آموزش آنلاین کنکور

مباحث مهم کنکور ریاضی

مباحث مهم کنکور ریاضی

کنکور ریاضی مهم ترین آزمون سراسری برای تمامی دانش آموزان رشته ریاضی است و در تمام طول تحصیل، دانش آموزان تلاش می کنند تا در کنار آموزش، خود را برای این آزمون مهم آماده سازند. این آزمون تعداد متقاضی بسیاری از سراسر کشور داشته و اگر شما نیز متقاضی شرکت در کنکور ریاضی 1403 هستید، با افراد زیادی رقابت تنگاتنگی را برای کسب رتبات برتر تجربه خواهید کرد.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

این اتفاق نباید باعث ایجاد استرس شود زیرا می توانید با آگاهی یافتن نسبت به مباحث مهم کنکور ریاضی و تمرکز کافی بر یادگیری و تسلط بر این مطالب، نسبت به دیگران برتری یافته و رتبه بهتری را کسب کننید. در این مقاله می خواهیم مباحث مهم و فصل های مهم ریاضی در کنکور 1403 و همچنین فرمول های مهم و درس های مهم این آزمون را به شما معرفی کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

موسسه خواجه نصیر در کلاس کنکور حضوری و کلاس کنکور آنلاین همراه با مشاوره و پشتیبانی به شما در موفقیت در کنکور سراسری کمک می کند. توصیه میشود وارد صفحه ی کلاس کنکور شوید.

مباحث مهم کنکور ریاضی

در روز های باقیمانده تا کنکور ریاضی 1403 عده ای از داوطلبین سعی بر یادگیری تمامی مباحث دروس مختلف برای آزمون دارند و با حجم زیادی از مطالب رو به رو هستند که این اتفاق باعث سردرگمی و ایجاد اضطراب و استرس در آن ها می شود. عملا امکان مطالعه و یادگیری و تسلط کامل بر تمامی دروس برای کنکور ریاضی عملی نیست. در صورتی که شما تصمیم به کسب رتبه خوب در کنکور ریاضی دارید، باید مباحث مهم کنکور ریاضی را شناسایی کرده و روی آن ها تسلط کافی پیدا کنید. شناسایی مباحث مهم با مطالعه سوالات کنکور های سال های گذشته و بودجه بندی که هر ساله اعلام می شود و مباحث مهم آزمونی را از سایر قسمت های دروس جدا می کند، امکان پذیر است.

فصل های مهم ریاضی در کنکور 1403

برای درس ریاضی یک دفترچه جدا از سایر دروس اختصاصی در ابتدای جلسه آزمون تحویل داوطلبان داده می شود که در آن از درس ریاضیات گسسته، هندسه، حسابان و آمار و احتمال سوال طرح شده است. در درس ریاضیات گسسته دو سوال از سه فصل نظریه گراف و کاربردهای آن، یک سوال از قسمت نظریه اعداد و دو سوال از مبحث رابطه و ترکیبات طرح می شود. سوالات مربوط به مبحث گراف و رابطه و ترکیبات آسان تر از مبحث نظریه اعداد می باشد. برای درس هندسه 11 سوال طرح می شود که 6 سوال آن مربوط به هندسه پایه و 5 سوال مربوط به هندسه دوازدهم است. برای درس حسابان نیز11 سوال طرح می شود که شامل مباحث معادله و نا معادله، تابع، مثلثات، حد و پیوستگی، مشتق و کاربرد آن می شود. از درس آمار و احتمال نیز 6 سوال طرح می شود که مهم ترین مباحث آن گزاره ها، آمار توصیفی و احتمال است.

درس های مهم کنکور ریاضی

درس های مهم کنکور ریاضی

بخش مهمی از سوالات کنکور ریاضی اختصاص به دروس زیر مجموعه ریاضی دارد اما از دروس دیگری شامل فیزیک و شیمی نیز در کنکور ریاضی سوال طرح شده و جزو دروس اختصاصی آن محسوب می شوند.

در درس فیزیک مباحثی مانند دما و گرما، موج و نوسان، فیزیک هسته ای، الکتریسیته و فیزیک اتمی هدف طراحان سوال قرار می گیرد و تعداد قابل توجهی سوال از این مباحث طرح می کنند. همچنین مباحث مهم دیگری از فیزیک مانند حرکت شناسی و دینامیک نیز مورد توجه طراحان قرار دارد که مباحث سخت تری نسبت به مباحث ذکر شده قبلی هستند.

در درس شیمی نیز تاثیر شگفت انگیزی بر درصد قبولی شما در کنکور ریاضی دارد و از مباحثی مانند کیهان زادگاه هستی، رد پای گازها در زندگی، شیمی رهی به سوی آینده بهتر، قدر هدایای زمینی را بدانیم و پوشاک نیازی پایان ناپذیر مجموعا 22 سوال در کنکور ریاضی طرح خواهد شد.

فرمول های مهم ریاضی

در این قسمت از مقاله فرمول های مهمی که در کنکور ریاضی باید از آن ها استفاده کنید را نام خواهیم برد.

در مباحث درس ریاضی مهم ترین فرمول ها عبارتند از : فرمول دامنه تغییرات، فرمول تعداد دسته، نماینده دسته، فراوانی نسبی، درصد فراوانی نسبی، فراوانی تجمعی، میانگین، میانه، واریانس، فرمول دوم واریانس، انحراف معیار، ضریب تغییرات، فرمول های آنالیز ترکیبی، فرمول های معادله درجه دوم، فرمول های مبحث خط، فرمول دایره، فرمول بیضی، فرمول هذلولی، فرمول های سهمی، فرمول های براکت و قدر مطلق، فرمول اتحاد، فرمول حد و هم ارزی، فرمول لگاریتم، فرمول های مثلثات فرمول های مشتق، فرمول های تصاعد هندسی، فرمول های مبحث تصاعد حسابی و فرمول های مبحث تابع

یکی از مزایای کلاس کنکور آنلاین این است که هزینه کمتری نسبت به کلاس حضوری پرداخت می کنید و از تمامی نقاط کشور می توانید در کلاس کنکور آنلاین شرکت کنید. توصیه میشود وارد صفحه ی کلاس آنلاین کنکور شوید.

کلاس کنکور ریاضی

از راه های افزایش میزان اطلاعات و تسلط بر منابع آزمونی و تست زنی، شرکت درکلاس کنکور ریاضی است. امروزه کلاس های کنکور متفاوتی در شهرها با اساتید مختلف برگزار می شود که همه آن ها در یک سطح نبوده و برخی از این کلاس ها بسیار با کیفیت و مفید بوده و برخی تنها جنبه مالی را در نظر گرفته و کلاس هایی بدون بار علمی برگزار می کنند. در کلاس های کنکور معتبر کلیه مباحث مهم با نکات تستی مفید و همچنین تست های مهم در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید رتبه دلخواه خود را در کنکور ریاضی کسب کنید.

تا اینجا امدی نمیخوای یه امتیاز بدی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *