تحصیلات

تاییدیه مدرک تحصیلی آموزش و پرورش

تاییدیه مدرک تحصیلی آموزش و پرورش

دانش آموزان هر ساله با گذراندن سال تحصیلی خود کارنامه یا از جانب مدرسه و سازمان آموزش و پرورش دریافت می کنند که نشان دهنده گذراندن یک مقطع تحصیلی است. بعد از گذراندن دوازده سال تحصیلی مدرک دیپلم به دانش آموزان داده شده و با گذراندن سال آخر تحصیلی در مدرسه مدرک پیش دانشگاهی به دانش آموزی که تمامی دروس را با نمره قبولی سپری کرده است، تعلق می گیرد.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

این مدارک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار اند و برای ادامه تحصیل در دانشگاه ارائه آن ها ضروری است . در این مقاله می خواهیم در رابطه با تاییدیه مدرک تحصیلی آموزش و پرورش اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم . در صورتی که تصمیم به گرفتن تاییدیه از مدرک تحصیلی خود دارید، می توانید با مطالعه این مقاله ها خودتان مراحل دریافت تاییدیه را به ترتیب مشاهده نموده و انجام دهید .

بیشتر بخوانید:

استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه

تاییدیه مدرک تحصیلی آموزش و پرورش

هنگام ثبت نام برای کنکور سراسری و هنگام پذیرش در دانشگاه اولین مدرکی که از شما درخواست می شود، مدرک تحصیلی است. این مدرک باید مورد تایید وزارت آموزش و پرورش باشد و برای ارائه آن باید تایید آموزش و پرورش نیز به همراه آن ارائه شود.

به همین دلیل شما باید روش دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی آموزش و پرورش را یاد داشته باشید تا بتوانید در صورت لزوم مدرک تایید آن را به مرجع مورد نظر تحویل دهید. در گذشته روش گرفتن تاییدیه آموزش و پروش برای مدارک تحصیلی روندی طولانی و زمان بر بود و فرد باید بصورت حضوری به مدرسه و سازمان آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه می نمود.

امروزه با آشنایی مردم با اینترنت و پیشرفت آن ها در استفاده از فضای مجازی و اینترنتی، خدمات به صورت اینترنتی و الکترونیک در اختیار مردم قرار گرفته است. تاییدیه مدرک تحصیلی را می توان با مراجعه به سایت تعیین شده توسط سازمان آموزش و پرورش گرفت و به مرجعی که تقاضای آن را نموده است، تحویل داد.

دانش آموز می تواند  با مراجعه به سایت تعیین شده و با وارد نمودن اطلاعات شخصی و مشخصات مدرک تحصیلی خود، تاییدیه مدرک تحصیلی خود را دریافت نماید. برای دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی سازمان آموزش و پرورش سایت مخصوصی را طراحی نموده است که تمامی دانش آموزانی که مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی خود را سپری نموده اند، می توانند برای دریافت تاییدیه آن به این سامانه مراجعه کنند.

تاییدیه مدرک تحصیلی آموزش و پرورش

آدرس این سایت emt.medu.ir  می باشد. پس از باز کردن سایت emt.medu.ir در مرورگر خود باید روی گزینه دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی کلیک نموده و اطلاعات خود را وارد نمایید.  اگر بخواهیم کلیه مراحل دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی دیپلم را بصورت مرحله به مرحله برای شما شرح دهیم، این مراحل عبارتند از :

  1. ابتدا با مراجعه به سایت  medu.ir  باید فرمی بصورت الکترونیک توسط متقاضی پر شود که در آن از سازمان آموزش و پرورش تقاضا می شود که مدرکی را برای تایید مدارک تحصیلی دریافت شده به دانش آموز ارائه کند تا بتواند آن را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهد. پس از ورود به سایت ذکر شده قسمتی تحت عنوان ثبت نام تاییدیه تحصیلی وجود دارد که باید بر روی آن کلیک نمایید.
  2. در مرحله بعد پنج مرحله وجود دارد که برای ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی باید آن را پر نمایید. در این مرحله از ما یکسری اطلاعات شخصی و تحصیلی خواسته می شود. در مرحله اول از شما خواسته می شود که مقطع و نظام تحصیلی خود را وارد نمایید و سپس کد امنیتی درج شده در انتهای صفحه را وارد نمایید و سپس گزینه تایید را بزنید تا وارد مرحله دوم شوید. اطلاعاتی که در این مرحله به آن نیاز دارید عبارتند از : نظام آموزشی، استان فارغ التحصیلی ، سال فارغ التحصیلی ، نقطع آموزشی ، منطقه فارغ التحصیلی و نوبت فارغ التحصیلی . همچنین باید استان استعلام گیرنده و عنوان آن ، نوع استعلام گیرنده و استعلام گیرنده را مشخص نمایید. در مرحله دوم باید اطلاعات هویتی و تحصیلی خود را وارد کنید. پس از وارد کردن تمامی اطلاعات و بررسی مجدد آن ها شما باید در مرحله بعد اطلاعات را تایید نمایید تا وارد مرحله پرداخت هزینه صدور تاییدیه شوید. در مرحله چهارم شما بای هزینه صدور تاییدیه مدرک تحصیلی را پرداخت نمایید که هر ساله تغییر می کند و نرم آن توسط سازمان آموزش و پرورش تعیین می شود. سپس وارد مرحله ای می شوید که به شما پس از اتمام تمامی مراحل کد رهگیری می دهد. شما می توانید این کد رهگیری را نیز به دانشگاه تحویل دهید تا واحد آموزش آن دانشگاه صحت مدرک شما را بررسی نماید .
  3. در مرحله آخر سازمان آموزش و پرورش درخواست شما را بررسی نموده و طبق سابقه آموزشی شما و مدارکی که از شما در دست دارد، صحت مدرک تحصیلی شما را بررسی نموده و گواهی تاییدیه مدرک تحصیلی شما را برایتان در سایت قرار خواهد داد که با کد رهگیری خود می توانید به سایت مراجعه نموده و گواهی را مشاهده و بارگیری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *