آخرین اخبار کنکور

بازگشت عمومی ها به کنکور 1403

بازگشت عمومی ها به کنکور 1403

کنکور 1403 به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای آموزشی در ایران، برای دانش آموزان سال آخر دبیرستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با تصویب مصوبه جدید کنکور 1403، شرایط و قوانین آن نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده است.

تماس با موسسه خواجه نصیر

در این مقاله، به بررسی این مصوبه و اهمیت کنکور برای دانش آموزان پرداخته می‌شود.

مصوبه جدید کنکور 1403

با تصویب مصوبه جدید کنکور 1403، شرایط و قوانین آن نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده است. این مصوبه شامل تغییراتی در ساختار و محتوای آزمون‌ها، روش‌های ارزیابی، سطح دشواری و… است.

به عنوان مثال، در آزمون ریاضی، بخش‌هایی با سطح دشواری بالا اضافه شده است و در آزمون زبان، تعداد سوالات گرامری کاهش یافته است. همچنین، در این مصوبه، نحوه ارزیابی مهارت‌های عملی و کاربردی نیز تغییر کرده است.

در ادامه طبق گفته های نماینده مجلس، میزان تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری توسط شورای سنجش و پذیرش دانشجو تعیین می‌‎شود و به این ترتیب میزان تأثیر و بازگشت دروس عمومی به آزمون سراسری نیز در شورا تصمیم گیری خواهد شد.

پیشنهاد کاربران: ضریب دروس نهایی: به تفکیک دروس

آیا دروس عمومی به کنکور بازگشت؟

دروس عمومی به کنکور 1403 سراسری ایران بازگشت. در سال‌های قبل، دروس عمومی مانند فلسفه، عربی و… از آزمون کنکور حذف شده بودند ولی با تصویب مصوبه جدید کنکور 1403، این دروس به آزمون کنکور بازگشتند.

این تصمیم به دلیل اهمیت دروس عمومی و نیاز دانش آموزان به آن‌ها در زندگی روزمره گرفته شده است. همچنین، در این مصوبه، سطح دشواری دروس عمومی نسبت به سال‌های قبل کاهش یافته است. برای اطلاعات بیشتر برگشت دروس عمومی به کنکور می‌توانید به سایت وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنید.

مصوبه جدید کنکور 1403

لغو تغییرات کنکور 1403

امکان لغو تغییرات کنکور 1403 سراسری ایران وجود دارد. این تصمیم با توجه به نیاز دانش آموزان به دروس عمومی و اهمیت آن‌ها در زندگی روزمره گرفته شده است.

با این حال، همیشه احتمال وجود تغییر در سیاست‌های آموزشی وجود دارد و ممکن است مصوبه جدید کنکور 1403 نیز در صورتی که نتایج آن به نحوی مناسب نباشد، مورد بازنگری قرار گیرد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید به سایت وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنید و با خبر باشید که آیا این تصمیم لغو شده است یا خیر. با توجه به اینکه تحصیلات یکی از مهمترین عوامل موفقیت در زندگی است، این مسئله بسیار حائز اهمیت است و باید به دقت پیگیری شود.

بالاخره کلاس کنکور شرکت کنیم یا نه؟ آیا اصلا نیازه؟ در صفحه کلاس کنکور به طور کامل به این سوالات پاسخ داده ایم.

همایش کنکور

برنامه ریزی همراه با اخبار و تغییرات زیاد کنکور 1403

در حال حاضر، دانش آموزان درگیر بحث و گفتگوهای زیادی درباره کنکور 1403 سراسری ایران هستند. این مسئله برای آنها بسیار مهم است زیرا نتیجه آن تاثیر بسیاری بر روی آینده شان خواهد داشت. با این حال، با توجه به تغییراتی که در سیاست‌های آموزشی صورت گرفته است، دانش آموزان نمی‌توانند به راحتی تصمیم و برنامه‌ریزی مناسبی برای شرکت در این آزمون بگیرند.

با توجه به این وضعیت، بهتر است دانش آموزان به دقت اخبار و اطلاعات مربوط به کنکور 1403 را دنبال کنند. همچنین، بهتر است با مشاوران تحصیلی و استادان خود مشورت کنند تا بتوانند تصمیم‌گیری مناسبی درباره شرکت در این آزمون بگیرند.

در نهایت، باید به دانش آموزان یادآوری کرد که تحصیلات یکی از مهمترین عوامل موفقیت در زندگی است و باید به دقت پیگیری شود. در صورتی که تغییراتی در سیاست‌های آموزشی صورت بگیرد، دانش آموزان باید به دقت این تغییرات را دنبال کنند و برنامه‌ریزی مناسبی برای شرکت در آزمون بگیرند.

مطالب مفید:

مشاهده سوابق تحصیلی با کد ملی

تایید سوابق تحصیلی کنکور

بودجه بندی کنکور 1402: شامل دروس ریاضی، تجربی، انسانی و…

اهمیت کنکور برای دانش آموزان در ایران

کنکور به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای آموزشی در ایران، برای دانش آموزان سال آخر دبیرستان اهمیت بسیار بالایی دارد. این آزمون، به عنوان دروازه ورود به دانشگاه‌های برتر کشور، برای دانش آموزان فرصتی برای نشان دادن توانایی و استعداد خود در رشته تحصیلی مورد علاقه فراهم می‌کند.

همچنین، موفقیت در کنکور، به دانش آموزان فرصتی برای ورود به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر خود را می‌دهد.

آیا دروس عمومی به کنکور بازگشت؟

راه ‌های موفقیت در کنکور 1403

برای موفقیت در کنکور 1403، دانش آموزان باید از چند مورد پیروی کنند. اولین مورد، تلاش و پیشرفت در طول دوره دبیرستان است. دانش آموزان باید به خوبی درس خوانده و تمامی دروس را به خوبی فرا گیرند. همچنین، شرکت در کلاس‌های آموزشی و تمرین‌های بیشتر، به دانش آموزان در یادگیری مفید و موثر کمک می‌کند.

دومین مورد، حضور در آزمون‌های شبیه سازی کنکور است. این آزمون‌ها، به دانش آموزان کمک می‌کنند تا با شرایط و نحوه آزمون کنکور آشنا شوند و اشتباهات خود را بهبود بخشند.

سومین مورد، استفاده از منابع و کتاب‌های درست و معتبر است. دانش آموزان باید از کتاب‌های معتبر و به روز استفاده کنند تا بهترین نتیجه را در آزمون کنکور بگیرند.

تاثیر امتحان نهایی در کنکور به چه صورت است؟ در صفحه درصد تاثیر دروس نهایی در کنکور به طور کامل توضیح داده ایم.

اهمیت مشاوره تحصیلی قبل از کنکور

مشاوره تحصیلی قبل از کنکور، به دانش آموزان کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای آزمون کنکور آماده شوند. مشاوران تحصیلی، با تجربه و دانش خود، به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه مناسب کمک می‌کنند.

همچنین، این مشاوران، به دانش آموزان راهنمایی می‌کنند تا در کنکور به بهترین نتیجه برسند و موفق شوند. به همین دلیل، مشاوره تحصیلی قبل از کنکور برای دانش آموزان بسیار مهم است.

جمع بندی

کنکور 1403 به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای آموزشی در ایران، برای دانش آموزان سال آخر دبیرستان اهمیت بسیار بالایی دارد. با تصویب مصوبه جدید کنکور 1403، شرایط و قوانین آن نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده است.

برای موفقیت در کنکور 1403، دانش آموزان باید از راه‌های مناسب پیروی کنند و به بهترین شکل ممکن برای آزمون کنکور آماده شوند. همچنین، مشاوره تحصیلی قبل از کنکور، به دانش آموزان کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوند.

51 دیدگاه در “بازگشت عمومی ها به کنکور 1403

 1. امید گفت:

  ترو خدا عمومی ها رو بر نگردانید چون فقط به ضرر دوازدهم وپشت هاست و اونا که موافق عمومی ها هستن دبیر های عمومی هست. تازه با این مصوبه شورا وضع بهتر شده و مثل استاندارد های جهانی هست .به گفته سنجش کمترین تقلب هم تو دی امسال بود

  1. Salar گفت:

   چرا انقدر با آینده ما که خیلی برامون ارزش داره بازی میکنید برای کسایی که دوازدهمن یا پشت کنکورن ، دو سال عمومی ها رو نخوندن یا اگه خواندن به خاطر تصمیم شما کنکوری نخوندن الان باید چی کار کنن
   بالفرض که تصمیمتون درسته ولی باید بر این اساس فکر همه جوانب رو بکنید نه این که یه نسل رو نابود کنید و به چشمتون نیاد

   1. yasin گفت:

    ببین دوست عزیز اگه عمومی بگرده هیچ کسی ضرر نمیکنه! چرا؟ چون هیچ کس نخونده و عملا شرایط همه یکسان هستش..

  2. مهدی سارانی گفت:

   دوست عزیز تاثیر قطعی معدل به ضرر دانش آموزان مناطق محرومه
   ثانیا اگر در کنکور تقلب نشده ولی تو امتحانات نهایی فاجعه بار بوده

   1. ابوالفضل گفت:

    آخه پرفسورا کسی که دو سال اصلا عمومی نخونده الان چه غلطی بکنه که شما هر روز یه قانون میذارین اونم قانون دقیقه نودی

    1. Sayan گفت:

     دقیقا موافقم
     این تصمیم پروسه سه ساله باید داشته باشه مگه میشه دوازدهم ها بدبخت میشن که دوسال خوندن عمومی رو بازهم به خاطر تصمیم شما ها از دست دادن
     آیندمونو خراب نکنید

    2. Mm گفت:

     اگه تو نخوندی بقیه هم نخوندن
     چرا جو الکی میدین
     تستی کار کردن عمومی ها خیلی راحت تر از تشریحی خوندنشون هست اونم با این امتحانای نهایی سخت

    3. یاسمین گفت:

     مگه ما رباتیییم این همه کتابو بخونیم همون تخصصی ها هم خیلی زیادن همینجوریش😐💔 مسئولین فقط قانون میزارن هیچ وقت یه دانش اموزو درک نمیکنن!

    4. Hani گفت:

     خب وقتی نخوندی برای نهایی آماده شدی؟
     باید بگم که نهایی هایی که از دروس عمومی بوده امسال خیلی سخت تر و بدتره تا کنکور چون دستگاه صحیح نمیکنه و معلمای شهر های دیگه صحیح میکنن که ممکنه هرکسی برای خودش یه نظری داشته باشه دوم اینکه تقلب کردن توی خرداد ماه افتضاح بوده و اون ترازی که دادن خیلی خیلی مسخره بوده

   2. aliakbar گفت:

    مثلا الان اونا بیشتر ضرر نمیکنن؟

   3. Yek irani bichare گفت:

    اها الان شما میتونید بگید توی یک سال ما چطور ۳سالو جمع کنیم ؟شما که انقد به فکر دانش اموزایین نمیتونستید از همون اول حذف نکنید ؟بنظرتون ما چرا جهان سومی شدیم ؟

   4. زهرا محمدی گفت:

    دوست عزیز تصمیم گرفته شده خب؟ کسی که عمومی نخونده نخونده دیگه چرا به اون فکر نمیکنی به تقابل فکر میکنی؟ شما همش در حاشیه هستید و به فکر خودتونید

  3. علیرضا گفت:

   دلمون خوش بود که یکبار یه تصمیم درست گرفته شده که همینم کنسل شد
   آخه تکلیف اونی که دو سال عمومی ها رو فقط شب امتحانی خونده چیه ؟؟
   بعدشم اگر شما دلسوز مناطق محروم هستین که قبولی هاشون امسال بیشتر شده بود .

  4. حبیبه گفت:

   والا من به عنوان یک دبیر عمومی تازه یکسال هست که دارن به درسم اهمیت میدن قبلا که فقط تست بود و بچه ها اصلا مدرسه نمییومدن فعلا که مافیا با نماینده ها منفعت بردن بهترین راه اینه سوالات عمومی امتحان نهایی بصورت تستی و کوتاه پاسخ در سطح کتاب طرح بشه که تصحیح ایمن تر بشه و سهم معدل ۴۰ یا ۳۰ بشه

 2. AMiR گفت:

  اقا یعنی چی ، این چه مسخره بازی که در میارین ، آخر چیکار کنیم خب ، مکه چه اشکالی داره عمومی تو کنکور نباشه خیلی هم بهتره که تو کنکور نیست .

  اوناییم که اعتراض دارن آقا شما نیا رشته ریاضی ، تجربی ، برو رشته انسانی فرهنگستان…. چرا دارید به کنکور تجربی /ریاضی اعتراض میکنید که برگرده؟؟

  1. مهدی گفت:

   خب شما میتونید نیایید رشته های نظری ،ببین همتون برا راحتی کار خودتون نظر میدید ولی طرح معدل چند تا تراز یکسان امسال میده این تراز یکسان به خاطر ضعیف عمل کردن طرح جدید هست

   1. Hr گفت:

    اصلا ما برا راحتی خودمون نظر میدیم ولی کسی که باعمومی ها بیاد بالا فردا بره یه دانشگاه خوب نتونه فرق قدر مطلق و براکت و بگه اون خوبه؟

    1. Hwowp گفت:

     زرنگ اولا هیچکس تاحالا با درصدهای بالای عمومی ها پزشک یا مهندس نشده . یکم کارنامه های قبل تاثیر قطعی رو ببین ! هرکی رتبش خوب بوده همه درسهارو خوب زده نه صرفا عمومیا.
     ثانیا توی امتحانات نهاییم به قدرسی سخت هست که با یک شب خوندن ۲۰ نگیری

  2. امیرحسین گفت:

   اتفاقان تمام تقلب ها و حق خوری برای دوران کنکور دو سه سال پیشه ک تاثیر معدل نبود الان ماشالله همه پولدارا مدرسه عادی درس نمیخونن و این خیلی خیلی خیلی خیلی بی عدالتیه
   خودم یه شخصه دوستم رفته مدرسه غیرانتفاعی درس های عمومی رو اصلن نگاه ام نمیکنن چون معلم نمره رو راحت میده ما باید درسی مثل جغرافیا رو مثل بلبل حفظ کنیم اونا تمام زمانشون رو گزاشتن واسه عمومی ها اگر تاثیر معدل تو هر سه پایه باشه اونا ام مجبور میشن همه درسا رو بخونن

   1. Zra گفت:

    من خودم مدرسه غيردولتي بودم دوسال آخر حالا دهم و یازدهم نمره بدن کشکی(که اینم بستگی به مدیریت مدرسه داره) ولی دوازدهم چی اونک نهاییه میخوان چیکار کنن تقلب همیشه بوده ربطی کسی که تو مدرسه غیردولتی باشه یا نباشه نداره الان بحث سر اینه کسی که تو تهران و کلان شهر ها تو بهترین امکانات درس میخونن با کسی که تو شهرستان کوچک درس میخونه کاملا شرایط فرق میکنه اگر شرط معدل مثبت باشه و عمومی ها باشن فقط سوالات کنکور تقلب میشع اما اگر نهایی هام اثر داشته باشن بازم کسایی که پولدارن میتونن نمره رو بخرن اما اگر تاثیر مثبت برا همه باشه دیگ بچه ها از هر دوطرف هم کنکور هم نهایی ضربه نمیخورن

  3. Zra گفت:

   اتفاقا باید باشه تو کنکور اول اینک چون تو عمومیت ضعیفه حقی نداری اظهار نظر کنی که بر نگرده دوم اینک یکی با عمومی ها رتبه میاره یکی با تخصصی ها رتبه میاره پس فقط اگر تخصصی ها باشن به ضرر کسی میشه که تخصصی هاش ضعیفه سوم چرا نیاد ریاضی یا تجربی بره انسانی مگه انسانی رشته الکی و اسونیه کاش این فرهنگ جا بیوفته که هرکسی میره ریاضی و تجربی باهوش نیست کسیم که میره انسانی و رشته های فنی خنگ نیست

   1. Hr گفت:

    دقیقا فه همین دلیل باید حذف شه چون تو به عنوان دکتر یا مهندس باید تو مسائل تخصصی قوی باشی مهندس یا دکتری که فقط به خاطر دینی و عربی و زبان و ادبیات شده دکتر مهندس همونی هست که یا زیر ساخت یه کارخونه رو خراب میکنه یا یه ادم رو به کشتن میده

   2. علی گفت:

    فرد رشته مورد علاقه‌اش رو بر اساس دروس تخصصی می ره الان فرد دروسی رو برای کنکور بخونه که برای دانشگاهش مهم هست خوبه یا اینکه الکی کلی درس عمومی بخونه

   3. ناشناس گفت:

    کسی که تخصصی هاش ضعیفه نمیاد رشته تجربی یا ریاضی😐😐😐

   4. زهرا گفت:

    عزیز ، کسی که تخصصیش ضعیفه نباید میومد تجربی متوجه شدی؟؟؟ مشکل از طرح نیست مشکل از کسایی هستند که به مهارت خود نگاه نمی‌کنند و یک رشته را همینطور انتخاب میکنند بعدم شروع میکنند به ناله کردن ما تجربیا واقعا نیازی نداریم دینی و عربی تستی بخونیم

   5. Bakhshi گفت:

    چه عجب یکی یه حرف درست زد😐
    سرم درد گرفت انقد تو این چند روز اظهار نظرای چرت و بیخود خوندم
    نمیدونم چرا بدون اینکه یکم فکر کنن فقط دنبال اعتراضن

   6. ‌ma گفت:

    عالم میگی یکی با عمومی ها رتبه میاره مثلا من عربی و ادبیاتم رو بگم 100بزنم وقتی زیستمو ده بزنم و برم ی رشته خوب ک ب زیست ربط داره این ادبیاتو میخام بزنم تو سر مردم ب چ دردم میخوره

 3. محمد کرد گفت:

  واقعا چرا الان که ما کنکور داریم برش میگردونن ما دو سال عمومیارو نخوندیم الان یهو سال آخر ک شدیم میگن برش میگردونن لامصبا

 4. Barg گفت:

  من تو تخصصیا موندم اینا چشونه چرا هی حذف میکنن دوباره برمیگردونن حالا حذف کردن یه چیزیه اما برگردوندنش اونم واس ۱۴۰۳ خیلی مزخرف واس دانش آموزیای دوازدهم حداقل یه خبر درست حسابی به ما بدین تا بدونیم چه خاکی تو سرمون بریزیم تو این دو سه ماه تابستون

 5. Ghazal گفت:

  این چه وضعشه چرا دانش آموزارو تو این وضع انقد اذیت میکنید، یبار برای همیشه ی تصمیم بگیرید دیگه، عمومیا حذف شدن خوب بود حجم درسا میومد پایین الان ماها دوساله عمومی نخوندیم چون گفتن حذف شده دوباره باید از صفر شروع کنیم

  1. ماهان درخشی گفت:

   این وضعیت واسه همس سالهای قبل هم کسی میخواست درس بخونه عمومی هارو تو سال کنکور جمع میکردن

   1. امیرحسین گفت:

    واقعا متاسفم برا اوضاع کنکور یه روز میگن عمومی ها حذف شده
    یه روز میگن بر میگرده همش کار معلم های عمومیه آخه من
    دانش آموز تجربی چرا باید درس تخصصی انسانی رو بخونم واقن هیچ چیزی نداره این عمومی به جز سختی اگر هم بر می گرده باید الان اعلام بشه تا ۳ سال دیگه ک حداقل دانش آموزان دهم بخونن از دهن نه اینکه برسی دوازدهم بگن عمومی ها برگشت

    در کل متاسفم🙁

 6. نازنین گفت:

  الان یعنی چی…الان مثلا استرسو کم کنید دو کنکوش کردید…این چه مسخره بازی ایه
  ادمی که دو سال تست عمومی نزده چطور میخ واد جمع کنش…شما هم که هر سال دروس تخصصیو سخت تر میدید….

 7. ستاره گفت:

  نوشته دروس عمومي نوشته رو زندگي تاثرگذاره :)) من خودم يازدهم رياضيم. حالا دروس انساني ها رو زياد درجريان نيستم ولي براي رياضيا و تجربيا دروس عمومي عربي و زبان و ادبيات و دينيه. زبان انگليسي رو كه بعيد ميدونم كسي صرفا بخاطر كنكور بخونه و اكثرا خودشون زبان رو با كلاس زبان و اينچيزا ياد گرفتن و يه سري مسلطن و آزمونهاي معتبر هم شركت كردن و كسي صرفا با زبان انگليسي مدرسه نميتونه انگليسي ياد بگيره.. عربي هم كه اصلا بلد نيستيم حرف بزنيم مگر اينكه يكي كلاس عربي بره خودش ولي هيچ تاثير مثبتي در زندگي نداره و هركس به اين زبان نياز داره خودش ميتونه بره ياد بگيره و عربي دبيرستان پراز قواعد و اينچيزاست بيشتر. ديني هم بعيد ميدونم كسي چندسال بعد حتي يادش باشه توش چي نوشته بود و فقط حجم زيادي داره و بايد يه وقتي براش مطالعش اختصاص داد كه باز هم ميگم هيچ تاثيري بعدا نداره. ادبيات هم درحد اينكه يه ازمون تشريحي بديم براش كافيه.من به شخصه ادبيات رو دوست داشتم ولي نبايد تو كنكور باشه چون يه وقت بيشتري از آدم ميگيره به جاش آدم دروس تخصصي رو عميقتر ميخونه تست بيشتري ميزنه و قطعا در دانشگاه و آينده كاربردي تره.البته اگه قرار باشه هي عوض كنن و نگن عمومي حذفه يا نه و هي عوض كنن از همين الان بگن واقعا بهتره باز قبلا همه چي رو روال بود. الان مثلا معلوم نيست امسال دهم يازدهما هم نهايين يا نه تاثيرش اينارم نميدونيم تو كنكور….
  خودشونم نميدونن چي كار كنن و بعيد ميدونم يه دور كتابهاي درسي رو خونده باشن كه بيان بگن دروس عمومي رو زندگي تاثيرگذاره :))

  1. مسخره دست اینا گفت:

   معلومه اصلا تو فاز نیستن اون روز یکی ازشون برگشته میگه سال چهارما!!!!!!!!!!!!! هنوز خبر ندارن که اقا اون دوازدهم بدبخته نه سال چهارم!:

 8. sh گفت:

  بهترین کار این است که کنکور با دروس عمومی برگرده مثل سابق و با این طرح جدید معدل که فاجعه آمیز بود با وجود تقلبهای گسترده و سلیقه ای تصحیح کردن جلوگیری شود و از فاصله طبقاتی جامعه با این همه تورم و بدبختی که در جامعه هست فقط آدمهای پولدار با بهترین مدرس و کتاب میتوانند به معدل بالا برسند به گفته خودشان فقط 2 درصد از دهک 1 و 2 و3 که قشر بسیار ضعیف جامعه هستند وارد دانشگاه شدند.

  1. ساحل گفت:

   احسنت

 9. S گفت:

  تروخدا با آینده دانش آموزان بازی نکنین
  ما نمیخوایم عمومی برگرده
  مگه ما موش آزمایشگاهی هستیم ک هروقت هرکاری میخواین میکنین بدون اینکه از ما نظر بخواین
  اصلا چرا باید آینده یه نفر توی ۴ ساعت رقم بخوره
  شاید سر جلسه کنکور یه مشکلی برای دانش آموز پیش اومد یعنی دیگه هرچی تلاش کرده تموممممم !!!!!!!!!!!
  تمام زندگیش ب باد میره

 10. آنا گفت:

  آقا این چه وضعشه؟؟؟؟!
  ماهایی که عمومی نخوندیم تکلیفمون چیه پس؟!!!
  خواهشااا خواهشا عمومی ها رو بر نگردونید
  همه جانبه نگاه کنید، برا زندگی روزمره لازمه؟😂😞
  اوکی گیرم که لازمه داره تو امتحان نهایی میاد!!! و ما هم براش میخونیم دیگه چه نیازی هست که تو کنکور بیاد ک مجبور بشیم سه پایه درس های عمومی رو بخونیم! لطفا به فکر دانش آموز ها و پیشرفت کشور هم باشید بعد هرگز یه طرح نسبتا خوب اومد این رو هم میخواید کنسل کنید؟ ممنون میشیم کمی انصاف به خرج بدید.

  1. مهری گفت:

   برنامه ریزی که دقیقیه نود نمیشه الان که ماتازه خودمونو با شرایط هماهنگ کردیم این درست نیست تغییرات جدید اعلام کنید اگره هم قرار بر تغییرات باشه باید برای یکی دوسال اینده تصمیم گیری بشه که برنامه ریزی دانش اموز به هم نخوره
   تاثیر معدل رو مثبت کنید که در حق بقیه اجحاف نشه

 11. مهدی گفت:

  الان دو سال عمومی نخودم چرا عمومی ها برگشتند

 12. S گفت:

  تروخدا تمومش کنین
  با چه زبونی بهتون بگیم ما عمومی نمیخوایم
  تاثیر قطعی معدل باید باشهههههه

 13. ناشناس گفت:

  دروس عمومی رو شبانه روز دوران مدذسه نشستیم با سخت گیری های دبیر خوندیم رفت پی کارش دیگه،

 14. .. گفت:

  با فکر تصمیم بگیزید لطفا یکم به فکر ما دانش اموزا هم باشید هر دم یه سازی میزنید امسال ما کنکوری هستیم چجوری دروس عمومی سه سالمون و بخونیم همه میدونن سال دوازدهم درس اختصاصیارو رو وقت کنیم خیلی کار کردیم شما ها اگه میخواستید بر گردونید باید همون روز اول سال میکفتید حداقل برای ما کنکوریا 1403نبایداینکارو بکنید اگه بشه باید برای دهمای امسال این قانونو تصویب کنید نکه برای ما اونم چند روز مونده به مهردر حقمون دارید نامردی میکنید اوناییم که میگن برگردونید خوبه فقط کسایی هستن که تستی عمومیاسون خوبه به فکر خودشونن به فکر دیگرون اصلا نیستن

 15. Nima گفت:

  یعنی واقعا متاسفم برای تموم اون کسایی که این تصمیم رو گرفتن دولت صبح از خواب پا میشه یه تصمیم میگیره این چه وضعشه مثل اینکه خوشتون میاد با آینده ما جوان ها بازی کنید شما فقط زورتون به جوان های بدبخت میرسه متاسفم براتون

 16. ناشناس گفت:

  سلام
  آقا چرا این همه استرس میدید والله کلا بلا بچه ها با این همه استرس همش اضطراب فشار روانی بعدش هم مشکلات معده و غیره براشون ایجاد میشه . آخه اگر قراره فردی دروس عمومی را تو زندگیش ملاک قرار بده حتما بایستی برای کنکور تست بزنه ؟مگه قبلا برای این درسها که قبلا کنکور می دادند چقدر در زندگی ازشون استفاده گردیده؟چرا با تصمیمات نادرست این همه نگرانی ایجاد می کنید
  خواسته تمام دانش آموزان و والدینش این هست که دروس عمومی به کنکور برنگردد

  1. معصومه گفت:

   سلام فقط لطف کنید هرچه زودتر زمان برگزاری کنکور فرهنگیان رو مشخص کنید اصلا با این وضع نا معلوم چیکار کنیم نمیدونیم چطور برنامه ریزی کنیم که درس بخونیم
   واقعا سخته

 17. علیرضا غلامی گفت:

  اقا این چه وضعشه مگه ما چه گناهی کردیم که اینطوری باید جواب پس بدیم ما الان خود من از سال دهم تا الان دروس عمومی نخوندم خب تر میزنید تو برنامه بچه ها فقط میتونم بگم خدا لعنتتون کنه

 18. ریحان گفت:

  آره قبول دارم هیچ کس نخونده و در یک سطحیم
  ولی می خوام بدونم اونایی که اینجوری برای کنکور تصمیم گیری می کنن بچه خودشون یا اصلا خودشونم کنکوری بودن به نظرم به یه کنکوری هزار بارم بگی عقب نیستی هیچ کس نخونده اون حالیش نمی شه چون تو فکره اینه تا تیر چجوری اینهمه کتاب بخونه
  من به خاطر اینکه گفتن عمومی ها حذفه و تا ساعت ۴ باید مدرسه باشیم کلاس زبان خصوصی ول کردم که درسام بخونم بعد الان زبان توی کنکور میاد
  منی که باخودم گفتم تابستون دهم و یازدهم خوب بخونم طول سالم دوازدهم و تابستون بر خلاف دوستام دوازدهم نخوندم الان از دوستام خیلی عقبم
  الان ما تا ساعت ۴ مدرسه ایم من از چی بزنم دیگه که برسم عمومی بخونم درکنار درسای سنگین دوازدهم الان فقط می تونم سطح توقعم از هدف و دانشگاه بیارم پایین که دیوونه نشم

  عوض این کارا برن سهمیه های ۲۵ درصد و ۵ درصدشون بردارن
  راه های دیگه ای هم برای قدر دانی از خانواده ی شهدا هست من به شخصه با شهدا و خانوادهاشون مشکلی ندارم ولی این عدالت نیست

 19. امیررضا گفت:

  قضیه لفو عمومی ها برا ۱۴۰۴ هم هست
  یعنی الان من کلا عمومی هارو تستی نخونم و فق برا نهایی؟

 20. زهره گفت:

  این چه وضعشه خوده دروس اختصاصیم سنگینه حالا عمومیم اضافه کردین با این وضع هر چقدر پشت کنکور بمونیم که هیچ و پوچ تره لااقل یکم زودتر اعلام میکردین اصلا دروس عمومی خصوصا انگلیسی و عربی خیلی وقت میخاد و نمیشه تو این مدت کم یاد گرفت خواهشا همون اختصاصیارو بزارین چون واقعا نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *