آخرین اخبار کنکور, آموزش آنلاین کنکور

فصل های تست خیز کنکور تجربی

فصل های تست خیز کنکور تجربی

این روزها یکی از پرتکرارترین سوالاتی که از داوطلبان کنکور می شنویم این است که کدم فصل ها در کنکور بیشتر مورد توجه هستند؟ کدام درس و کدام بخش از ان را بیشتر و با دقت تر بخوانیم چرا که تعداد سوالات بیشتری از آن در کنکور می آید؟ اصلا فصل های تست خیز کنکور تجربی کدام فصل ها هستند؟ اگر شما هم به عنوان یک داوطلب کنکور تجربی دوست دارید در مورد تست خیزترین فصل های کنکور برای این گروه آزمایشی اطلاعاتی به دست آورید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

اهمیت اطلاع از فصل های تست خیز کنکور تجربی

هرچقدر به کنکور نزدیک تر می شویم داوطلبان به دنبال راه هایی هستند که مفیدتر و باکیفیت تر مطالعه کنند و موارد غیر ضروری و کم اهمیت را از برنامه شان حدف کنند. این امر علی الخصوص برای داوطلبانی که دیرتر استارت مطالعه شان را زده اند صدق می کند. چرا که انها می بایست سریع تر عقب ماندگی هایشان را جبران کنند و خود را به افرادی که مطالعه و تست زنی را از زمان مشخص شروع کرده اند برسانند.

شرایط برگزاری کلاس های آنلاین کنکور موسسه خواجه نصیر را میتوانید از صفحه ی کلاس کنکور آنلاین مشاهده کنید.

در این راستا یکی از مهمترین چیزهایی که می تواند به مطالعه باکیفیت کمک کند اطلاع داشتن از فصل های تست خیز کنکور تجربی برای هر درس است. این که داوطلب بداند کدام فصل از اهمیت بیشتری برخوردار است و احتمال آمدن تعداد تست بیشتر از آن وجود دارد به وی کمک شایانی می کند. چرا که او می تواند توان و زمان خود را به این فصل ها معطوف کرده و به این شکل باکیفیت تر مطالعه کند.

بسیاری از مشاوران اعتقاد دارند این که شما به عنوان داوطلب روی یک مبحث مهم تسلط صد درصدی داشته باشید بهتر از این است که همه مطالب را مطالعه کرده و بر روی آنها تسلط نسبی داشته باشید. به همین دلیل هم این که بدانید کدام فصل ها از کدام درس ها تعداد تست های بیشتری در کنکور خواهند داشت سبب میشود شما مطالعه تان را به سوی ان فصل ها سوق داده و به انها تسل صد درصدی پیدا کنید. در ادامه به تفکیک دروس خواهیم دید که تست خیزترین فصل ها کدام هستند.

تست خیزترین فصل های زیست شناسی کنکور تجربی

در نخستین قسمت از بررسی فصل های تست خیز کنکور تجربی به مهمترین درس این رشته یعنی زیست شناسی می پردازیم. خوب است بدانید که برای کنکور تجربی 50 سوال زیست شناسی طراحی شده است و داوطلب مدت زمان 36 دقیقه ای برای پاسخگویی این تعداد سوالات را در اختیار دارد. در واقع برای هر  سوال تنها 42 ثانیه زمان وجود دارد. ضرایب این درس در زیر گروه های مختلف متفاوت و به شرح زیر است:

 • زیرگروه 1 ضریب 4
 • زیرگروه 2 ضریب 4
 • زیرگروه 3 ضریب 2
 • زیرگروه 4 ضریب 2
 • و زیرگروه 5 ضریب 2

تست های زیست شناسی از کتاب های پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم طراحی می شوند که بودجه بندی انها به ترتیب هفده سوال، هفده سوال و شانزده سوال است. سه فصل فوق العاده تست خیز این درس را می توانیم فصل های زیر بدانیم که به صورت اختصاصی و ترکیبی با سایر فصل ها از آنها تست های زیادی مطرح می شود:

 • گوارش مواد در بدن: از این فصل 5 سوال به تنهایی و 4 سوال به صورت ترکیبی با سایر فصل ها در کنکور خواهد آمد.
 • جریان اطلاعات در یاخته : بودجه بندی این فصل به صورت 4 سوال اختصاصی به همراه 2 سوال به شکل ترکیبی با بقیه فصل ها است.
 • گوارش و جذب مواد: برای این فصل 3 سوال اختصاصی و 2 سوال به صورت ترکیبی با بقیه فصل های کتاب را در کنکور خواهیم داشت.

تست خیزترین فصل های فیزیک کنکور تجربی

بعد از درس اصلی زیست شناسی نوبت به دیگر درس مهم رشته تجربی یعنی فیزیک می رسد. از این درس تعداد 30 تست در کنکور خواهیم داشت که در مدت زمان 37 دقیقه ای باید به انها پاسخ دهید. در واقع برای جابگویی به هر تست تنها 72 ثانیه زمان دارید. درس فیزیک در زیرگروه های 1،2،3 و 5 دارای ضریب 2 و در زیرگروه 4 دارای ضریب 3 است. تست های فیزیک از سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم طراحی می شوند که به ترتیب از هر پایه 8 سوال، 9 سوال و 13 سوال خواهد آمد. در زیر فصل های تست خیز کنکور تجربی برای درس فیزیک را مشاهده می کنید:

 • فصل نوسان امواج که از ان 5 تست در کنکور خواهد آمد.
 • فصل مغناطیس و القای الکترومغناطیس که 3 سوال از این فصل خواهیم داشت.
 • فصل دما و گرما که 4 تست از ان طراحی می شود.
 • فصل الکتریسیته ساکن هم یک از مهمترین و تست خیزترین فصل هاست که 4 تست از آن طراحی خواهد شد.

یکی از راه های افزایش میزان موفقیت در کنکور، شرکت در کلاس کنکور است. کلاس های کنکور به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می شوند. توصیه میشود برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه ی کلاس کنکور شوید.

تست خیزترین فصل های شیمی کنکور تجربی

تست خیزترین فصل های شیمی کنکور تجربی

آخرین درس اختصاصی رشته تجربی درس شیرین و جذاب شیمی است که آخرین درس در دفترچه درس های اختصاصی هم هست. از این درس 30 تست در کنکور می آید و برای پاسخگویی به این تعداد تست 35 دقیقه زمان در نظر گرفه شده است و این یعنی به ازای هر تست 60 ثانیه زمان دارید.این درس در زیرگروه 1 ضریب 3، در زیرگروه 2 ضریب 4، در زیرگروه 3 و 4 و 5 هم دارای ضریب 2 است. تعداد سوالاتی که از فصل های مختلف شیمی تجربی در کنکور می آید به شرح زیر هستند:

 • فصل کیهان زادگاه هستی دارای 3 تست است.
 • فصل ردپای گازها در زندگی هم 3 تست خواهد داشت.
 • 2 تست از فصل آب آهنگ زندگی در کنکور تجربی خواهد یود.
 • یکی از فصل های تست خیز کنکور تجربی در رشته شیمی فصل قدر هدایای زمینی را بدانیم است که 4 تست از ان طراحی می شود.
 • فصل تست خیز دیگر هم در پی غذای سالم است که بودجه بندی آن 4 تست در کنکور است.
 • یکی از مهمترین فصل ها که بیشترین تعداد تست در کنکور تجربی را دارد فصل پوشاک نیازی پایان ناپذیر است. از این فصل 6 تست خواهید داشت.
 • 3 تست از فصل ملکول ها در خدمت تندرستی در کنکور تجربی خواهد بود.
 • از فصل آسایش و رفاه در سایه شیمی 4 تست خواهید داشت.
 • 4 تست هم از فصل مهم شیمی جلوه ای از هنر زیبایی و ماندگاری در کنکور تجربی خواهد آمد.
 • فصل شیمی راهی به سوی آینده ای روشن تر هم در مقایسه با بقیه فصل ها کم اهمیت تر بوده و تنها 2 سوال از آن مطرح می شود.

بیشترین درصد سوالات از فصل های شیمی

همانطور که می بینید چیزی در حدود 50 درصد شیمی کنکور تجربی را فصل های پوشاک نیازی پایان ناپذیر (17 درصد)، قدر هدایای زمینی را بدانیم (11 درصد)، در پی غذای سالم (11 درصد) و آسایش و رفاه در سایه شیمی (11 درصد) تشکیل می دهند. لذا با مطالعه دقیق و کامل آنها و داشتن تسلط کافی و مهارت در این فصل ها می توانید این درس ارزشمند را دست کم 50 درصد بزنید و به رتبه و تراز خوبی در ان دست پیدا کنید.

جمع بندی

اگر می خواهید در کنکور موفق باشید باید هوشمندانه مطالعه کنید. یکی از کارهایی که در این راستا می توانید انجام دهید مطالعه فصل های تست خیز کنکور تجربی است. در این مقاله ما به بررسی این فصل ها به تفکیک تعداد سوالات از آنها در کنکور پرداخته ایم که امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد.

تا اینجا امدی نمیخوای یه امتیاز بدی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *