تحصیلات

آخرین مدرک تحصیلی را از کجا بگیریم؟

آخرین مدرک تحصیلی را از کجا بگیریم؟

پس از گذراندن مقاطع تحصیلی مختلف در مدرسه و دانشگاه برای ارائه به مقطع بعدی و ورود به بازار کار در برخی از رشته ها باید مدرک تحصیلی ارائه داد. برای تسهیل در دستیابی شرایطی برای استعلام اینترنتی مدرک تحصیلی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان آموزش و پرورش فراهم شده است.

تماس با موسسه خواجه نصیر.

در این مقاله تصمیم داریم شما را با نحوه دریافت آخرین مدرک تحصیلی و مراحل دریافت مدرک تحصیلی آشنا سازیم. همچنین اگر برای شما این سوال مطرح است که مدرک تحصیلی دیپلم را از کجا بگیریم، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آخرین مدرک تحصیلی را از کجا بگیریم؟

در گذشته استعلام مدرک تحصیلی بصورت حضوری انجام می شد و مشکلات بسیاری را برای افراد به همراه داشت. برخی از افراد برای مراجعه حضوری به آخرین مکان تحصیلی خود و یا آموزش و پرورش دچار مشکل در رفت و آمد بودند. به علت درخوسات بالای دریافت مدرک تحصیلی ممکن بود در محل مورد نظر افراد بسیاری در انتظار دریافت مدرک تحصیلی بوده و همه وقت بسیاری را باید صرف می نمودند.

از طرفی به علت انجام کار بصورت دستی احتمال میزان خطا در آن بسیار بالا بود و ممکن بود مدرکی غیر معتبر دریافت شود. به علت حجم مشکلات بالا وزرت علوم و سازمان آموزش و پرورش با پیشرفت استفاده مردم از اینترنت و با هدف دسترسی آسان، سامانه ای را برای استعلام بصورت اینترنتی در نظر گرفتند تا افرادی که به دنبال جواب این سوال بودند که آخرین مدرک تحصیلی را از کجا بگیریم، بتوانند به این سامانه ها برای استعلام و دریافت مدرک تحصیلی خود مراجعه کنند.

پیشنهاد کاربران:

تحصیلات تکمیلی

مراحل دریافت مدرک تحصیلی

وزارت علوم برای تسهیل و کاهش مراجعات حضوری سامانه استعلام آنلاین مدرک تحصیلی به آدرس اینترنتی estelam.msrt.ir را فراهم آورده است که بدون اتلاف وقت و با گذاشتن زمانی اندک، می توانید مدرک تحصیلی خود را از آن دریافت نمایید.

پس از ورود به سامانه استعلام تحصیلی ابتدا باید فرمی را تکمیل کنید که یکسری اطلاعات هویتی را از شما خواسته و شامل نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره موبایل، کد ملی ،شماره شناسنامه، سریال شناسنامه و تاریخ تولد بوده و باید برای دریافت مدرک تحصیلی صحیح، کلیه این اطلاعات را با دقت و بدون خطا وارد نمایید.

پس از وارد کردن کلیه این اطلاعات در صورتی که شماره موبایل ارائه شده متعلق به شما باشد و با کد ملی شما همخوانی داشته باشد، یک کد رهگیری برای شما ارسال می شود و می توانید وارد مرحله بعد شوید. در صورت عدم همخوانی این دو شما اجازه استعلام و مشاهده مدرک تحصیلی خود را نخواهید داشت و باید شماره همراهی با کد ملی خود تهیه نمایید. در پایین صفحه اطلاعات هویتی گزینه ای تحت عنوان من ربات نیستم وجود دارد که باید تیک آن را نیز بزنید تا کد رهگیری برای شماره موبایل وارد شده شما ارسال شود.

مراحل دریافت مدرک تحصیلی

در صفحه بعدی باید کد رهگیری را وارد نمایید و گزینه تایید را بزنید. این کد رهگیری معمولا شامل تعدادی حروف انگلیسی هستند. بعد از وارد کردن کد رهگیری باید در پایین صفحه تیک گزینه من ربات نیستم را انتخاب نموده و روی گزینه استعلام بزنید. بعد از ورود تمامی اطلاعات آخرین مدرک تحصیلی برای شما نمایش داده خواهد شد که در آن صفحه اطلاعات هویتی شما و اطلاعات دانشگاهی شامل نام دانشگاه و یا مدرسه، رشته تحصیلی ،تاریخ شروع و اتمام دوره آموزشی و معدل نمایش داده خواهد شد.

بعد از مشاهده این صفحه باید تک تک اطلاعات را با دقت بررسی نموده و اگر خطایی در آن مشاهده نمودید، به سامانه ای که در پایین صفحه آن درج شده است مراجعه نموده و مورد اشتباه را اعلام نمایید تا به آن رسیدگی شود.

در کنار این سامانه برای استعلام مدرک تحصیلی در مقطع دانشگاه یم توانید از سامانه استعلام مدرک تحصیلی سجاد نیز استفاده نمایید که تحت نظارت وزارت علوم است و می توانید کلیه فعالیت های مرتبط با مدرک تحصیلی خود از جمله امور دانش آموختگان، صدور گواهی نامه دانشجویان داخل کشور، ارزشیابی مدارک تحصیل در خارج و … را در آن انجام دهید.

مدرک تحصیلی دیپلم را از کجا بگیریم؟

ممکن است که برای شما نیز این سوال طرح شده باشد که مدرک تحصصیلی دیپلم را از کجا بگیریم. در این قسمت از مقاله می خواهیم به این سوال شما پاسخ دهیم.

کلیه دانش آموزان و دانشجویان می توانند برای استعلام مدرک دیپلم خود به جای مراجعه حضوری به دبیرستانی که در آن تحصیل نموده اند و یا اداره آموزش و پرورش منطقه تحصیلی خود، در سامانه استعلام مدرک دیپلم وزارت آموزش و پرورش به نشانی (www.emt.medu.ir ) بصورت الکترونیکی مدرک تحصیلی خود را مشاهده و دریافت نمایند. نحوه استعلام در این سامانه نیز مشابه سامانه ذکر شده در قسمت قبل است.

طبق مرحله قبل پس از ورود به سامانه استعلام مدرک تحصیلی باید اطلاعات هویتی خود را وارد نمایید و در در کنار مراحل ذکر شده در قسمت قبل نیاز است تا ابتدا پس از ورود به سایت یک رمز یکبار مصرف برای ادامه مراحل با شماره همراهی که در ابتدای ورود به سایت وارد می کنید،  بصورت پیامک دریافت کنید و برای ادامه مراحل استفاده کنید.

در مرحله آخر پس از طی کردن مراحل بالا می توانید هنگام مشاهده مدرک تحصیلی خود و اطمینان از درست بودن اطلاعات ارائه شده، با کلیک بر روی گزینه انتهای صفحه که دریافت و چاپ را نشان می دهد، مدرک تحصیلی دیپلم خود را دانلود نموده و از آن پرینت تهیه نمایید. از شما سپاسگذاریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *