آموزش آنلاین کنکور, تحصیلات

 دروس تخصصی کنکور ریاضی 

 دروس تخصصی کنکور ریاضی 

کنکور سراسری ریاضی هر ساله تعداد داوطلبان بسیاری را به خود اختصاص داده است . تمامی افرادی که قصد ورود به رشته هایی مانند مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک  و …. را دارند ، باید کنکور ریاضی را با موفقیت طی کنند.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

برای طی کردن مسیر با موفقیت ، داوطلب باید از کلیه دروسی که در کنکور از مباحث  آن سوال طرح میشود آشنایی داشته و تسلط کافی نسبت به آن ها بویژه دروس اختصاصی رشته ریاضی پیدا کند. تا قبل از سال 1401 دفترچه کنکور در دو قسمت دروس عمومی و اختصاصی در اختیار داوطلبان قرار داده میشد اما از سال 1401 به بعد ، دروس عمومی تنها از طریق نمرات امتحانات نهایی تاثیرگذار در نتایج کنکور بوده و دروس اختصاصی در جلسه کنکور مورد ارزیابی قرار می گیرند.

دروس تخصصی رشته ریاضی شامل درس ریاضی با ضریب 4 ، درس فیزیک با ضریب 3 و درس شیمی با ضریب 2 در کنکور ریاضی می شود.

با انتخاب درست کلاس کنکور و آموزش دیدن در آن می‌توانید مباحث و نکات مربوط به درس های کنکور تسلط پیدا کنید و در کنکور موفق شوید. توصیه میشود حتما وارد صفحه ی کلاس کنکور شوید.

بودجه بندی دروس کنکور ریاضی

هر ساله سازمان آموزش و سنجش دفترچه ای را از طریق سایت خود منتشر می کند که در آن بودجه بندی دروس کنکور ریاضی قرار دارد. این دفترچه مهمترین دروس را با ضرایبی که به آنها اختصاص داده شده است ، به داوطلب معرفی کرده و مباحث مهم این درس ها را نیز بیان می کند. در دفترچه ارائه شده برای کنکور ریاضی 1403 در قسمت دروس اختصاصی ، دروس ریاضی ، فیزیک و شیمی قرار دارد و تنها این سه درس در آزمون مورد ارزیابی قرار می گیرند.

بودجه بندی درس ریاضی شامل مباحث حسابان ، گسسته ، هندسه و احتمال می شود. در قسمت سوالات حسابان ، مباحثی مانند تابع ، حد و پیوستگی ، مثلثات و معادله و نامعادله دارای اهمیت بیشتری نسبت به سایر مباحث هستند. در قسمت سوالات گسسته مبحث نظریه اعداد و بردار و گراف و در قسمت سوالات هندسه مبحث چند ضلعی محاطی و دایره و ماتریس و در قسمت سوالات احتمال مبحث احتمال و مجموعه ها و میانگین و واریانس از اهمیت بیشتری برخوردار اند و احتمال طرح سوال از آن ها بیشتر است .

در درس فیزیک مبحث الکتریسیته ساکن ، فیزیک اتمی ، حرکت برخط راست ، جریان الکتریکی و دما و گرما و …. مهم اند. در درس شیمی نیز مباحث پوشاک ، قدر هدایای زمینی را بدانیم ، در پی غذای سالم ، آسایش و رفاه در سایه شیمی و … مباحث تست خیز هستند . در بودجه بندی دروس کنکور ریاضی تعداد سوالات طرح شده از هر کدام از این مباحث و سایر مباحث کم اهمیت تر بطور دقیق ذکر شده است .

دروس کنکور ریاضی

دروس کنکور ریاضی شامل دروس عمومی و دروس اختصاصی می شود. دروس عمومی که برای سه رشته تجربی ، ریاضی و انسانی یکسان است و تاثیر آن از طریق سوابق تحصیلی به نتایج کنکور منتقل می شود.

این دروس عبارتند از درس زبان فارسی 3 ، درس تعلیمات دینی 3 ، درس زبان خارجه 3 ، درس سلامت بهداشت و درس علوم اجتماعی.  دروس اختصاصی نیز شامل درس های ریاضی که مهم ترین درس کنکور ریاضی است ، درس فیزیک و درس شیمی می شود.

این دروس اختصاصی با وجود اینکه از سه درس بیشتر تشکیل نشده اما دارای محتوایی حجیم و دشوار است که داوطلب باید حداکثر تسلط را بر کلیه مباحث این دروس داشته و با تکنیک های تست زنی این دروس نیز آشنایی لازم را داشته باشد تا بتواند درصد بالایی از سوالات آن را جواب دهد.

دروس عمومی کنکور ریاضی 

دروس عمومی کنکور ریاضی

در کنار اهمیت ویژه دروس تخصصی رشته ریاضی ، نباید با حذف دروس عمومی از کنکور ریاضی 1403  از تاثیر نتایج امتحانات نهایی دروس عمومی در کنکور ریاضی غافل شد . دروس عمومی برای رشته ریاضی شامل زبان فارسی 3 ، درس عربی ، درس تعلیمات دینی 3 و درس زبان خارجی 3 و درس سلامت بهداشت و درس علوم اجتماعی می شود.

برای تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود باید برای کنکور متفاوت درس بخوانید تا بتوانید از رقبای خود جلو بزنید. کلاس کنکور آنلاین با آموزش توسط اساتید برتر یکی از راهکارهای عالی برای این کار است. توصیه میشود حتما وارد صفحه ی کلاس کنکور آنلاین شوید.

ضریب دروس نهایی ریاضی

دروس نهایی رشته ریاضی طبق مصوبه جدید ، تاثیر 40 درصدی بر روی نتایج کنکور ریاضی داشته و با ضرایب دروس امتحانات نهایی برگزار شده در ماه های دی ، خرداد یا شهریور محاسبه می شود. دروس عمومی هر کدام ضرایب مختلفی در کنکور ریاضی دارند.

درس زبان فارسی 3 با ضریب 21.63 درصد ، درس عربی ( زبان قرآن ) با ضریب 9.05 درصد ، درس تعلیمات دینی 3 با ضریب 16.52 درصد ، درس زبان خارجی با ضریب 11.8 درصد ، درس سلامت بهداشت با ضریب 3.44 درصد و درس علوم اجتماعی با ضریب 2.56 درصد تاثیر خود را در سوابق تحصیلی فرد می گذارند.

کنکور ریاضی

کنکور ریاضی طی دو سال اخیر با تغییرات بسیاری مواجه شده است . بزرگترین تغییر کنکور ریاضی تاثیر 40 درصدی نمرات امتحان نهایی در نتایج کنکور ریاضی 1403 است. بنابراین دروس عمومی از سوالات کنکور حذف شده و سوالات دروس تخصصی در دو دفترچه که سوالات ریاضی را از سوالات دروس فیزیک و شیمی مجزا می کند در اختیار داوطلبان قرار داده می شود.

افرادی می توانند در این آزمون سرنوشت ساز موفق عمل کنند که نمره های دروس نهایی خوبی کسب کرده و بر کلیه مباحث آزمونی تسلط کافی داشته و تکنیک های تست زنی را نیز به خوبی آموزش دیده باشند.

تا اینجا امدی نمیخوای یه امتیاز بدی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *