از درس فیزیک تعداد 30 سوال طرح می شود و مباحث مهم این درس عبارتند از : فیزیک و اندازه گیری، کار انرژی توان، الکتریسیته ساکن، مغناطیس و القا و…..

از درس ریاضی 30 سوال طرح می شود و مهم ترین مباحث این درس عبارتند از : مشتق، حد و پیوستگی، مثلثات، هندسه و….

از درس شیمی سوالات بصورت ترکیبی طرح شده و شامل 35 تست است که مباحث مهم آن عبارتند از : آرایش الکترونی و جدول تناوبی، شیمی آلی، ترموشیمی، استوکیومتری و واکنش ها، اسید و باز، الکتروشیمی و….

در انتها درس زمین شناسی با 15 تست در دفترچه سوم در کنار درس ریاضی مورد ارزیابی قرار می گیرد و مباحث مهم آن عبارتند از : آفرینش کیهان و تکوین زمین، پویایی زمین، زمین شناسی و سلامت، منابع آب و خاک و….

همایش کنکور

بودجه بندی فیزیک کنکور تجربی 1403

بودجه بندی فیزیک کنکور تجربی 1403 شامل مباحث مهمی از فیزیک دهم، فیزیک یازدهم و فیزیک دوازدهم است. از فیزیک دهم یک سوال از مبحث فیزیک و اندازه گیری، یک سوال از مبحث کار انرژی توان، دو سوال از ویژگی های فیزیکی مواد و دو سوال نیز از دما، گرما و قانون گازها طرح می شود. در فیزیک یازدهم، 4 سوال از الکتریسیته ساکن طرح می شود که نشان دهنده اهمیت این مبحث است.

همچنین به مبحث جریان الکتریکی 4 سوال اختصاص داده شده است. دو سوال نیز از مغناطیس و القا فیزیک یازدهم طرح خواهد شد. از فیزیک دوازدهم در کنکور تجربی 1403 تعداد 4 سوال از مبحث حرکت برخط راست، 3 سوال از مبحث دینامیک، 4 سوال از مبحث نوسان و موج و 3 سوال نیز از مبحث آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای طرح خواهد شد.

بودجه بندی ریاضی تجربی کنکور 1403

درس ریاضی یکی از مهم ترین دروس در کنکور تجربی بوده و تعداد 30 سوال از آن در کنکور تجربی خواهید داشت. مهم ترین مبحث ها از ریاضی، مبحث تابع و مبحث مثلثات است که از هر کدام حدود 4 سوال در کنکور طرح خواهد شد.

بعد از مبحث تابع، مبحث های حد و پیوستگی و کاربرد های مشتق است که از هر کدام 3 سوال در کنکور وجود خواهد داشت. از مبحث های مشتق، معادله و نا معادله، احتمال، ترکیبات، لگاریتم و توابع نمایی، هندسه و هندسه مختصاتی هر کدام دو سوال در کنکور طرح می شود. احتمال طرح سوال از مباحثی مانند آمار و مجموعه و دنباله در کنکور تجربی 1403 بسیار پایین و نزدیک به صفر است.

تا اینجا امدی نمیخوای یه امتیاز بدی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *