تحصیلات

لیست رشته های غیر حضوری کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های غیر حضوری کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی با هدف تحصیل کوتاه مدت دانشجویان هر ساله رشته های مختلفی را در مقطع کاردانی برگزار می کند. برخی از رشته ها برای راحتی دانشجو در هنگام تحصیل بصورت غیر حضوری برگزار می شود که در این مقاله تصمیم داریم لیست رشته های غیر حضوری کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

در صورتی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را داشته و می خواهید به رشته های فنی و حرفه ای ورود پیدا کیند اما توانایی شرکت حضوری در کلاس های دانشگاه را بصورت مستمر ندارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پیشنهاد کاربران:

تحصیلات تکمیلی

لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی و کاربردی

پس از اینکه دانشگاه علمی و کاربردی تصمیم به ارائه رشته های دانشگاهی در مقطع کاردانی نمود، افراد بسیاری از سراسر کشور به این دانشگاه برای پذیرش در رشته های متفاوت و متنوع آن اقدام نموده اند. افرادی که تحصیلات مدرسه خود را تا مقطع دیپلم طی نموده اند می توانند به راحتی و بدون شرکت در کنکور سراسری در دانشگاه های علمی و کاربردی ادامه تحصیل دهند.

پذیرش در مقطع کاردانی رشته های غیر حضوری در دانشگاه علمی و کاربردی در دو نیمسال مهر و بهمن هرساله انجام می شود و داوطلبان می توانند شرایط خود را به دانشگاه ارسال نموده و منتظر پذیرش و یا عدم پذیرش توسط آن شوند. پذیرش مقطع کاردانی در این رشته ها بر اساس سوابق تحصیلی انجام شده و هنگام ثبت نام نیز ارائه مدارک ضروری است.

هزاران رشته تحصیلی در مقطع ماردانی در دانشگاه های علمی کاربردی به دو صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شوند که هرساله توسط سازمان سنجش و آموزش در دفترچه یا در سایت منتشر شده و می توان تمامی آن ها را در چهار دسته گروه صنعت، گروه کشاورزی، گروه مدیریت و خدمات اجتماعی و گروه فرهنگ و هنر تقسیم بندی نمود.

رشته های صنعتی ارائه شده در مقطع کاردانی بصورت غیر حضوری در دانشگاه علمی کاربردی عبارتند از :

کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات- کاردانی فنی اویونک هواپیما- کاردانی فنی برق و الکتریک نیروگاه – کاردانی فنی برق و انتقال – کاردانی فنی برق صنعتی – کاردانی فنی برق ماشین آلات سنگین – کارداین فنی برق مترو – کاردانی فنی برق و تاسیسات الکتریکی ساختمان – کاردانی فنی تعمیر و نگهداری ماشین الکتریکی- کاردانی فنی توزیع برق –  کاردانی فنی ربات – کاردانی فنی رسانه و ارتباطات فنی – کاردانی فنی کنترل – کاردانی فنی مخابرات – ارتباط با داده ها- کاردانی فنی مخابرات کال و فیبر نوری – کاردانی غنی الکترونیک صنعتی – کاردانی فنی سیستم های ارتباط و  ناوبری هوایی بالگرد- کاردانی فنی انرژی های تجدید ناپذیر – کاردانی فنی اتوماسیون صنعتی – کاردانی فنی بازرسی جوش – کاردانی فنی جوشکاری- کاردانی فنی طلا و جواهر – کاردانی فنی متالوژی در زمینه هیا آزمون فلزات و تولید آلومینیوم و ریخته گری و نورد فولاد و …

رشته های کشاورزی غیر حضوری دانشگاه علمی و کاربردی عبارتند از :

رشته های کشاورزی غیر حضوری دانشگاه علمی و کاربردی

کاردانی فنی منابع ططبیعی – کاردانی فنی امور زراعی – کاردانی فنی جنگلداری – کاردانی فنی احیا مناطق بیابانی – کاردانی فنی حفاظت و حمایت از منابع طبیعی – کاردانی فنی مرتعداری – کاردانی فنی تولیدات زراعی – کاردانی فنی تولید گندم و جو – کاردانی فنی تولید نیشکر – کاردانی فنی تولیدات زراعی – کاردانی فنی تولید و پرورش نهال – کاردانی فنی تولید و فرآوری پسته – کاردانی فنی تولید و فرآوری خرما – کاردانی فنی تولیدات گلخانه ای – کاردانی فنی گل و گیاهان زینتی – کاردانی فنی گیاهان داروئی – کاردانی فنی گیاه پزشکی – کاردانی فنی دامپروری – کاردانی فنی پرورش زنبور عسل – کاردانی فنی تکثیر و پرورش ماهیان – کاردانی حرفه ای ترویج کشاورزی – کاردانی فنی توسعه روستایی و ….

در گروه مدیریت و خدمات اجتماعی ما رشته های کاردانی حرفه ای امور حج و زیارت – کاردانی حرفه ای امور دهیاری و شوراها -کاردانی حرفه ای امور تعاون – کاردانی حرفه ای مدیریت و امور اداری – کاردانی حرفه ای بهره وری واحدهای صنفی – کاردانی حرفه ای سرپرستی مجتمع های تجاری – کاردانی حرفه ای امور تشریفات – کاردانی حرفه ا تاکسیرانی – کاردانی حرفه ا مهمانداری هواپیما -کاردانی حرفه ای اصلاح و تربیت – کاردانی حرفه ای مددکاری – کاردانی حرفه ای تربیت مربی مهد کودک – کاردانی حرفه ای امداد و نجات شهری – کاردانی حرفه ای هتلداری بیمارستان – کاردانی حرفه ای تکنولوژی آموزشی – کاردانی حرفه ای بازاریابی – کاردانی حرفه ای امور بیمه و کاردانی حرفه ای حسابرسی و بسیاری از رشته های دیگر را در دانشگاه علمی کاربردی داریم.

رشته های زی مجموعه فرهنگ و هنر که به صورت غیر حضوری در دانشگاه های علمی و کاربردی برگزار می شوند عبارتند از :

کاردانی حرفه ای صنایع دستی – کاردانی حرفه ای طلا و جواهر – کاردانی حرفه ای عکاسی خبری – کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی – کاردانی حرفه ای نقاشی – کاردانی حرفه ای انیمیشن – کاردانی حرفه ای آشپزی – کاردانی حرفه ای شیرینی پزی – کاردانی حرفه ای هتلداری – کاردانی حرفه ای بازیگری -کاردانی حرفه ای تکنولوژی لباس – کاردانی حرفه ای نوازندگی ساز کلاسیک و ساز ایرانی و سازهای کوبه ای و …..

مهم ترین رشته ها در لیست رشته های غیر حضوری کاردانی دانشگاه علمی و کاربردی که متقاضیان بسیاری از سراسر کشور دارد عبارتند از :

کاردانی روابط عمویم ، کاردانی حقوق –  کاردانی کامپیوتر – کاردانی معماری – کاردانی مترجمی زبان انگلیسی – کاردانی گردشگری- کاردانی امور فرهنگی و کاردانی حسابداری . این رشته ها را می توان در دانشگاه های علمی و کاربردی بصورت غیر حضوری گذراند. افرادی که به دلایل مختلف از جمله متاهل بودن و داتن فرزند و دور یودن از دانشگاه های علمی و کاربردی امکان شرکت حضوری و متداوم در کلاس های دانشگاهی را ندارند می توانند این رشته های تحصیلی و بسیاری از رشته های دیگر را بصورت غیر حضوری انتخاب نمایند و مدرک دانشگاهی را به دست آورند.

سخن آخر

رشته های بسیاری وجود دارند که در دانشگاه علمی و کاربردی ارائه می شوند و داوطلبان می توانند بر اساس شرایط دانشگاه برای هر کدام از آن ها درخواست خود را به دانشگاه برای پذیرش اعلام نمایند. در این دانشگاه بجز برخی از رشته های فنی که برای آن ها کلاس های آزمایشگاهی و کارگاهی برگزار می شوند، اکثر رشته ها قابلیت برگزاری بصورت غیر حضوری را دارند.

شما می توانید برای آگاهی یافتن از رشته های غیر حضوری دانشگاه علمی و کاربردی دفترچه قرار داده شده در سایت سازمان سنجش و آموزش را مطالعه نموده و همچنین می توانید به سایت دانشگاه علمی و کاربردی مورد نظر خود مراجعه نمایید.

تا اینجا امدی نمیخوای یه امتیاز بدی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *