تحصیلات

استعلام مدرک فنی حرفه ای با کد ملی

استعلام مدرک فنی حرفه ای با کد ملی

سازمان فنی حرفه ای معتبرترین سازمان مرتبط با کار و مهارت آموزی در کشور است که تحت نظر سازمان جهانی کار در ایران فعالیت می کند. سازمان فنی و حرفه ای بصورت مداوم در طی سال دوره های گوناگونی از جمله مکانیک، برق کاری، تاسیسات، تعمیرات لوازم الکترونیکی، کامپیوتر، حسابداری و … را در تمامی استان ها برگزار کرده و مهارت آموزان بسیاری را پرورش می دهد.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

مهارت آموزان مهارت های فنی را در دوره های آموزشی آموخته و پس از اتمام آن، می تواند گواهینامه معتبر سازمان را دریافت نماید. در این مقاله می خواهیم نحوه استعلام مدرک فنی حرفه ای با کد ملی و با هر روش ممکن دیگر را برای شما شرح دهیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

استعلام مدرک فنی حرفه ای با کد ملی

سازمان فنی و حرفه ای مدارک معتبر خود را به سه صورت مدارک رسمی، مدارک مورد تایید و مدارک گذر مهارتی به مهارت آموزان موفق ارائه می دهد. مدارک رسمی به افرادی که در دوره های آموزشی سراسری و آزمون های هماهنگ شرکت می کنند و نمره قبولی را کسب می کنند اهدا می شود که با استفاده از کد ملی یا شماره شناسایی قابل دریافت از سایت سازمان فنی و حرفه ای است.

مدرک بعدی، مدارک مورد تایید است که توسط موسسات آزادی که تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای مشغول به فعالیت هستند اهدا می شود و مهر سازمان نیز روی آن درج می شود و از خود آموزشگاه قابل استعلام و دریافت است.

پیشنهاد کاربران:

مدرک تحصیلی پایه چیست؟

مدرک بعدی نیز مدارک گذر مهارتی یا ورکشاپ است که بعد از گذراندن دوره های چند ساعته برگزار شده توسط سازمان به افراد داده می شود و ارزش مدرک رسمی را نخواهد داشت.
گواهی ها و مدارک صادر شده از سازمان آموزش فنی و حرفه ای پس از گذراندن آزمون تئوری که بصورت آنلاین و یا حضوری برگزار می شود و همچنین بعد از گذراندن آزمون عملی آن که در آموزشگاه ها و کارگاه ها برگزار می شود و پس از کسب نمره قبولی تعیین شده توسط سازمان، از سایت قابل دریافت اند.

این گواهینامه ها بصورت الکترونیکی در سایت سازمان آموزش فنی و حرفه ای قرار می گیرند و فرد می تواند بصورت اینترنتی آن را دانلود و دریافت نماید. گواهینامه های فنی و حرفه ای پس از پرداخت هزینه تعیین شده توسط سازمان و پس از استعلام گرفتن آن، قابل دانلود است. برای استعلام گواهینامه فنی حرفه ای شما می توانید با کد ملی خود در سایت این سازمان اقدام نمایید.

استعلام مدرک فنی حرفه ای

در صورتی که شما دوره های آموزشی فنی حرفه ای را گذراند باشید و نمره قبولی تئوری و عملی را کسب نموده باشید، می توانید برای استعلام گواهینامه فنی و حرفه ای با کد ملی خود به صورت زیر اقدام نمایید:

  1. برای استعلام مدرک فنی و حرفه ای با کد ملی ابتدا باید به سایت اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای مراجعه کنید. آدرس این سایت irantto.ir می باشد.
  2. در صفحه اصلی سایت سازمان فنی و حرفه ای قسمتی تحت عنوان پورتال طراحی شده است که ابتدا باید بر روی آن کلیک نمایید.
  3. بعد از کلیک روی قسمت پورتال، یک قسمت به نام هزینه صدور، تمدید و تعویض وجود دارد که باید روی آن کلیک کرده و هزینه صدر گواهی را پرداخت نمایید. بعد از پرداخت هزینه صفحه ای برای شما باز خواهد شد که یکسری اطلاعات را از شما می خواهد و باید تمامی آن ها را ثبت نمایید. پس از گذراندن تمامی مراحل یک کد شناسایی برای شما بطور ویژه مشخص می شود و باید آن را یادداشت نمایید زیرا در مراحل بعدی به آن نیاز دارید.
  4. درصورتی که شما هزینه صدور گواهی را قبلا پرداخت کرده باشید و یا آموزشگاه یا کارگاهی که در آن مهارت را فراگرفته اید، این هزینه را از شما اخذ نموده است، نیازی به گذراندن مرحله سوم نیست و می توانید پس از مرحله دوم روی گزینه پورتال کلیک کنید.
  5.  با کلیک روی گزینه پورتال به صفحه ای وارد خواهید شد که روی آن گزینه استعلام گواهینامه مشاهده شده و باید مجددا روی این گزینه نیز کلیک کنید.
  6. پس از کلیک روی گزینه استعلام گواهینامه فنی و حرفه ای، گزینه استعلام گواهینامه جدید برای شما نمایان می شود و باید آن را انتخاب کنید تا صفحه مشخصات نمایش داده شود. این صفحه برای حفظ حریم شخصی مهارت آموز با ارائه یکسری اطلاعات شخصی توسط وی ، گواهینامه را برای فرد نمایش می دهد.
  7. با وارد کردن اطلاعات و بویژه کد ملی، گواهینامه برای فرد نمایش داده شده و لینکی برای دانلود آن و شرایطی برای پرینت گرفتن آن نیز در نظر گرفته شده است.

در صورتی که شما دسترسی به کد ملی خود نداشته و میخواهید مدرک خود را دریافت نمایید، می توانید از روش دیگری اقدام کنید. در این روش شما از کدی که هنگام پرداخت هزینه توسط سازمان به شما داده شده است، استفاده نموده و آن را وارد سایت سازمان می کنید و بوسیله آن مدرک فنی و حرفه ای خود را دریافت می نمایید. در صورت عدم یادداشت این کد، هنگام پرداخت پیامکی برای شما ارسال خواهد شد که در آن این کد شناسایی ارسال شده است.
در حال حاضر روش هایی که برای استعلام مدرک فنی حرفه ای وجود دارد، استفاده از کد ملی و کد شناسایی است که پس از پرداخت هزینه گواهی برای شما ارسال می شود .

بیشتر بخوانید:

تحصیلات تکمیلی

سخن آخر
در این مقاله سعی شد روش های اصلی استعلام گواهینامه فنی و حرفه ای به شما آموزش داده شود. نکته قابل توجه یان است که امکان کراجعه حضوری و استعلام مدرک فنی و حرفه ای بصورت حضوری وجود نداشته و کلیه مراحل بصورت اسنترنتی صورت می گیرد اما در صورت بروز هر مشکلی می توانید با برقراری تماس با سازمان فنی و حرفه ای و یا راهنمایی گرفتن از آموزشگاهی که دوره را در آن طی نموده اید، ان را برطرف سازید.

مدرک رسمی سازمان فنی و حرفه ای به دلیل تحت نظر بودن سازمان فنی حرفه ای توسط سازمان جهانی کار از ارزش بین المللی برخوردار بوده و لازم است که بلافاصله بعد از گذراندن هر دوره و موفق شدن در آزمون های آن اسعلام آن را انجام داده و مدرک را نزد خود داشته باشید. از شما سپاسگذاریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *