آموزش آنلاین کنکور

 منابع کنکور تجربی 1403

 منابع کنکور تجربی 1403

یکی از مهم ترین مراحل برای طی کردن موفقیت آمیز آزمون سراسری تجربی یا همان کنکور تجربی، شناخت منابع کنکور تجربی 1403 است. این منابع مهم، منابعی هستند که سوالات موجود در دفترچه های کنکور از آنها طرح می شود. از سال 1402 کنکور تمامی رشته ها به صورت دو مرحله ای برگزار می شود و منابع هر دو آزمون تجربی، یکسان هستند. هر دوی این آزمون ها برای دروس اختصاصی رشته تجربی بوده و دروس عمومی در کنکور تجربی 1403، با سوابق تحصیلی و طبق نمرات کسب شده در امتحانات نهایی که در سراسر کشور به صورت سراسری برگزار می شود، ارزیابی خواهد شد.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

طبق مصوبه سازمان سنجش منابع عمومی از کنکور تجربی حذف و بر اساس سوابق تحصیلی در نتیجه کنکور تاثیر گذار خواهند بود.  برای دروس تخصصی منابع بسیاری به بازار عرضه شده اند اما برخی از آن ها غیر استاندارد و ضعیف بوده و به داوطلب کمک چندانی نکرده و وقت وی را نیز  خواهد گرفت. بهترین اقدام برای متقاضیان شرکت  در کنکور، تهیه منابع بر اساس منابع درسی اعلام شده توسط سازمان سنجش است. مطالعه منبع مناسب و مفید در کسب نتیجه دلخواه در کنکور تجربی بسیار تاثیر گذار است.

با انتخاب درست کلاس کنکور و آموزش دیدن در آن می‌توانید مباحث و نکات مربوط به درس های کنکور تسلط پیدا کنید و در کنکور موفق شوید.توصیه میشود وارد صفحه ی کلاس کنکور شوید تا بتوانید از یک کلاس باکیفیت و خوب استفاده کنید.

بهترین منابع کنکور تجربی 1403

در این قسمت می خواهیم بهترین منابع کنکور تجربی را برای شما عنوان کنیم. بهترین منابع برای مطالعه هر کدام از دروس کنکور تجربی، کتاب درسی است که در مدرسه تعلیم داده می شود. منبع طرح سوال مهم ترین درس کنکور تجربی، یعنی درس زیست شناسی، کتاب زیست شناسی یک برای پایه دهم چاپ سال 1400، زیست شناسی دو برای پایه یازدهم چاپ سال 1401 و زیست شناسی سه برای پایه دوازدهم چاپ شده در سال 1402 می باشد.

برای درس شیمی که یکی دیگر از مهم ترین منابع کنکور تجربی است، شیمی یک و آزمایشگاه پایه دهم چاپ شده در سال 1400، شیمی دو و آزمایشگاه پایه یازدهم چاپ سال 1401 و  شیمی سه پایه دوازدهم چاپ سال 1402 می باشد. برای درس فیزیک در کنکور تجربی 1403 از کتاب فیزیک 1 و آزمایشگاه پایه دهم چاپ شده در سال 1400، فیزیک دو و آزمایشگاه پایه یازدهم چاپ سال 1401 و فیزیک سه و آزمایشگاه دوازدهم چاپ سال 1402 سوالات آزمون طرح خواهد شد.

منبع درس ریاضیات شامل ریاضی یک برای پایه دهم چاپ سال 1400، ریاضی دو برای پایه یازدهم چاپ سال 1401 و ریاضی سه برای پایه دوازدهم چاپ سال 1402 می باشد. درس زمین شناسی تنها از کتاب زمین شناسی یازدهم طرح خواهد شد.

در ادامه به بررسی بهترین منابع برای کنکور تجربی 1403 خواهیم پرداخت.

بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی

بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی برای داوطلبان با توجه به شرایط آن ها متفاوت است. بعنوان مثال برای افرادی که هنوز بطور جدی شروع به مطالعه برای آزمون نکرده اند، در مرحله اول بهترین منبع کتاب درسی و بعد درسنامه کمک آموزشی و کتاب های تست می باشد. بعد از مطالعه منبع اصلی به این داوطلبان توصیه می شود کتاب هایی مانند کتاب سه سطحی قلم چی، کتاب نردبام خیلی سبز، کتاب موج آزمون نشر الگو و…. را مطالعه نمایند.

داوطلبانی که مختصر مطالعه ای داشته و در جریان مباحث فیزیک هستند، نیاز به مطالعه مجدد کتاب درسی نداشته  و می توانند از درسنامه های کتاب های آموزشی استفاده کنند. برای داوطلبان سطح بالاتر نیز تست زنی فراوان از بهترین منابع برای افزایش سرعت عمل در  تست زنی توصیه می شود.از بهترین منابع درس فیزیک برای این داوطلبان می توان کتاب هایی مانند کتاب های میکرو طلایی گاج، کتاب های میکروطبقه بندی گاج، کتاب تست فیزیک جامع خیلی سبز، کتاب های فیزیک تجربی خیلی سبز پایه 2 جلدی + خیلی سبز دوازدهم 2 جلدی، کتاب فیزیک تجربی نشر الگو و…. نام برد.

منابع کمک درسی کنکور تجربی

منابع کمک درسی کنکور تجربی

مقایسه منابع زیست کنکور تجربی

کتب زیادی برای مهم ترین درس کنکور تجربی، یعنی درس زیست وجود دارد. این کتاب ها معمولا پرحجم بوده و اطلاعات فراوانی را در اختیار مطالعه کننده کتاب قرار می دهد و داوطلب کنکور تجربی 1403 باید وقت بسیاری برای این درس که بالاترین ضریب را در میان دروس اختصاصی کنکور ریاضی دارد، بگذارد. از بهترین کتب منابع برای مطالعه و تست زنی درس زیست شناسی می توان کتاب زیست پایه خیلی سبز، زیست پایه به پایه نشر الگو، زیست پایه به پایه میکرو گاج، زیست پایه به پایه مهر و ماه و… را نام برد. کتاب های بسیاری برای کمک به تست زنی قوی تر داوطلبان به بازار عرضه شده اند که با توجه به توانایی فرد در تست زنی ، میزان توانایی مالی فرد، فرصت باقی مانده تا کنکور و…. می توان هر کدام از آن ها را تهیه کرد اما شناخت بهترین آن ها با توجه به کلیه شرایط با کمک یک مشاور تحصیلی مجرب امکان پذیر است.

کلاس کنکور تجربی

یکی از راه های افزایش میزان موفقیت در کنکور تجربی، شرکت در کلاس هایی است که آموزشگاه های مختلف برگزار می کنند. بهترین کلاس کنکور تجربی، کلاسی است که آموزش دروس در آن توسط برترین اساتید انجام شده و مشاوران مجرب داشته باشد. در این کلاس ها علاوه بر آموزش نکات درسی، نحوه تست زنی آموزش داده شود و بر سرعت عمل داوطلبان در پاسخگویی صحیح به سوالات تمرکز داشته باشد. همچنین برنامه ای قمر شده و اصولی در اختیار هر متقاضی با توجه به هدف او قرار دهد.

در کلاس کنکور آنلاین شما بدون اینکه در مکان تدریس استاد، در کنار باقی دانش آموزان حضور داشته باشید، آموزش می بینید و معمولا هزینه ای را که هم پرداخت میکنید نسبت به کلاس حضوری کمتر است و فقط یک وسیله هوشمند مثل لپ تاپ، گوشی هوشمند، یا تبلت و یک اینترنت پرسرعت احتیاج دارید. توصیه میشود وارد صفحه ی کلاس آنلاین کنکور شوید.

بهترین منابع شیمی کنکور تجربی

برای کسب رتبه برتر در کنکور تجربی، در کنار مطالعه منابع اصلی که کتاب های درسی هستند، کتاب های کمک آموزشی و تست زنی مانند کتاب شیمی جامع آزمون، کتاب جامع خیلی سبز، کتاب میکروطبقه بندی گاج، شیمی پایه و دوازدهم نشر الگو را نام برد. بهترین منابع برای درس شیمی در کنکور با توجه به میزان دانش فرد توسط مشاوری مجرب تعیین شده و می توان از نظرات رتبات برتر کنکور تجربی در این زمینه نیز برای انتخاب بهترین منبع استفاده نمود.

تا اینجا امدی نمیخوای یه امتیاز بدی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *