تحصیلات

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی

برای مهاجرت تحصیلی به هر کشوری مدارک خاصی نیاز است و برای مهاجرت به آن کشور حتما باید آنها را تهیه کنید.

تماس با موسسه خواجه نصیر

اما یکی از مدارکی که در تمامی کشورها نیاز است و حتماً باید داشته باشید ویزای تحصیلی می باشد دونستن اینکه ویزای تحصیلی چیست؟ و چطور میتوان آن را دریافت کرد کمک زیادی به شما در امر مهاجرت تحصیلی می کند.

اگر کاملاً از ویزای تحصیلی و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن باخبر باشید در گرفتن آن به مشکل نمیخورید و خیلی زود می توانید آن را دریافت کنید.

در این مطلب کاملا به شما خواهیم گفت که چگونه می توان ویزای تحصیلی را دریافت کرد پس تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید.

 ویزای تحصیلی چیست؟

 ویزای تحصیلی به معنای پیگیری آموزش و پرورش کشور مقصد است و اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه کشور مقصد بسیار مهم است و هر کشور بر اساس قانون مهاجرتی که دارد هزینه متفاوتی برای ویزای تحصیلی درخواست می کند.

ویزای دانشجویی به دانشجویان این امکان را میدهد تا در کشور مورد نظر خودشان برای تحصیل به مدت ۱۲ ماه یا بیشتر اقامت داشته باشند که توسعه کشورهای اروپایی و اقتصاد پویای آن ها باعث شده که اقدام به مهاجرت تحصیلی زیاد شود همچنین بسیاری از دانشجویان قصدشون از تحصیل در خارج از کشور به دلیل دریافت اقامت دائم و پیدا کردن کار در آن کشور است.

 هزینه اخذ ویزای تحصیلی

 هزینه اخذ ویزای تحصیلی در هر کشور متفاوت است و بر اساس قوانین مهاجرتی که دارند وزارت امور خارجه آن کشور این مبلغ را درخواست می کند به طور مثال  ویزای تحصیلی در کشورهای حوزه شینگن ۱۲۲ یورو می باشد.

 مدارک مورد نیاز

 مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

 همانند هزینه اخذ ویزای تحصیلی مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی هم به قوانین مهاجرت هر کشور بستگی دارد اما خوب یک سری از مدارک هستند که عمومی می باشند و نیاز است که شما آنها را برای اخذ ویزای تحصیلی از هر کشوری داشته باشید که در زیر به آنها اشاره شده است.

 1_پاسپورت معتبر

 2_اثبات دانشجو بودن

3_پذیرش تحصیلی

4_گواهی پایان دوره سه ساله متوسطه (همرا با ترجمه رسمی آن)

5_گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی(همرا با ترجمه رسمی آن)

6_گواهی پایان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد(همرا با ترجمه رسمی آن)

7_فرم درخواست ویزا (که توسط مشاورین میتوانید به درستی تکمیل کنید)

8_شناسنامه متقاضی به همراه ترجمه رسمی و دو کپی از آن

9_گواهی پشتیبانی مالی

10_مدارک شغلی یا سوابق شغلی (در صورت وجود)

11_دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی

12_انگیزه نامه

13_زندگی نامه

14_آموزش های زبان

( برای اطلاع کامل از مدارک بالا و نحوه اخذ آنها یا اطلاعات کامل آنها به مشاورین و کارشناسان ما  مراجعه کنید)

 شرایط اخذ ویزای تحصیلی

 اخذ ویزای تحصیلی هر کشوری دارای شرایط و موارد مختلفی است که به اداره مهاجرت آن کشور بستگی دارد اما دو اصل مهم در اخذ ویزای تحصیلی ، معدل مورد تایید دانشگاه های کشور مقصد و تمکن مالی یا پشتیبانی مالی است.

مشاوره خبره مهاجرتی یا وکیل مهاجرتی

جمع بندی

 برای اخذ ویزای تحصیلی نیاز است حتما شما به یک مشاوره خبره مهاجرتی یا وکیل مهاجرتی مراجعه کنید چون شرایط پذیرش در هر کشور متفاوت است و نیاز است که کاملا از آنها باخبر باشید تا بتوانید به درستی و راحت ویزای تحصیلی را اخذ کنید.

شما میتوانید سوالات خود را از طریق کامنت ها و با تماس تلفنی با موسسه خواجه نصیر بپرسید و اطلاعات مورد نظر خودتان را به دست بیاورید

همچنین شما می توانید از دو جلسه مشاوره تلفنی رایگان و یک جلسه مشاوره حضوری رایگان در موسسه خواجه نصیر استفاده کنید. برای استفاده از این خدمات فقط کافیست به صفحه ارتباط با ما مراجعه کنید.

تا اینجا امدی نمیخوای یه امتیاز بدی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *