آموزش آنلاین کنکور

بودجه بندی کنکور ریاضی

بودجه بندی کنکور ریاضی

هنگامی که قصد دارید مطالعه برای کنکور را شروع کنید نخستین موردی که باید در مورد ان اطلاعات کاملی بدست آورید بودجه بندی درس های مختلف است. منظور از بودجه بندی کنکور ریاضی یعنی تعداد تست هایی که از هر فصل از هر یک از کتاب های این رشته در آزمون کنکور طراحی شده و داوطلب می بایست به انها پاسخ دهد.

تماس با موسسه خواجه نصیر

توجه به بودجه بندی و بررسی دقیق آن کمک می کند شما بخش های مهم برای هر کتاب را در اختیار داشته باشید و در برنامه ریزی هایتان عمده وقت را به انها اختصاص داده و از مطالعه موارد غیرضروری اجتناب کنید. در ادامه با هم بودجه بندی کنکور ریاضی 1402 برای درس های اختصاصی این رشته را بررسی میکنیم. با ما همراه باشید.

برای شرکت در یک کلاس با کیفیت در بهترین موسسه توصیه میشود وارد صفحه ی کلاس کنکور شوید.

آشنایی با بودجه بندی کنکور ریاضی 1402

کنکور ریاضی 1402 در تاریخ چهاردهم تیرماه برگزار شده و داوطلبان این رشته به رقابت با یکدیگر می پردازند. مدت زمانی که برای پاسخگویی به سوالات کنکور ریاضی در اختیار داوطلبان این گروه آزمایشی قرار داده می شود در کل 145 دقیقه است. هر یک از داوطلبان می بایست در زمانی که در اختیار دارند به 105 سوال موجود در دو دفترچه پاسخ دهند.

دفترچه شماره 1 گروه آزمایشی ریاضی فیزیک شامل 40 سوال ریاضی است و داوطلبان برای پاسخگویی به انها یک فرصت 70 دقیقه ای را در اختیار دارند. در مقایسه با کنکور 1401 تعداد سوالات ریاضی این گروه آزمایشی 10 مورد کاهش داشته است یعنی امسال در عوض 50 سوال ریاضی داوطلبان می بایست تنها به 40 سوال پاسخ درست دهند.

دفترچه دوم هم شامل دروس فیزیک و شیمی بوده و مدت زمان 75 دقیقه ای برای پاسخگویی به سوالات این دروس برای داوطلبان در نظر گرفته شده است.

این دفترچه شامل 30 سوال فیزیک و 35 سوال شیمی است که تعداد سوالات و زمان پاسخگویی برای تست های درس شیمی در مقایسه با کنکور سال قبل بدون تغییر بوده، اما در درس فیزیک شاهد کاهش تعداد سوالات از 40 به 35 سوال بوده ایم. در ادامه این مقاله به بررسی بودجه بندی کنکور ریاضی 1402 به شکلی دقیق و مبحث به مبحث می پردازیم.

بودجه بندی درس حسابان

بودجه بندی درس حسابان در کنکور ریاضی 1402

یکی از دورس مهم در دفترچه اول کنکور ریاضی یعنی دفترچه ریاضی که 40 سوال دارد درس حسابان است. در جدول زیر بودجه بندی مربوط به این درس را برای شما آماده کرده ایم:

مبحث های درس حسابان تعداد تست ها از این مباحث در کنکور ریاضی 1402
مجموعه، الگو، دنباله 0
مثلثات 2
توان های گویا و عبارت های جبری 1
معاده و نامعادله 2
شمارش بدون شمردن 0
هندسه تحلیلی 0
تابع 2
بخش پذیری و تقسیم 0
توابع نمایی و لگاریتم 1
حد و پیوستگی 2
حد نامتنهای و حد در بی نهایت 1
مشتق 2
کاربرد مشتق 1

همایش کنکور

بودجه بندی درس ریاضیات گسسته و هندسه در کنکور ریاضی 1402

یکی از دروس سنگین و پیچیده رشته ریاضی را می توان همین دروس گسسته و هندسه عنوان کرد. اگر بتوانید درصدهای خوبی را برای این دو درس به دست اورید از بسیاری از رقیبان خود پیش افتاده اید و به راحتی می توانید در رشته و دانشگاه مورد علاقه تان مشغول به تحصیل شوید.

چرا که خیلی از داوطلبان کنکور ریاضی این دروس را به علت پیچیده و زمان بر بودن کلا کنار گذاشته و از لیست مطالعه خود حذف می کنند. پس با داشتن یک برنامه ریزی مطالعاتی درست می توانید با تنها چند تست درست به خوبی از سایر داوطلبان پیشی بگیرید. در جدول زیر بودجه بندی کنکور ریاضی برای دروس گسسته و هندسه را مشاهده می کنید:

مبحث های درس گسسته و هندسه تعداد تست ها از این مباحث در کنکور ریاضی 1402
ترسیم های هندسی و استدلال 0
قضیه تالس و تشابه 2
چندضلعی ها 1
تجسم فضایی 2
دایره 2
تبدیل های هندسی 2
روابط طولی در مثلث 1
ماتریس 2
مقاطع مخروطی 2
بردارها 1
مبانی ریاضیات 2
احتمال 2
آمار توصیفی 2
آمار استنباطی 0
نظریه اعداد 1
گراف 1
ترکیبیات 3

بودجه بندی درس فیزیک

بودجه بندی درس فیزیک برای کنکور ریاضی 1402

بودجه بندی کنکور ریاضی 1402 برای درس فیزیک به تفکیک پایه بوده و سوالات از کتاب های فیزیک سال های دهم، یازدهم و دوازدهم طرح می شوند که سال دوازدهم بیشترین تعداد سوال را داشته و سهم پایه های دهم و یازدهم از سوالات این درس با یکدیگر برابر است.

از مجموع 35 سوالی که در دفترچه دوم برای درس فیزیک طراحی شده است 10 سوال برای فیزیک پایه دهم، 10 سوال برای فیزیک پایه یازدهم و 15 سوال نیز مربوط به کتاب فیزیک پایه دوازدهم است. در جدول زیر بودجه بندی درس فیزیک را به تفکیک پایه مشاهده می کنید:

بودجه بندی کتاب فیزیک سال دهم برای رشته ریاضی

مبحث های کتاب فیزیک دهم تعداد تست ها از این مباحث در کنکور ریاضی 1402
اندازه گیری و چگالی 0
کار، توان، انرژی 1
ویژگی فیزیکی مواد 3
دما، گرما، قانون گازها 3
ترمودیتامیک 3

بودجه بندی کتاب فیزیک سال یازدهم برای رشته ریاضی

مبحث های کتاب فیزیک یازدهم تعداد تست ها از این مباحث در کنکور ریاضی 1402
الکتریسته ساکن ۳
جریان الکتریکی ۳
مغناطیس ۲
القا ۲

بودجه بندی کتاب فیزیک سال دوازدهم برای رشته ریاضی

مبحث های کتاب فیزیک دوازدهم تعداد تست ها از این مباحث در کنکور ریاضی 1402
حرکت بر خط راست ۳
دینامیک و حرکت دایره ای ۲
نوسان و امواج ۴
برهم کنش های موج ۲
فیزیک اتمی 2
فیزیک هسته ای 2

ضریب دروس نهایی در کنکور تنها یکی از عوامل مهم برای رسیدن به رتبه خوب در کنکور است. عوامل داخلی، خارجی و شخصی نیز باید در نظر گرفته شوند. توصیه میشود برای محاسبه ضریب وارد صفحه ی ضریب دروس نهایی شوید.

بودجه بندی درس شیمی برای کنکور ریاضی 1402

در این بخش از بررسی بودجه بندی کنکور ریاضی 1402 نوبت به درس شیمی می رسد. در جدول زیر بودجه بندی که برای مبحث های این درس ارده شده است را مشاهده می کنید:

مبحث های کتاب شیمی تعداد تست ها از این مباحث در کنکور ریاضی 1402
آرایش الکترونی و جدول تناوبی 3
شیمی آلی 3
سینتیک 2
نام گذاری، فرمول نویسی و ساختار لوویس 1
ترموشیمی 3
تعادل 2
جامد های بلوری 2
استوکیومتری و واکنش ها 4
اسید و باز 4
الکتروشیمی 3
محلول ها 2
خواص فلزی و نافلزی 1

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *