آخرین اخبار کنکور

شماره داوطلبی کنکور

چگونه شماره داوطلبی کنکور را پیدا کنیم؟

چگونه شماره داوطلبی کنکور را پیدا کنیم؟ در این روز ها این سوال را می توان یکی از پرتکرار ترین سوال ها، میان متقاضیان شرکت در کنکور دانست؛ چرا که به هر دلیل به شماره داوطلبی خود دسترسی ندارند. کنکور همیشه یکی از مهم ترین آزمون های سرنوشت ساز در کشور ما بوده است که آینده تحصیلی و کاری افراد مختلف را تعیین می کرده است. لذا هر ساله در بازه زمانی مشخصی، هزاران دانش آموز پس از به پایان رساندن دوران مدرسه خود، اقدام به ثبت نام این آزمون مهم در رشته تحصیلی خود می کنند.

ثبت نام کنکور همراه با مشخصات زیادی انجام می شود؛ همان طور که می دانید این فرایند تحت سامانه سراسری سنجش انجام می شود و پس از آن، اطلاعات مهمی در اختیار داوطلبان کنکور قرار می گیرد. از مهم ترین این اطلاعات می توان به شماره داوطلبی و شماره پرونده اشاره کرد. در واقع این دو شماره تمام دارایی شما پس از ثبت نام می باشند و هر فعالیتی که لازم باشد را باید با این کد ها انجام دهید.

اما اگر شماره خود را گم کنیم چه اتفاقی می افتد؟ آیا دیگر فعالیت هایی نظیر ویرایش اطلاعات و دریافت کارت ورود به جلسه را نمی توانیم انجام دهیم؟ چگونه شماره داوطلبی کنکور را پیدا کنیم؟ در ادامه برای پاسخ این سوال و دریافت راه حل همراه ما باشید.

5 ویژگی کلاس کنکور خوب چیست؟

چگونه شماره داوطلبی کنکور را پیدا کنیم؟

برای این کار ابتدا باید در سایت سنجش عضو شوید که در تیتر بعدی آموزش داده ایم، سپس می توانید به راحتی اقدام به دریافت شماره داوطلبی خود کنید؛ برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

تمامی افرادی که در سایت سنجش sanjesh.org عضو شده و رمز عبور دریافت کردند، می توانند با طی کردن مراحل گفته شده در این بخش، به راحتی و با استفاده از امکانات آنلاین، اطلاعات ثبت نامی خود را به دست آورند. این اطلاعات شامل شماره پرونده و شماره داوطلبی می باشد که با استفاده از آنها می توانند به نتایج آزمون دسترسی پیدا کنند.

برای شروع، از منوی سمت راست سایت، گزینه “درخواست جدید” را انتخاب کرده و پس از آن، آزمون سراسری را انتخاب نمایید. سپس با کلیک بر روی گزینه “جستجو”، به صفحه جدیدی هدایت می شوید. در این مرحله، با کلیک بر روی گزینه “دریافت شماره پرونده یا داوطلبی 1402″، به صفحه بعدی هدایت می شوید.

در این مرحله، با کلیک بر روی گزینه “دریافت شماره پرونده یا داوطلبی”، به صفحه جدیدی هدایت می شوید که حاوی اطلاعات فردی و شناسنامه ای شماست. با تایید اطلاعات، شماره پرونده و شماره داوطلبی قابل مشاهده خواهد بود.

پس از برگزاری آزمون سراسری، تمامی شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، با استفاده از اطلاعات ثبت نامی خود، کارنامه اولیه کنکور سراسری را مشاهده نمایند و در این صورت، به نتایج آزمون دسترسی پیدا خواهند کرد.

شماره داوطلبی کنکور

عضویت در سامانه سنجش

برای این که بتوانید کد داوطلبی خود را مجدد دریافت کنید، ابتدا باید در سامانه سنجش عضو شوید؛ برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

برای مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری 1402، می توانید به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید و گزینه ورود به سیستم پاسخگویی را انتخاب کنید. در صورتی که قبلا در این سایت عضو شده اید، با کلیک بر روی گزینه ورود به سیستم، می توانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود، وارد پورتال پاسخگویی شوید.

اگر هنوز عضو سایت سنجش نشده اید، با کلیک بر روی گزینه عضویت در سایت، به صفحه عضویت در سایت هدایت می شوید. در این صفحه باید اطلاعات شخصی خود را مانند نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، تابعیت، کد ملی، شماره تلفن همراه، استان محل اقامت، شهر و نشانی دقیق محل اقامت و آدرس ایمیل را تکمیل کنید.

پس از تایید اطلاعات وارد شده، یک رمز عبور و نام کاربری به ایمیل شما ارسال می شود. با استفاده از این اطلاعات، می توانید وارد پورتال پاسخگویی سازمان سنجش شوید و نتایج اولیه کنکور سراسری 1402 را بررسی کنید. در مندرجات کارنامه اولیه کنکور سراسری، درصد دروس امتحانی، رتبه و تراز و وضعیت داوطلب برای شرکت در انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ذکر شده است.

از این رو، با مراجعه به سایت سنجش و ورود به پورتال پاسخگویی، می توانید از وضعیت خود در کنکور سراسری 1402 مطلع شوید و برای انتخاب رشته مناسب خود، تصمیم گیری کنید.

اخبار کنکور: بازگشت عمومی ها به کنکور 1403

شماره داوطلبی کنکور چیست؟

پس از اتمام فرآیند ثبت نام در آزمون کنکور، در رسید ثبت نامی شماره پرونده و کد پیگیری به صورت خودکار ذکر می‌شود. در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون، داوطلبان می‌توانند شماره داوطلبی خود را نیز به دست آورند. با توجه به اینکه داوطلبان برای دسترسی به نتایج اولیه، انتخاب رشته و مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری، تنها به شماره پرونده و شماره داوطلبی نیاز دارند، باید به این مسئله توجه شود که حفظ این اطلاعات بسیار حائز اهمیت است.

اما در صورتی که داوطلبان به هر دلیلی این اطلاعات را فراموش کرده و یا به دسترسی به آن‌ها ندارند، می‌توانند با ارسال درخواست خود به سامانه پاسخگویی سازمان سنجش، شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را به صورت آنلاین بازیابی کنند. این امکان به داوطلبان کمک می‌کند تا با حفظ اطلاعات ثبت نامی خود، به راحتی از خدمات و امکانات مربوط به آزمون کنکور استفاده کنند.

آموزش کنکوری: نحوه تایید سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

شماره داوطلبی کنکور را فراموش کرده ام

در مورد کنکور سراسری ۱۴۰۲، افرادی که ثبت نام کرده‌اند و به دنبال دریافت کارنامه‌ی خود هستند، باید در موعد مقرر به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده از جمله شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد پیگیری ثبت نام، مراحل مورد نیاز را انجام دهند.

همچنین، تعدادی از افراد ممکن است به دلایل مختلفی اطلاعات ثبت نام خود را گم یا فراموش کرده باشند و در نتیجه به دنبال بازیابی این اطلاعات باشند. در این صورت، آن‌ها می‌توانند با تماس گرفتن با مراجع ذی‌صلاح و یا از طریق سایت سنجش، اقدام به بازیابی اطلاعات خود نمایند.

به طور خلاصه، افرادی که در کنکور سراسری ۱۴۰۲ ثبت نام کرده‌اند و به دنبال دریافت کارنامه‌ی خود هستند، باید در موعد مقرر به سایت سنجش مراجعه کنند و اطلاعات خواسته شده را وارد کنند. همچنین، افرادی که اطلاعات ثبت نامی خود را گم یا فراموش کرده‌اند، می‌توانند با تماس با مراجع ذی‌صلاح یا از طریق سایت سنجش، اقدام به بازیابی اطلاعات خود نمایند.

جمع بندی

تنها راهی که برای دریافت شماره داوطلبی وجود دارد در آموزش گفته شد؛ به هیچ وجه برای دریافت کد، اطلاعات خود را با سامانه های دیگر و افراد سودجو تحویل دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *