تحصیلات

مدرک کاردانی کامپیوتر

مدرک کاردانی کامپیوتر

رشته کامپیوتر رشته ای جذاب و پرطرفدار در میان رشته های دانشگاهی است و تقریبا در همه دانشگاه ها برای داوطلبان ارائه می شود.با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی این رشته کاربردهای بسیاری نیز در زمینه های مختلف پیدا کرده است و دنیایی پیچیده و جذاب را در بر می گیرد و با گذراندن دوره های مختلف آن و بویژه تحصبلات دانشگاهی می توانید در کنار بازار کار بسیار عالی، رشته ای جذاب را بیاموزید.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

رشته کامپیوتر در دانشگاه های سراسر کشور در مقاطع مختلفی آموزش داده می شود اما مقطع کاردانی رشته کامپیوتر تنها در برخی دانشگاه های کشور وجود دارد. در این مقاله تصمیم داریم شما را با مدرک کاردانی کامپیوتر آشنا نموده و اطلاعاتی را در ارتباط با اخذ مدرک کاردانی کامپیوتر به صورت غیر حضوری، دانشگاه های کاردانی کامپیوتر، رتبه لازم برای کامپیوتر تحصیلات تکمیلی و همچنین دانشگاه هایی که این رشته را ارائه می دهند، در اختیار شما قرار دهیم. لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

پیشنهاد کاربران:

تحصیلات تکمیلی

مدرک کاردانی کامپیوتر

رشته کامپیوتر یکی از پرطرفدارترین رشته های ایران بوده و از بازار کاری بسیار خوبی نیز برخوردار است. به همین علت در نقاطع مختلفی از کازدانی تا دکتری در دانشگاه ها به آموزش این رشته به دانشجویان می پردازند. یکی از مقاطع کاربردی در این رشته، کاردانی است.

این دوره دو ساله بوده و پس از فارغ التحصیلی در آن فرد تبدیل به یک کاردان کامپیوتر می شود و مهارت های اولیه را در زمینه علوم کامپیوتری کسب می کند. این کاردانی می تواند به دو صورت نرم افزاری و سخت افزاری باشد که نوع نرم افزاری آن از اهمیت بیشتری برخوردار است و متقاضی بیشتری دارد. در زیرشاخه نرم افزاری به دانشجویان برنامه نویسی کامپیوتری آموزش داده می شود و کاردان می تواند برنامه های ساده را پس از فارغ التحصیلی برنامه ریزی کند و نرم افزارهای ابتدایی و ساده را طراحی کند.

اخذ مدرک کاردانی کامپیوتر به صورت غیر حضوری

به دلیل افزایش مشغله ها در زندگی روزمره و همچنین افزایش میزان استفاده افراد از فضای مجازی و پیشرفت تکنولوژی، طبق تصمیم گیری وزارت علوم و دانشگاه ها، امکان ادامه تحصیل در دانشگاه بصورت غیر حضوری فراهم شد. برخی از رشته ها وجود دارند که تمامی دروس آن ها تئوری بوده و امکان برگزاری آن ها بصورت مجازی وجود دارد. برگزاری غیرحضوری کلاس های دانشگاه دارای مزایای بسیار و معایب اندکی است و امروزه نیز محبوبیت خاصی در میان دانشجویان پیدا کرده است.

کلاس های کاردانی کامپیوتر بیشتر به مباحث پایه این رشته می پردازد و می توان تمامی واحدهای آن را بصورت غیر حضوری گذراند. اخذ مدرک کاردانی کامپیوتر بصورت غیر حضوری برای دانشجو به صرفه تر است زیرا شهریه دانشگاه هایی که کاردانی کامپیوتر را بصورت غیر حضوری ارائه می دهند، بسیار کمتر از نوع حضوری آن است. همچنین نیازی به حضور دانشجو در دانشگاه نیست و باید هزینه های کمتری را بابت رفت و آمد پرداخت نماید.

از طرفی با کاهش زمانی که برای آماده شدن و رفت و آمد صرف می شود، در وقت دانشجو نیز صرفه جویی خواهد شد. همچنین برای افرادی که در شهرها و روستاهایی زندگی می کنند که دانشگاه مورد نظر در نزدیکی آن ها وجود ندارد، هزینه هایی از قبلی خوابگاه  و … با اخذ مدرک بصورت غیر حضوری حذف خواهد شد.

دانشگاه های کاردانی کامپیوتر

دانشگاه های کاردانی کامپیوتر

به دلیل محبوبیت رشته کامپیوتر در میان دانشجویان، تمامی مقاطع آن در دانشگاه مورد استقبال قرار گرفته است. همچنین در دانشگاه هایی که رشته ها در مقاطع کاردانی ارائه می شوند، مهم ترین رشته در مقطع کاردانی ، رشته کامپیوتر است. مقطع کاردانی کامپیوتر به صورت بسیار محدود در دانشگاه های دولتی و با ظرفیت بالا در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی پذیرش دارند.

همچنین دانشگاه های علمی و کاربردی نیز این رشته را ارائه می دهند. بطور کلی پذیرش در این مقطع با ظرفیتی تقریبی شش هزار نفر از سراسر کشور انجام می شود که کمترین تعداد آن در دانشگاه های دولتی پذیرش شده و بیشترین تعداد آن که شامل چندین هزار نفر می شود، در دانشگاه های غیر انتفاعی و علمی کاربردی پذیرش می شوند. ظرفیت دانشگاه آزاد مشخص نبوده و با توجه به میزان درخواست و شرایط سال ها قبل هر ساله تعدادی در نظر گرفته می شود.

پذیرش در این دانشگاه ها میتواند بر اساس رتبه قبولی در آزمون سراسری و یا بر اساس سوابق تحصیلی باشد که بیشترین میزان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی می باشد. دانشگاه ها هرساله رشته ها و میزان ظرفیت پذیرش خود را به سازمان سنجش و آموزش  اعلام نموده و این سازمان لیست تمامی آن ها را بصورت تفکیک شده در دفترچه ای از طریق سایت خود منتشر می کند.

علاقه مندان به مقطع کاردانی رشته کامپیوتر می توانند از این دفترچه دانشگاه های مورد نظر خود را انتخاب نموده و شرایط دانشگاه مورد نظر را مطالعه نموده و انتخاب رشته نمایند. دانشگاه مورد نظر پس از بررسی درخواست پذیرش و یا عدم پذیرش داوطلب را اعلام می نماید. از برترین دانشگاه هایی که میزان ظرفیت بالایی برای کاردانی کامپیوتر در نظر می گیرند و از اعتبار علمی مناسبی نیز برخوردارند، دانشگاه تنکابن ، دانشگاه غیر انتفاعی لاهیجان و دانشگاه علمی کاربردی است.

در این دانشگاه ها مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود و پس از اتمام مقطع کاردانی می توانید در دانشگاه تحصیلات خود را تا زمان دریافت مدرک کارشناسی ناپیوسته نیز ادامه دهید .

سخن آخر

رشته کامپیوتر هر ساله متقاضیان بسیاری را در میان داوطلبان کنکور سراسری داشته و در کشورهای بسیاری نیز این رشته یکی از بهترین رشته های موجود است. در ایران نیز این رشته به دلیل استقبال بسیار در مقاطع مختلفی از جمله کاردانی ارائه می شود که افراد می توانند با کسب رتبه قبولی در کنکور سراسری و یا بر اساس سوابق4 تحصیلی خود در این رشته تحصیل نمایند و در این مقطع کلیه اطلاعات پایه این رشته ارزشمند را کسب نمایند.

تا اینجا امدی نمیخوای یه امتیاز بدی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *