آخرین اخبار کنکور

 کد داوطلبی کنکور چیست؟

 کد داوطلبی کنکور چیست؟

کنکور سراسری هر ساله برای دانش آموزان پنج رشته ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان برگزار شده و برای تمامی متقاضیان شرکت در آن، آزمون سرنوشت ساز و مهمی است. همه متقاضیان شرکت کننده در آزمون سراسری تمایل دارند به واسطه قبولی در بهترین رشته و دانشگاه، شرایط آینده شغلی مورد علاقه خود را به بهترین نحو فراهم کنند.

به همین علت طی مراحل ثبت نام و شرکت در آن بسیار مهم است و داوطلبان باید دقت کافی برای ثبت نام داشته باشند. اگر شما داوطلب کنکور 1402 باشید، ممکن است برای شما این سوال مطرح شود که کد داوطلبی کنکور چیست؟ در جواب این سوال شما باید گفت بعد از طی کردن موفقیت آمیز مراحل ثبت نام کنکور، هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کدی به داوطلب داده می شود که مخصوص وی بوده و با آن تمامی مراحل کنکور را می توان پیگیری نمود. این کد، کد داوطلبی کنکور است که برای هر داوطلب با داوطلب دیگر متفاوت است و باید تا آخرین مرحله کنکور از آن برای معرفی خود به سایت سازمان سنجش استفاده نمود. از کد داوطلبی کنکور برای پیدا کردن محل صندلی مخصوص داوطلب در جلسه کنکور و همچنین دریافت دقیق دفترچه و پاسخنامه استفاده خواهد شد.

پس از بررسی نهایی کنکور و اعلام نتایج، داوطلب با کد داوطلبی می تواند نتیجه تلاش چندین ساله خود که در رتبه کنکور مشخص می شود را مشاهده نماید. برای انتخاب رشته بر اساس رتبه کسب شده در کنکور و همچنین نتیجه ای که بعد از بررسی نهایی توسط سازمان سنجش و آموزش اعلام می شود و رشته و دانشگاه داوطلب در آن مشخص می شود نیز از کد داوطلبی استفاده می شود. اگر داوطلب نسبت به نتایج کنکور یا هر مورد دیگری اعتراضی داشته باشد تنها با کد داوطلبی می تواند اقدامات لازمه را انجام دهد. بنابراین می توان گفت کد داوطلبی مهم ترین کدی است که باید بعد از کنکور نیز از آن نگهداری کرد زیرا در همه مراحل مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل به کلیه داوطلبان شرکت کننده در کنکور 1402 توصیه می شود از کارت ورود به آزمون که به صورت الکترونیکی است دو نسخه پرینت گرفته و نسخه ای از آن را به جلسه آزمون برده و نسخه دیگر را حفظ نمایند تا در صورت فراموشی کد داوطلبی، بتوانند به آن رجوع کنند.

فراموش نکنید!!!!

حفاظت از کد داوطلبی بسیار مهم است و در صورت فراموشی آن باید سریعا برای بازیابی آن اقدام کرد. به دلیل اهمیت بالای کد داوطلبی برای داوطلبانی که به هر دلیل به کد داوطلبی خود دسترسی ندارند و یا آن را فراموش کرده اند، در سایت سنجش و آموزش امکان بازیابی آن فراهم شده است و داوطلب پس از ثبت نام در سایت سازمان سنجش می تواند در قسمت سامانه پاسخگویی سازمان سنجش درخواست جدیدی مبنی بر بازیابی کد داوطلبی ثبت نماید. سامانه پس از دریافت اطلاعات فردی داوطلب و طی مراحل احراز هویت وی، کد رهگیری را بصورت آنلاین در اختیار داوطلب قرار می دهد.

نحوه دریافت شماره داوطلبی کنکور

برای دریافت شماره داوطلبی کنکور، داوطلبان باید ابتدا از صحیح بودن ثبت نام خود در کنکور سراسری اطمینان حاصل کنند. نشانه ثبتنام صحیح در کنکور 1402 دریافت یک کد پیگیری 16 رقمی و یک شماره پرونده 8 رقمی است. در روزهای پایانی نزدیک به کنکور سراسری 1402 کارت ورود به جلسه در سایت سازمان سنجش و آموزش توزیع می شود که در آن کد داوطلبی نیز در اختیار داوطلب قرار داده می شود. دریافت کارت ورود به جلسه نیز تنها با کد پیگیری و شماره پرونده امکان پذیر است.

این شماره داوطلبی که در کارت ورود به جلسه آزمون قابل مشاهده است، محل قرارگیری صندلی شما در محل آزمون را نشان می دهد و روی صندلی شما نیز برگه ای حاوی عکس و اطلاعات شما که شامل کد داوطلبی نیز هست، نصب شده است. همچنین کد داوطلبی روی پاسخنامه مخصوص شما نیز درج شده است. در صورت فراموشی یا در دسترس نبودن کد داوطلبی برای دریافت مجدد آن می توانید از سیستم ارسال درخواست سایت سازمان سنجش و آموزش، درخواست بازیابی آن را داده و کد داوطلبی خود را به صورت آنلاین دریافت نمایید زیرا در صورت در دسترس نداشتن کد داوطلبی قادر به مشاهده نتایج آزمون خود و انتخاب رشته نخواهید بود.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *