آموزش آنلاین کنکور

زیست کنکور تجربی

زیست کنکور تجربی

مهم ترین آزمونی که دانش آموزان دوران مدرسه را برای رسیدن به آن طی می‌کنند و شغل آینده آن ها نیز وابسته به آن است، کنکور سراسری است. این آزمون هر ساله یکبار بصورت سراسری برگزار می شد اما از سال 1401, آزمون سراسری طی دو مرحله و با حذف دروس عمومی از دفترچه سوالات کنکور برگزار می شود. این دروس عمومی نیز از طریق سوابق تحصیلی در نتیجه کنکور مورد محاسبه قرار می گیرند.

تماس با موسسه خواجه نصیر

از میان آزمون های سراسری کنکور تجربی همیشه داوطلبان بیشتری را به خود اختصاص داده است. از دروس مهم اختصاصی این آزمون که تاثیر بسیار زیادی روی نتیجه کنکور و رتبه داوطلب دارد، درس زیست است. حجم مطالب این درس بسیار زیاد است اما با تسلط کافی روی مباحث مهم این درس می توان درصد قبولی در کنکور تجربی را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

همانطور که از اسم کلاس کنکور مشخص است مربوط به آزمون سراسری کنکور میباشد و یکی از عوامل موفقیت در کنکور به شمار می‌آید. برای داشتن یک موفقیت خوب توصیه میشود وارد صفحه ی کلاس کنکور شوید.

بودجه بندی این درس و سایر دروس اختصاصی کنکور تجربی که شامل لیستی از مباحث مهم این درس ها و تعداد سوالات طرح شده از آن ها در کنکور است، در دفترچه راهنمای آزمونی که هر ساله سازمان سنجش و آموزش در سایت خود منتشر می کند، مطرح شده است. برای کسب رتبه های برتر و قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی و سایر رشته های تاپ کنکور تجربی، باید درصد پاسخ های درست در درس زیست بالا باشد.

بهترین منابع زیست کنکور تجربی

در کمتر کتاب درسی که تسلط بر آن می تواند باعث کسب درصد بالایی از پاسخ صحیح در درس زیست کنکور تجربی 1403 باشد ، منابع و کتاب های بسیاری در بازار وجود دارند که هم در زمینه درسنامه و هم در زمینه تست زنی میتواند دانش علمی داوطلب را تقویت کند. از بهترین منابع زیست کنکور تجربی می توان کتاب زیست پایه خیلی سبز ، زیست پایه نشر الگو ، زیست پایه میکرو گاج  ، زیست های پایه مهر و ماه ، زیست جامع آی کیو گاج ، زیست جامع خیلی سبز ( پینوکیو ) و زیست جامع میکروطبقه بندی گاج را نام برد.

مباحث تست خیز زیست کنکور تجربی

مباحث تست خیز زیست کنکور تجربی

مباحث تست خیز زیست کنکور تجربی را می توان با استفاده از بودجه بندی ارائه شده توسط سازمان سنجش و آموزش شناسایی کرد. از زیست پایه دهم مباحثی مانند فل گوارش و جذب مواد ، تبادلات گازی ، گردش مواد در بدن ، تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد ، از یاخته تا گیاه و جذب و انتقال مواد در گیاهان را نام برد.

از زیست پایه یازدهم ، مباحث تنظیم عصبی ، حواس ، دستگاه حرکتی ، ایمنی ، تقسیم یاخته ، تولید مثل ، تولید مثل نهاندانگان ، پاسخ گیاهان به محرک ها را نام برد. از زیست پایه دوازدهم نیز مولکول های اطلاعاتی ، جریان اطلاعات در یاخته ، انتقال اطلاعات در نسل ها ، تغییر در اطلاعات وراثتی از ماده به انرژی ، از انرژی به ماده ، فناوری های نوین زیستی و رفتار های جانوران را از مباحث تست خیز زیست کنکور تجربی نام برد .

مقایسه منابع زیست کنکور تجربی

منابع بسیاری برای درس زیست توسط موسسات و انتشارات فراوانی که برای کنکور تاسیس شده اند ، اقدام به ارائه منابع دروس رشته های مختلف نموده اند. برای مقایسه منابع زیست کنکور تجربی بهترین راه ، توجه به نظرات رتبه های برتر کنکور و توجه به نظرسنجی ها و بهره مندی از نظرات مشاور تحصیلی مجرب امکان پذیر است . هنگام انتخاب و مقایسه منابع باید سطح علمی خود را نیز در نظر گرفت .

در مقایسه منابع زیست کنکور تجربی می توان گفت بیشتر منابع با توجه به سطح دانش علمی داوطلبان تنظیم و به آن ها معرفی می شود. برای دانش آموزانی که آمادگی کافی نداشته و از نظر تحصیلی نیز وقت کافی روی مطالعه درس زیست اختصاص نداده اند ، می توان کتاب زیست سیر تا پیاز گاج، کتاب زیست مهر و ماه و زیست  شگفت انگیز خیلی سبز را نام برد .

برای دانش آموزان در سطح علمی متوسط می توان کتاب زیست میکرو گاج ، زیست مهر و ماه و زیست نشر الگو را نام برد. اگر دانش علمی بالایی دارید و به اندازه کافی درس زیست را مطالعه کرده اید و به دنبال منبعی برای آمادگی کامل نسبت به درس زیست در آزمون می گردید، کتاب زیست آی کیو گاج و کتاب پاور تست زیست مهر و ماه را می توان نام برد .

تعداد سوالات هر درس زیست

تعداد سوالات هر درس زیست در کنکور تجربی

زیست در کنکور تجربی از سه منبع آخرین چاپ کتاب تحصیلی سه دوره دهم ، یازدهم و دوازدهم طرح می شود.

در کلاس کنکور آنلاین شما بدون اینکه در مکان تدریس استاد، در کنار باقی دانش آموزان حضور داشته باشید، آموزش می بینید و معمولا هزینه ای را که هم پرداخت میکنید. توصیه میشود حتما  وارد صفحه ی کلاس کنکور آنلاین شوید.

زیست پایه دهم 32 درصد از سوالات زیست کنکور تجربی را به خود اختصاص داده و 16 سوال از آن طرح می شود. مباحث مهم و تعداد سوالات طرح شده از هر مبحث عبارتند از :

زیست دهم ) فصل دوم  گوارش و جذب مواد : 3 سوال

فصل سوم  تبادلات گازی : 2 سوال

فصل چهارم گردش مواد در بدن : 3 سوال

فصل پنجم  تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد : 3 سوال

فصل ششم از یاخته تا گیاه : 3 سوال

فصل هفتم جذب و انتقال مواد در گیاهان : 2 سوال

زیست پایه یازدهم  36 درصد از سوالات زیست کنکور تجربی را به خود اختصاص داده و 18  سوال از آن طرح می شود. مباحث مهم و تعداد سوالات طرح شده از هر مبحث عبارتند از :

زیست پایه یازدهم ) فصل اول تنظیم عصبی : 3 سوال

فصل دوم حواس : 3 سوال

فصل پنجم ایمنی : 3 سوال

فصل ششم یاخته : 1 سوال

فصل هفتم تولید مثل : 3 سوال

فصل هشتم تولید مثل نهاندانگان : 2 سوال

فصل نهم پاسخ گیاهان به محرک ها : 1 سوال

زیست پایه دوازدهم 32 درصد از سوالات زیست کنکور تجربی را به خود اختصاص داده و 16 سوال از آن طرح می شود. مباحث مهم و تعداد سوالات طرح شده از هر مبحث عبارتند از :

زیست پایه دوازدهم ) فصل اول مولکول های اطلاعاتی : 2 سوال

فصل دوم جریان‌ اطلاعات در یاخته: ۳ سوال

فصل سوم  انتقال اطلاعات در نسل‌ها: ۳ سوال

فصل چهارم تغییر در اطلاعات وراثتی: ۲ سوال

فصل پنجم از ماده به انرژی: ۱ سوال

فصل ششم از انرژی به ماده: ۲ سوال

  •       فصل هفتم فناوری‌های نوین زیستی: ۱ سوال
  •       فصل هشتم رفتارهای جانوران: ۲ سوال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *