تحصیلات

استعلام مدرک تحصیلی دیپلم با کد ملی

استعلام مدرک تحصیلی دیپلم با کد ملی

مدرک تحصیلی دیپلم یکی از مهم ترین مدارک تحصیلی بوده و اولین مدرک تحصیلی معتبر بجز کارنامه های تحصیلی است که نشان دهنده گذراندن دوازده سال تحصیلی در مدارس است. با مدرک دیپلم می توان وارد مقطع پیش دانشگاهی شده و بعد آن در آزمون سراسری شرکت کرد و وارد رشته دانشگاهی دلخواه شد. همچنین می توان بر اساس این مدرک با شرط سوابق تحصیلی بدون شرکت رد آزمون سراسری در دانشگاه تحصیل نمود.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

برای سایر مقاطع تحصیلی بعد از دیپلم که در دانشگاه ها گذرانده می شوند، ارائه مدرک دیپلم ضروری است و بدون آن پذیرش دانشجو انجام نمی شود. در این مقاله می خواهیم در رابطه با نحوه استعلام مدرک تحصیلی دیپلم با کد ملی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم . در صورتی که تصمیم به استعلام مدرک تحصیلی دیپلم خود دارید، می توانید با مطالعه این مقاله بدون مراجعه به کافینت ها خودتان استعلام گیری را انجام دهید .

پیشنهاد کاربران:

استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه

استعلام مدرک تحصیلی دیپلم با کد ملی

مدرک تحصیلی دیپلم را می توان با مراجعه به سایت تعیین شده توسط سازمان سنجش و آموزش و همچنین وزارت علوم استعلام گرفت و مشاهده کرد. بهترین و آسان ترین روش برای استعلام گرفتن استفاده از کد ملی است. متقاضی با مراجعه به سایت تعیین شده می تواند با وارد نمودن کد ملی و یکسری اطلاعات شخصی دیگر، مدرک خود را دریافت نماید.

برای دریافت آسان مدارک تحصیلی وزارت علوم سامانه ای را طراحی نموده است که تمامی دانش آموزانی که مقطع دیپلم خود را سپری نموده اند، می توانند به این سامانه مراجعه کنند. آدرس این سایت estelam.msrt.ir  می باشد. پس از باز کردن سایت estelam.msrt.ir  در مرورگر خود باید روی گزینه استعلام مدرک تحصیلی کلیک نموده و اطلاعات خود را از قبیل کد ملی وارد نمایید.

سپس  می توانید با کد ملی مدرک تحصیلی دیپلم خود را استعلام نمایید.  اگر بخواهیم کلیه مراحل استعلام مدرک تحصیلی دیپلم با کد ملی را بصورت مرحله به مرحله نام ببریم عبارتند از :

  1. برای استعلام مدرک تحصیلی دیپلم خود ، سایت …. را در مرورگر خود باز نموده و روی علامت جستجو کلیک کنید.
  2. پس از ورود به سایت استعلام صفحه ای برای شکا باز می شود که در بالای آن عنوان پنجره ملی خدمات دولت هوشمند نوشته شده است و داوطلب باید یک شماره همراه متعلق به خود وارد نماید. سپس با گذشت چند ثانیه یک رمز یکبار مصرف برای ورود به سایت برای وی اراسل می شود که به همراه یک کد امنیتی باید وارد نماید تا وارد مرحله بعد شود.
  3. در مرحله بعدی صفحه ای باز می شود که در قسمت بالایی آن عنوان سامانه استعلام مدرک تحصیلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نوشته شده است و در قسمت پایین آن از دانش آموز اطلاعاتی را از قبیل نام ، نام خانوادگی ، نام پدر، تاریخ تولد، شماره شناسنامه و مهم تر از کد ملی را می خواهد.
  4. دانش آموز باید تمامی اطلاعات را با دقت بسیار بالا وارد کرده و پس از وارد کردن تمامی آن ها، مشخصات فردی خود را با دقت چک کند تا اشتباهی وارد نشده باشد. سپس روی علامت مرحله بعد کلیک کند.
  5. در مرحله بعدی کلیه اطلاعات و مدارک تحصیلی فرد نشان داده شده و وی می تواند هر کدام از مدارک را دانلود نموده و از آن پرینت تهیه کند و آن را نزد خود نگه داششته و یا به مراکزی که تقاضای آن را نموده اند، ارائه نماید.

استعلام مدرک تحصیلی دیپلم با کد ملی

در کنار این روش برای تاییدیه تحصیلی و استعلام مدرک تحصیلی دیپلم با کد ملی روش دیگری توسط سایت سازمان سنجش و آموزش فراهم شده است که سایتی جدا از این سایت داشته و دانش آموزان می توانند به جز مراجعه حضوری به آموزش و پرورش منطقه خود و یا مدرسه محل تحصیل خود، از طریق آن نیز آخرین مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایند.

این سایت به سایت تاییدیه تحصیلی مدرک نیز معروف است. شما می توانید با  مراجعه به سایت  Emt.medu.ir مدرک دیپلم خود را استعلام گیری نموده و دریافت نمایید. مراحل دریافت مدرک دیپلم از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش به روش زیر است:

  1. ابتدا وراد سایت شده و در قیمت بالایی آن عنوان سامانه تاییدیه مدرک تحصیلی را مشاهده خواهید نمود. در قسمت پایینی پس مطالعه اطلاعاتی که در رابطه با سایت برای راهنمایی شما قرار داده شده است، سه گزینه مشاهده می کنید که عبارتند از : ثبت نام مدرک تحصیلی ، پیگیری مدرک تحصیلی و راهنمایی ثبت نام. روی گزینه ثبت نام تاییدیه تحصیلی کلیک کنید.
  2. در مرحله بعد نظام و مقطع تحصیلی دیپلم را باید از میان گزینه های مختلف پیدا نموده و انتخاب نمایید. در پایین این صفحه کد امنیتی برای شما نمایش داده شده است که باید آ کد را وارد نمایید و وارد مرحله بعد شوید .
  3. در این مرحله اطلاعات هویتی شما در خواست می شود و باید با دقت بالا آن ها را وارد نمایید تا بتوانید به مدارک اصلی خود دست پیدا نمایید و خطایی در آن بوجود نیاید. در این بخش با سه قسمت اطلاعات هویتی متقاضی ، اطلاعات فارغ التحصیلی متقاضی و مشخصات شخص استعلام گیرنده مواجه می شوید که باید تمامی قسمت های درخواست شده را پر نمایید.
  4. در این مرحله وارد صفحه ای خواهید شد که به درگاه بانکی متصل شده و باید هزینه استعلام گیری مدرک دیپلم با کد ملی را پرداخت نمایید .
  5. پس از طی کردن مراحل بالا کد رهگیری برای شما ارسال می شود که که می توانید با مراجعه مجدد به سایت و وارد نمودن آن، مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایید. کد رهگیری را در قسمت پیگیری مدرک تحصیلی وارد نمایید و پس از نمایش مدرک تحصیلی آن را بارگیری نموده و از آن می توانید پرینت بگیرید.

سخن آخر

مدرک تحصیلی دیپلم اولین مدرک تحصیلی است که توسط سازمان آموزش و پرورش به نشانه دوازده سال تحصیل در مدرسه به دانش آموز ارائه می شود. ارائه این مدرک در ثبت نام کلیه مقاطع دانشگاهی به دانشگاه لازم است و بدون آن نمی توان وارد مقطع پیش دانشگاهی و دانشگاهی شد. بنابراین استعلام آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید با نحوه انجام آن آشنایی لازم را داشته باشید. 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *