آخرین اخبار کنکور

نحوه تایید سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

تایید سوابق تحصیلی کنکور

کنکور همیشه یکی از مهم ترین آزمون های سراسری برای محصلین محسوب شده است. شرکت در کنکور شامل لازمه های زیادی است؛ به طور مثال برخی از داوطلبان برای شرکت در کنکور، نیاز به تایید سوابق تحصیلی کنکور خود دارند. جالب است بدانید که در کنکور سراسری، افراد با سنین مختلفی در آزمون شرکت می کنند؛ اما دلیل این موضوع چیست؟

تماس با موسسه خواجه نصیر

قطعا دریافت مدرک تحصیلی در سالیان دور یا حتی شرکت در آزمون کنکور برای شرکت در رشته ای جدید، می تواند یکی از اصلی ترین این دلایل باشد. حال سازمان سنجش برای این دسته از افراد قوانین متفاوت تری را در نظر گرفته است.

افراد باید با تایید سوابق تحصیلی کنکور صحت گذراندن دوران تحصیلی خود را ثابت کنند. اما این کار چگونه امکان پذیر است؟ اگر شما هم نیاز به تایید شدن سوابق تحصیلی خود دارید، ادامه این مطلب آموزشی را از دست ندهید.

نحوه تایید سوابق تحصیلی از طریق my.medu.ir

با توجه به اطلاعیه جدید سازمان سنجش، داوطلبان می‌توانند با استفاده از سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir، کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند. این سامانه به دلیل راحتی و سرعت در ارائه خدمات، به عنوان یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌های دریافت کد سوابق تحصیلی شناخته شده است.

برای دریافت کد سوابق تحصیلی، ابتدا به سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir مراجعه کنید. سپس نقش را به دانش‌آموز تغییر داده و ملیت خود را مشخص کنید. سپس کد ملی و شماره سریال ۶ رقمی شناسنامه خود را وارد کنید.

بعد از ورود به حساب کاربری خود، بر روی گزینه سوابق تحصیلی در صفحه اصلی کلیک کنید. با این کار، کد سوابق تحصیلی خود را می‌توانید مشاهده کنید و در صورت نیاز آن را دریافت کنید. با استفاده از این سامانه، دیگر نیازی به مراجعه حضوری به سازمان سنجش نخواهید داشت و می‌توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن، کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنید.

نحوه تایید سوابق تحصیلی از طریق dipcode.medu.ir

تضمین کیفیت و عقد قرارداد رسمی برای کلاس های کنکور خواجه نصیر مزیت رقابتی است که موسسات دیگر ندارند، همچنین این کلاس ها پشتیبانی 24 ساعته و برنامه ریزی هفتگی نیز دارد، فقط کافیه روی کلاس کنکور آنلاین کلیک کنید.

آموزش تایید سوابق تحصیلی از طریق dipcode.medu.ir

برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود از طریق سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری ورود به دانشگاه ها، مراحل زیر را باید انجام دهید:

 • به وبسایت دیپ کد به آدرس dipcode.medu.ir مراجعه کنید.
 • بر روی گزینه ” ثبت نام دانش آزمون ایرانی ” کلیک کنید.
 • در صفحه جدید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.
 • سپس به صفحه اصلی بازگشته و بر روی گزینه ” ورود به سامانه ” کلیک کنید.
 • نام کاربری و رمز عبوری که از طریق پیامک برای شما ارسال شده است را وارد کنید.
 • پس از ورود به سامانه، یک پیام ظاهر می‌شود که کافیست بر روی گزینه بستن کلیک کنید.
 • سپس برای دریافت کد سوابق تحصیلی و کارنامه دانش آموز، کادرهای مربوط به مقطع تحصیلی و کد دانش آموزی و منطقه محل تحصیل را وارد و بر روی نمایش کارنامه کلیک کنید.
 • نمرات شما نمایش داده می‌شود. در صورت تایید نمرات، می توانید کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنید.
 • در صفحه پیش رو، دانش آموزان باید اطلاعاتی شامل کد دانش آموزی، کد منطقه، کد مقطع و تاریخ تولد خود را در بخش‌های تعیین شده وارد کنند.
 • سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک کنید.
 • در صورت مغایرت نمرات، می توانید درخواست تجدید نظر خود را ثبت کنید.
 • از طریق گزینه درخواست های من، وضعیت درخواست خود را بررسی کنید.
 • با این روش، شما می توانید به راحتی کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنید و از آن برای ورود به دانشگاه ها استفاده کنید.

مطالعه بیشتر: دریافت شماره پرونده کنکور با کد ملی

تایید سوابق تحصیلی کنکور

به دنبال برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۲، تمام داوطلبانی که دیپلم خود را در یکی از رشته‌های نظری شامل ریاضی، تجربی و انسانی در سال ۱۳۸۴ و پس از آن و همچنین مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال ۱۳۹۱ و پس از آن اخذ کرده‌اند، می‌توانند برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود از سایت دریافت کد استفاده کنند.

سوابق تحصیلی شامل نمرات کتبی دیپلم و پیش دانشگاهی دروس مرتبط با رشته داوطلبین می‌باشد. با توجه به اینکه ورود دستی نمرات و کاهش خطای احتمالی ممکن است به مشکلاتی در آینده منجر شود، سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان برای ورود به آزمون سراسری و دانشگاه‌ها ایجاد شده است.

این سامانه اطلاعات سوابق تحصیلی دانش‌آموزان را جمع‌آوری می‌کند و از طریق سایت‌های dipcode.medu.ir و my.medu.ir، یک کد با عنوان دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۲ برای داوطلبان فراهم می‌شود. به این ترتیب، داوطلبان می‌توانند با وارد کردن کد در سامانه آزمون سراسری و دانشگاه، به راحتی و بدون نگرانی از دست رفتن اطلاعات خود، به مراحل بعدی ثبت نام خود در این آزمون و دانشگاه‌ها بپردازند.

بیشتر بخوانید: مشاهده سوابق تحصیلی با کد ملی

چه کسانی تایید سوابق تحصیلی دیپلم را باید انجام دهند؟

تایید سوابق تحصیلی برای چه کسانی است؟

از سال 98 به بعد، تمامی دانش‌آموزان نظام جدید 3-3-6 سال فارغ التحصیلی را طی کرده و دیپلم خود را دریافت می‌کنند. با این حال، دانش‌آموزانی که در رشته‌های نظری مانند علوم تجربی، ریاضی فیزیک و علوم انسانی از سال 1384 به بعد دیپلم خود را دریافت کرده‌اند، از این قاعده مستثنی هستند.

علاوه بر این، دانش‌آموزان رشته‌های نظری که مدرک پیش دانشگاهی را از سال 1391 به بعد دریافت کرده‌اند، نیز از این حکم استثنا محسوب می‌شوند.

به علاوه، دانش‌آموزان فارغ التحصیل رشته‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش، اگر قصد شرکت در کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای سال 1402 را دارند، می‌توانند کد سوابق تحصیلی دیپلم خود را دریافت کنند.

 

کلاس کنکور آنلاین

پیشنهاد مطالعه:

مصوبه جدید کنکور 1403 {حذف یا برگشت دروس عمومی}

ضریب دروس نهایی دوازدهم 1402 {ریاضی، تجربی، انسانی}

تغییرات کتاب درسی برای کنکور 1403

کلاس کنکور تضمینی

چه زمانی باید برای تایید سوابق تحصیلی اقدام کرد؟

با توجه به زمان ثبت نام آزمون کنکور نوبت تیر ماه ۱۴۰۲، که در بازه زمانی پانزده تا بیست و یک فروردین ماه جاری برگزار خواهد شد، داوطلبان نظام جدید و نظام قدیمی که از سال ۸۴ به بعد مدرک دیپلم خود را دریافت کرده‌اند، می‌توانند پیش از شروع ثبت نام در آزمون کنکور و با دریافت اطلاعیه از سوی مدرسه، کد سوابق تحصیلی خود را از سایت دیپ کد دریافت نمایند.

در صورتی که داوطلب در حال حاضر در حال تحصیل است و تاریخ دریافت مدرک دیپلم آنها خرداد ماه ۱۴۰۲ می‌باشد، باید در ماه تیر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و نمرات خود را تایید کنند.

همچنین فارغ التحصیلان پایه دوازدهم در همان زمان ثبت نام باید کد سوابق تحصیلی خود را دریافت و در فرم ثبت نام درج کنند. متقاضیان با مراجعه و ثبت درخواست الکترونیکی در سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی، کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کرده و در زمان ثبت نام این کد را در فرم ثبت نام وارد می‌کنند.

داوطلبان نظام قدیم علاوه بر سوابق تحصیلی دیپلم خود باید کد سوابق تحصیلی مدرک پیش دانشگاهی خود را نیز از سایت dipcode.medu.ir دریافت کنند و آن را وارد کنند. در صورتی که در زمان ثبت نام آزمون کنکور سرای ۱۴۰۲ امکان دریافت و درج کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود نشدید، داوطلبان در زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور، کد خود را در فرم ثبت نام درج و ویرایش نمایند.

موسسه خواجه نصیر با ارائه تمامی خدمات مربوط به کلاس کنکور با بهترین اساتید و رتبه های برتر سال های گذشته کنکور، اعم از کلاس کنکور حضوری به کلاس کنکور آنلاین همراه با مشاوره و پشتیبانی به شما در موفقیت در کنکور سراسری کمک می کند. توصیه میشود وارد صفحه ی کلاس کنکور شوی.

جمع بندی

برای تایید سوابق تحصیلی کنکور ابتدا باید شرایط خود را در نظر بگیرید. شرایطی مانند آخرین زمان دریافت مدرک دیپلم و نوع نظام جدید و قدیم؛ سپس می توانید طبق آموزش هایی که دادیم، برای دریافت تاییدیه اقدام کنید.

8 دیدگاه در “نحوه تایید سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

 1. Unknown گفت:

  سلام من کنکور تیر امسال ،ریاضی دادم و خودمم دیپلم ۱۴۰۰دارم از رشته ریاضی …میخوام بدونم این پیامایی👇 که تو گروه ها میفرستن باید منم کاری انجام بدم؟کسی نیست راهنماییم کنه

  «کدام دسته از کنکوری‌ها برای تایید «سوابق تحصیلی» فقط تا سه شنبه وقت دارند؟

  🅾️ آن دسته از داوطلبان کنکور که فارغ التحصیلان سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۴۰۱ که در آزمون خرداد ۱۴۰۲ برای ایجاد سابقه یا ترمیم نمره شرکت نکرده‌اند، تا فردا سه شنبه باید سوابق تحصیلی خود را تایید کنند.
  سامانه دریافت کد سابقه تحصیلی
  my.medu.ir
  و
  اطلاعیه در خصوص تأیید سوابق تحصیلی:

  تمامی شرکت کنندگان درآزمون سراسری نوبت اول و دوم سال ۱۴۰۲، لازم است جهت مشاهده، تأیید یا اعلام مغایرت مشخصات هویتی و تحصیلی به سامانه مای مدیو به آدرس my.medu.ir، مراجعه و با انتخاب گزینه «ساهت»، اقدام نمایند. ضمنا ضرورت دارد پس از رفع مغایرت ، مجدد به سامانه مراجعه و تأیید صحت مشخصات و سوابق، انجام شود.
  عدم اقدام، به منزله تأیید توسط ذی نفع است. “

 2. دلوین گفت:

  ببخشید من هنوز یه مردود دارم و شهریور میرم امتحان میدم الان باید سوابق تحصیلیم رو تایید کنم‌یا نه؟

 3. براتی گفت:

  سلام من گروه علوم تجربی کنکور شرکت کردم ولی در سامانه ساهت گروه علوم ریاضی را ثبت کرده و قابلیت تصحیح راهم در سامانه ندارند از کجا باید درست نماییم یا نیازی نیست

  1. رضوان گفت:

   سلام. نمرات شما در تمام گروه‌ها و شته ها نمایش داده شده مهم رشته کنکور سراسری هست بنابراین نمرات را در هر 5گروه تایید کنید تا اگر فردی اگر رشته تجربی بود ولی در هنر شرکت کرد معادل سازی شود همه مراحل را تایید کنید فقط مراقب باشید نمرات درست باشد و سال تولد و… راویر ایش کنید.

  2. Nabetasirmoadel گفت:

   رو مداد بزن تصحیحش کن

 4. Marysm گفت:

  سلام .من دیپلممو سال ۹۵گرفته بودم. امروز تازه این خبرو دیدم ونتونستم سوابق تحصیلی مو تایید کنم.الان چی میشه ؟ باید چکارکنم؟

 5. زهرا گفت:

  چرا من هرکاری میکنم میزنه خطای ورود و اصلا وارد نمیشه

 6. هاشم ناصری گفت:

  سلام من دیپلم گرفتم ولی چرادیپلم نمیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *