تحصیلات

تاثیر همایش در کنکور

تاثیر همایش در کنکور

هر ساله با نزدیک شدن به زمان کنکور ، همایش های بسیاری توسط موسسات مختلف برگزار می شود و به تمامی متقاضیان به طرق گوناگون اطلاع رسانی می شود. این همایش ها هم به صورت انگیزشی و هم به صورت تحصیلی برگزار می شود . همایش ها با هدف جمع بندی دروس مهم اختصاصی چند روز قبل از آزمون کنکور برگزار شده و اساتید مختلفی که معمولا از برترین اساتید هستند ، در آن حضور می یابند تا داوطلبان را راهنمایی نمایند.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

این همایش ها چندین روز به صورت مداوم برگزار می شوند و برای هر رشته تحصیلی متفاوت است . سوالات احتمالی کنکور و مباحث مهم در همایش های کنکور توسط برترین اساتید طرح شده و آموزش داده می شوند. در این مقاله سعی بر آن است تا در رابطه با همایش کنکور و تاثیر همایش کنکور اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم . همچنین اگر برای شما این سوال مطرح می باشد که همایش جمع بندی خوبه یا نه ، پاسخ سوال شما را بدهیم.

آزمون سراسری کنکور متشکل از سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم است. که هر سه پایه در کنکور حائز اهمیت هستند. خیلی از دروس هم هستند که برای یادگیری آن نیاز است از پایه شروع کنیم. برای شرکت در کلاس کنکور توصیه میشود وارد صفحه ی کلاس کنکور شوید.

همایش کنکور

از مهم ترین فعالیت ها برای جمع بندی و ساماندهی مطالب آموزشی برای کنکور ، همایش کنکور است . مطالبی که برای کنکور سراسری یادگیری آن ها الزامی است حجم بسیاری داشته و ممکن است به مرور زمان مطالبی در ذهن متقاضی کمرنگ شده و برخی از مطالب را به فراموشی بسپارد. برگزاری همایش های کنکور می تواند موجب جمع بندی نهایی و سازماندهی مطالبی باشد که داوطلب آن ها را مطالعه کرده است .

همچنین می تواند بسیاری از مطالبی که مطالعه شده اما به فراموشی سپرده شده است را یادآوری کند. همایش کنکور به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود و هر کدام مزایا و معایب خود را به همراه دارد . معمولا این همایش ها طی سه الی چهار روز برگزار می شود و مدت زمان آن نیز معمولا 8 ساعت می باشد . معمولا سعی می شود که دروس به صورت جداگانه در این همایش ها مورد بررسی قرار گیرند. در این همایش ها معمولا نکات تستی مهم و تست هایی که ممکن است در کنکور طرح شود ، بیان می شود.

تاثیر همایش کنکور

تاثیر همایش کنکور در میزان موفقیت در آزمون سراسری بر هیچ فردی پوشیده نیست. تاثیر اصلی همایش کنکور ، مرتب سازی ذهن داوطلب است . شرکت در همایش چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین می تواند ذهن داوطلب را سازماندهی کرده و نکات اصلی و آزمونی را در ذهن داوطلب یادآوری و تثبیت کند.

در روزهای نزدیک به آزمون سراسری ، داوطلبان دچار استرس و فشار های روحی و عصبی فراوانی شده و این عوامل در کاهش میزان بازدهی فرد برای مطالعه تاثیر گذار خواهند بود و باعث فراموشی و بی دقتی وی در کنکور می شوند . شرکت در همایش می تواند به فرد اعتماد بنفس کافی برای آمادگی کنکور را بدهد و همچنین وی را از نظر روحی و روانی برای آزمون مهم سراسری آماده سازد و استرس او را که تاثیر بسیار منفی بر روی کنکور خواهد گذاشت، به حداقل برساند .

موسسه خواجه نصیر یکی از اولین موسساتی است که در حوزه برگزاری کلاس کنکور آنلاین شروع به کار کرده و دارای تجربه کافی در این مورد است. توصیه میشود حتما وارد صفحه ی کلاس آنلاین کنکور شوید.

همایش جمع بندی خوبه ؟

همایش جمع بندی خوبه ؟

با نزدیک شدن به آزمون سراسری برای اکثر دانش آموزان و خانواده ها این سوال مطرح می شود که شرکت در همایش جمع بندی خوبه؟

همانطور که در قسمت تاثیرات همایش بیان شد ، جواب این سوال مثبت است. همایش جمع بندی تمامی مطالب خوانده شده را در ذهن به صورت منسجم در آورده و در مدت زمانی کوتاه کلیه مباحث آزمونی برای دانش آموز متقاضی کنکور یادآوری خواهد شد .ذکر این نکته ضروری است که همایش نقش جمع بندی و مرتب سازی را داشته و نمی توان بدون هیچ مطالعه ای انتظار نتیجه بسیار زیاد آن بر روی کنکور را داشت .

همچنین موسسات بسیاری اقدام به برگزاری همایش های متفاوت می کنند و برخی از آن ها صرفا برای کسب سود و تبلیغات است و از بار علمی مناسبی برخوردار نیست . شرکت در همایش کنکور های برگزار شده توسط موسسات ناشناخته تنها آشفتگی ذهن متقاضی ار بیشتر خواهد کرد و در دوران نزدیک به کنکور که فرصت طلایی برای جمع بندی است، تنها وقت ارزشمند داوطلب گرفته خواهد شد.

بنابراین لازم است برای شرکت در یک همایش خوب ، یکسری نکات را در نظر گرفت.ابتدا باید در همایش هایی شرکت کرد که توسط موسسات معتبر کنکور برگزار می شود که این ملزم شناخت معتبرترین موسسات کنکور کشور است .نکته بعدی این است که به علت طولانی بودن مدت زمان برگزاری همایش ها آیا داوطلب توانایی شرکت حضوری را دارد یا آنلاین .

همچنین باید به اعتبار و دانش علمی اساتیدی که قرار است در همایش ها تدریس کنند ، دقت نمود. در همایش های کنکور سوالات احتمالی که ممکن است در آزمون سراسری طرح شود توسط اساتید برتر ایران حدس زده شده و یادگیری آن می تواند در نتیجه کنکور متقاضی بسیار تاثیرگذار باشد  .

تا اینجا امدی نمیخوای یه امتیاز بدی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *