آموزش آنلاین کنکور

دروس تخصصی تجربی

دروس تخصصی تجربی

دروس تخصصی کنکور تجربی شامل دروسی است که مختص رشته تجربی بوده و در کنکور آن مورد ارزیابی قرار می گیرد. این دروس عبارتند از درس زیست شناسی، درس فیزیک، درس شیمی، درس زمین شناسی و درس ریاضی. این دروس به دانش آموزان این امکان را می دهد تا در زمینه های مختلف علمی بسته به رشته و شغل آینده خود که از طریق کنکور تجربی قرار است به آن دست یابند، دانش تخصصی مرتبط داشته باشند.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

در درس زیست شناسی، دانش آموزان با مباحثی مانند سلول، ژنتیک، تکامل، بوم شناسی و… آشنا می شوند. در درس شیمی مطالبی شامل تغییرات شیمیایی، ساختار هسته ای، ساختار مولکولی، تعادل شیمیایی و.. می آموزند. در درس فیزیک مباحثی شامل قوانین حرکت، قوانین نور، صدا و نقطه نظرات دانش آموزان در باره جهان فعلی و طبیعی می پردازد. در درس زمین شناسی، مباحثی در رابطه با آفرینش کیهان، منابع آب و خاک، سازه های مهندسی، منابع معدنی و پویایی زمین و…. برای دانش آموزان تدریس می شود.

 کلاس کنکور آنلاین به اندازه کلاس کنکور حضوری تاثیر داره؟ توصیه میشود برای گرفتن پاسخ حتما وارد صفحه ی کلاس کنکور آنلاین شوید.

درصد دروس تخصصی کنکور تجربی

در کنکور تجربی، میزان ضرایب و درصد دروس تخصصی کنکور تجربی یکسان نیست. درس شیمی بیشترین ضریب را در میان دروس تخصصی رشته تجربی دارد و تمامی  داوطلبان به دنبال این هستند که بیشترین درصد را در این درس داشته باشند  تا به بهترین رشته های تجربی دست یابند. در کنکور تجربی 1403، درس زیست شناسی ضریبی معادل 12 دارد و این نشان دهنده اهمیت و تاثیر بسیار زیاد این درس در کنکور تجربی است.

بعد از درس زیست شناسی، درس شیمی ضریب 9 را در کنکور تجربی دارد. درس فیزیک و درس ریاضی ضریبی یکسان در کنکور تجربی داشته و هر کدام ضریب 7 دارند. درس زمین شناسی از کمترین ضریب در کنکور تجربی برخوردار بوده و ضریب یک را دارد. تسلط بر درس های اختصاصی تجربی ویژه درس زیست شناسی، می تواند مجوز ورود شما به بهترین رشته ها در برترین دانشگاه های کشور باشد.

روش مطالعه دروس تخصصی تجربی

داوطلبان کنکور تجربی باید تسلط کافی بر دروس اختصاصی که حجم مطالب آن بسیار زیاد است، داشته باشند. روش مطالعه برای درس های اختصاصی کنکور تجربی به شرح زیر است :

1.برنامه ریزی : در اولین قدم برای طی کردن مسیر کنکور تجربی با موفقیت، تنظیم یک برنامه ریزی دقیق و اصولی است. این برنامه ریزی باید با توجه به توانایی های فرد با مشاوره با مشاورین مجرب صورت بگیرد. در برنامه ریزی باید توانایی های داوطلب در نظر گرفته شود و نباید برنامه ریزی انجام شود که از توانایی فرد خارج است و احساس ضعف و ناتوانی را در او در دوران طلایی قبل کنکور فراهم کند.

2.جمع آوری منابع : بعد از برنامه ریزی باید منابع مورد نیاز برای هر درس که هم شامل منابع درسنامه و هم منابع تست زنی است، انتخاب و فراهم شود. این منابع برتر نیز با مشورت با مشاور تحصیلی و بهره مندی از تجارب رتبه های برتر کنکور تجربی و همچنین میزان دانش علمی داوطلب انتخاب می شود.

3.خلاصه نویسی : خلاصه نویسی مطالب مهم در کنار مطالعه دروس تخصصی تجربی، می تواند منبعی مختصر و مفید برای مرور در زمان های انتهایی قبل از کنکور تجربی برای شما فراهم آورد. این خلاصه نویسی باید شامل نکات کلیدی و فرمول های مهم باشد و به شما در یادآوری مفاهیم در آینده کمک کند.

4.تست زنی : مهم ترین کار پس از تسلط بر مباحث درسی، یادگیری تکنیک های تست زنی و حل تست های فراوان معتبر برای آمادگی کنکور است. با تست زنی شما می توانید درک خود را از مفاهیمی که آموزش دیده اید، بسنجید. همچنین با نحوه طرح سوالات از مباحثی که فرا گرفته اید، آشنا شده و دقت خود را در حل سوالات افزایش دهید.

5.بازبینی و مرور : یکی از راه های افزایش دانش علمی و تسلط بر مطالب، بازبینی منظم خلاصه نویسی های انجام شده و حل تست های کنکور های سال های گذشته است. در برنامه ریزی شما باید زمانی برای انجام این کار در نظر گرفته شود.

دروس عمومی تجربی

دروس عمومی تجربی

دروس عمومی رشته تجربی شامل فارسی 3 ، عربی زبان قرآن 3، تعلیمات دینی 3،  و زبان خارجی 3، سلامت و بهداشت و علوم اجتماعی می شود. طبق مصوبه شورای عالی فرهنگی، برای کاهش حجم مطالب درسی برای داوطلبان کنکور و کاهش استرس آنها، دروس عمومی بصورت سوابق تحصیلی با نمرات امتحانات نهایی در نتیجه کنکور تجربی تاثیر گذار بوده و از دفترچه های کنکور حذف شده اند.

درس فارسی 3  با بیشترین ضریب معادل 21.93، درس عربی زبان قرآن با ضریب 9.05، درس تعلیمات دینی 3 با ضریب 16.52، درس زبان خارجی 3  با ضریب 11.8، درس سلامت و بهداشت با ضریب 3.44 و درس علوم اجتماعی با ضریب 2.56 در نتیجه کنکور تجربی تاثیر گذار هستند.

موسسه خواجه نصیر با ارائه تمامی خدمات مربوط به کلاس کنکور با بهترین اساتید و رتبه های برتر سال های گذشته کنکور، اعم از کلاس کنکور حضوری به کلاس کنکور آنلاین همراه با مشاوره و پشتیبانی به شما در موفقیت در کنکور سراسری کمک می کند. توصیه میشود حتما وارد صفحه ی کلاس کنکور شوید.

درس های اختصاصی تجربی در متن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *